Świt na piątkę

GKS Świt po wygranym meczu ze Skalnikiem (3:2) awansował do V ligi. Ponieważ nie jestem znawcą footballu, pozwolę sobie przytoczyć komentarz jednego z kibiców Świtu opisujący przebieg meczu.
Post znajduje się na stronie kluby.

Venidi, vini, vici…Te słowa mógłby wczoraj wypowiedzieć Paweł Gawęcki, ale że piłka nożna jest grą zespołową dotyczy to całego zespołu!!!!

Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie. Już po 8 minutach gry prowadzimy 2-0. Dwie bardzo ładne wrzutki Pola i Gawęda strzela 2 ładne bramki!!!
Świt gra z polotem i dalej atakuje. Niestety w 25 minucie błąd defensywy i z lewego skrzydła „urywa” się na sytuacje sam na sam z Jackiem, napastnik gospodarzy, ładny techniczny strzał i 2-1 stało się faktem. Minęło kilka kolejnych minut i szok 2-2. Tak pozostało do przerwy.
Po przerwie Świt miał znowu zdecydowaną przewagę ale raził brak skuteczności. 80 minuta meczu i ulga 3 bramka dla Świtu króla strzelców VI ligi i zadanie wykonane zwycięstwo!!!!
Świt w przekroju całego spotkania był zespołem o dwie klasy lepszym od Skalnika. Bardzo podobała mi się gra naszego zespołu, ładne prowadzenie piłki (choć na tym krótkim, wąskim i nierównym boisku było to utrudnione) ładne akcje, a przede wszystkim walka na upadłego. W końcu zobaczyłem jak wszyscy zawodnicy jak jeden mąż „gryzą trawę” brawo!!!!

Po stronie minusów trzeba zapisać niepotrzebną stratę dwóch goli, które nie musiały wpaść a były wynikiem ultraofensywnej gry Świtu nawet po strzeleniu dwóch goli. Chyba trzeba było do końca pierwszej połowy bardziej poszanować piłkę i zagrać spokojnie z tyłu na zero. W naszej drużynie znów bardzo dobre spotkanie rozegrał Polo, pewny spokojny w swoich interwencjach no i oczywiście Gawęda.
Jeśli chodzi o Skalnik to też duże słowa uznania. Walczyli jak mogli wiary dodała im druga strzelona bramka. piłkarsko dużo gorsi ale ambicji i woli walki nie można było im odmówić”.

autor: maniolo