Wielkie otwarcie

Gabinety masażu, duża sala gimnastyczna, pomieszczenie z 6-osobową wanną do hydromasażu, sala konferencyjna i kolejne pokoje, które pomieszczą 70 stacjonarnych pacjentów. 24 listopada nowy, trzykondygnacyjny budynek krzeszowickiej balneologii zostanie oficjalnie i uroczyście otwarty. Wśród zaproszonych gości, którzy zwiedzą cały ośrodek, będą m.in władze wojewódzkie, powiatowe, gminne oraz przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.
Koszt modernizacji ośrodka wyniósł ponad 12 mln zł.

źródło: Przełom 45/2007

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Ben

  15/11/2007 o 08:16

  Sala konferencyjna w ośrodku rehabilitacyjnym?????
  Komuś chyba pomylił się hotel albo centrum biznesowe z ośrodkiem leczniczym. Chciałem zauważyć, że sala konferencyjna nie służy pacjentom i nie ma żadnego wpływu na jakość oraz ilość przeprowadzanych zabiegów.

 2. realista

  15/11/2007 o 13:15

  nikomu nic się nie pomyliło, skoro ośrodek został wciagnięty na listę „przeznaczonych” do prywatyzacji (jeśli to prawda ?!) – to chyba jest oczywiste że w przypadku sprzedaży jego funkcja zostanie zmieniona na np. SPA ….

 3. Ben

  15/11/2007 o 14:45

  Cóż Realisto, może masz i rację.

 4. Muminek

  15/11/2007 o 17:46

  Nie wiem dlaczego sala konferencyjna tak bardzo Was dziwi? To normalne, że w takich ośrodkach odbywają się jakieś spotkania, na których wymienia się doświadczenia, rozmawia w większej grupie, przeprowadza szkolenia.
  Z księżyca spadliście? Żyjemy w XXI wieku.

 5. Ben

  15/11/2007 o 20:42

  Muminku – oczywiście w hucie można zorganizować salę kinową. W szkole – salę szpitalną. Pytanie: po co? W hucie należy wytapiać stal, a w szkole uczyć. W ośrodku rehabilitacyjnym – wykonywać zabiegi. Jeżeli z jakichś powodów jest potrzebne przeprowadzenie szkolenia, to salę się wynajmuje. Spytasz dlaczego? Bo tak jest lepiej i taniej. Niż wyposażyć i utrzymywać salę konferencyjną przez okrągły rok, a wykorzystywać np. pięć razy do roku. Chyba, że dyrekcja Balneologii ma inne aspiracje, do realizacji których potrzebna jest sala konferencyjna. 😉

 6. Muminek

  16/11/2007 o 17:34

  Utrzymanie sali konferencyjnej – przejechanie kilka razy szmatą żeby było czysto – to tak dużo?

 7. Muminek

  16/11/2007 o 17:35

  PS Jak napisałeś – można salę wynająć – może właśnie m.in to planuje ośrodek – wynajmować sale innym i na tym zarabiać.

 8. realista

  17/11/2007 o 18:00

  – chyba nie warto obecnie dyskutować czy sala konferencyjna ma sens czy też jest go pozbawiona; z faktami się nie dyskutuje – ta sala po prostu jest ….- istotne jest to czy będzie maksymalnie wykorzystana ? ale to już zmartwienie dyrekcji ….
  – najwazniejsze w tej chwili są przyszłe losy balneologii Zofia tzn czy zostanie sprywatyzowana a jeśli tak to w jaki sposób ? – dla gminy jest to o tyle ważne że w przypadku prywatyzacji i ewentualnej zmiany przeznaczenia obiektu automatycznie Zofia stanie się źródłem dochodu dla budżetu (podatek od nieruchomości)

 9. gość

  18/11/2007 o 12:24

  ciekawe spostrzeżenie z salą konferencyjną bo moim zdaniem na same szkolenia i spotkania rehabilitantów czy specjalistów nie tylko z polski potrzebne jest miejsce ale czy to opłacalne to sprawa dyrekcji bo ona będzie ponosiła koszty. tylko (jeśli do tego by doszło) sprywatyzowanie nie byłoby ok bo to byłoby (moim zdaniem) kolejnym przekrętem. Rozbudować, zmodernizować za państwowe czyli podatnika pieniądze a później sprzedać za grosze a podatnik jak będzie chciał się leczyć to niech słono płaci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę