Po przeczytaniu opisu na drzwiach wiem już, że najlepsze lody w mieście robi nie Melba ani Aga, ale bliżej nieokreślona Dorotka, bohaterka dyskusji toczącej się na drzwiach toalety. Wiem też, komu w Krzeszowicach należy kibicować, a kogo należy „jeb…ć”, wiem kto jest „kur…ą”, a kto Żydem. Skąd wiem to wszystko? Jestem pasażerem wysiadającym na krzeszowickim dworcu.
21 Zdjęć
Gmina liczy na wpływy do budżetu, inwestor na zyski, a co stanie się z naszą wioską – pytają na naszym forum zrozpaczeni mieszkańcy Dębnika. Po poda trzyletniej przerwie powraca temat eksploatacji złóż wapienia dewońskiego przez krakowską firmę Trans-Ziem. Do 2 kwietnia w Wydziale Ochrony Środowiska można zapoznać się ze sporządzonym na zlecenie inwestora raportem oddziaływania inwestycji na środowisko, oraz wnieść do niego swoje uwagi i wnioski.
8 Zdjęć
Stylowe ławki, odnowione ścieżki turystyczne, czytelne tablice informacyjne i stały monitoring na jedno klikniecie myszy – tak już niebawem może wyglądać Park Bogackiego. Do Urzędu Marszałkowskiego trafił projekt rewitalizacji miejskiego zieleńca, z którego gmina chce stworzyć nowy produkt turystyczny.
8 Zdjęć
Do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny został jeszcze ponad tydzień, a na przydrożnych polach już widać pierwsze zwiastuny jej nadejścia. Z zeschłej trawy wyrastają słoiki z ogórkami kiszonymi, stare pantofle, worki z popiołem czy monitory. Mieszkańcy okolicznych wiosek rozpoczęli wiosenne porządki. Kto za nie zapłaci? My wszyscy, bo likwidację dzikich wysypisk gmina pokryje ze swojego budżetu.
12 Zdjęć
Kolejny etap rewitalizacji i kolejne problemy. Gmina zapłaci za nielegalne wycięcie drzew ze skweru przy ulicy Rynek. Okazuje się również, że na razie nie ma co liczyć na powstanie fontanny na płycie Rynku. Gmina nie jest właścicielem zielonego skweru w centrum, na którym miałby powstać wodotrysk.
35 Zdjęć
Choć już od kilku lat, w połowie należy do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, dopiero 15 maja została udostępniona dla zwiedzających. Wybudowana 1925 roku willa rodziny Domańskich w Nawojowej Górze przetrwała burzliwe czasy wojny i okres powojenny, wciąż zachwycając swoimi stylowymi wnętrzami.
27 Zdjęć
Zaprojektowany przez Szczepana Humberta, miał być centralnym punktem założenia uzdrowiskowego. Zbudowany na planie prostokąta mieścił sale i pokoje przeznaczone do zabaw dla kuracjuszy, później budynek pełnił rolę administracyjną, dziś mieści się w nim centrum kultury i galeria wystawiennicza.
14 Zdjęć
Pingback: Burmistrz przepraszał rodziców « krzeszowice.one.pl