Gospodarka
ORNR wprowadza e-rejestrację
Krzeszowicki Ośrodek Rehabilitacji Narządów Ruchu do marca 2012 roku ma wdrożyć system e-usługi pozwalający na rejestrację pacjenta przez internet.
Koniec stania w długich kolejkach do lekarza specjalisty i rejestracji na zabiegi. W lipcu tego roku ORNR otrzymał 702 090,00 zł dofinansowania z Małopolski Regionalny Program Operacyjny (Oś: Warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy, działanie: Rozwój społeczeństwa informacyjnego). Dzięki unijnym funduszom do marca 2012 roku ośrodek ma wprowadzić e-usługi w zakresie samodzielnej rejestracji przez pacjentów.
Pacjent będzie logował się na specjalnie na ten cel utworzonej stronie www, na której, po sprawdzeniu dostępnych terminów wizyt, dokona wstępnej rejestracji. Po wykonaniu tej czynności pacjent otrzyma status „wstępna rezerwacja” oraz automatycznie wygenerowaną informację o dokumentach jakie powinien dostarczyć do szpitala celem ostatecznego potwierdzenia terminu wizyty w szpitalu. Następnie, przy wykorzystaniu strony www, pacjent będzie mógł przesłać skany niezbędnych do rejestracji dokumentów. Operator strony sprawdzi poprawność i kompletność dokumentów (ze względu na konieczność oceny jakościowej przesłanych dokumentów, nie ma możliwości wyeliminowania na tym etapie zaangażowania człowieka). Po wstępnej weryfikacji dokumentów, operator zaznaczy przy danym pacjencie opcję „dostarczono dokumenty w wersji elektronicznej”. Status pacjenta automatycznie zostanie zmieniony na „rezerwacja” – czytamy w opisie projektu.
Spowoduje to automatyczne wysłanie wiadomości do pacjenta na jego indywidualne konto, iż przesłane dokumenty są kompletne i prawidłowe, oraz informację o konieczności przesłania dokumentów do szpitala w wersji papierowej. Po ostatecznej weryfikacji dokumentów w wersji papierowej, jego status w systemie zostanie zmieniony na „umówiony”. Wdrożony system harmonogramowania będzie automatycznie przypisywał do danego pacjenta niezbędne do wykorzystania zasoby medyczne szpitala. W przypadku zmian w zaplanowanym harmonogramie zabiegów, pacjent będzie o nich automatycznie powiadamiany. Otrzyma też informację o propozycji nowego terminu wizyty dla niego. Pacjent będzie informowany o zbliżających się terminach wizyt w szpitalu.
Pełny koszt projektu szacuje się na 936 120,00 zł.
O tym i innych projektach realizowanych za unijne pieniądze przeczytacie na: www.mapyfundusze.wrotamalopolski.pl