Co łączy niewielkie Krzeszowice z Gdańskiem, Krakowem, Katowicami, Poznaniem i Warszawą? W każdym z wymienionych miast większą lub mniejszą różnicą głosów zwyciężyła Platforma Obywatelska.
Na partię Donalda Tuska najchętniej głosowali wyborcy w krzeszowickiej Komisji Wyborczej przy ul. Długiej 22. PO zwyciężyło również w Tenczynku, Rudnie i Nawojowej Górze. PiS wiódł prym w Czernej, Paczółtowicach, Siedlcu, Filipowicach, Zalasiu, Sance, Nowej Górze, Ostrężnicy oraz w Miękini. Wyborcy z Gminy Krzeszowice najczęściej oddawali swój głos na Zbigniewa Ziobrę (4 142), Jarosława Gowina (3 153) i Andrzeja Adamczyka (1 282).
Najwyższą frekwencję w mieście odnotowała Komisja Wyborcza przy ul. Ogrodowej – 64,46%, w sołectwach największą aktywnością wykazali się mieszkańcy Tenczynka, w którym przy urnie stanęło 58,39% uprawnionych do głosowania. Wyborami niezainteresowani byli mieszkańcy Miękini i Ostrężnicy gdzie do głosowania przystąpiło nieco ponad 46% wyborców.
Andrzej Adamczyk (PiS) obronił mandat posła. W Sejmie nie znajdą się pozostali kandydaci reprezentujący w niedzielnych wyborach Gminę Krzeszowice.
Agata Mamak (PSL) – 64 głosy (łącznie w okręgu – 296 głosów)
Krzysztof Pachla (PSL) – 102 głosy (łącznie w okręgu – 197 głosów)
Wojciech Kucharski (LPR) – 71 głosów (łącznie w okręgu – 155 głosów)
Andrzej Chmielowicz (LPR) – 13 głosów (łącznie w okręgu – 63 głosów)
źródło: www.pkw.gov.pl