Gospodarka

Przedsiębiorcy chcą przyjaznej polityki podatkowej i fachowej obsługi

Opublikowane

Przed kilkoma tygodniami Czesław Bartl zakończył swoje tournee po krzeszowickim Rynku i jego okolicach. Razem z pracownikami magistratu pukał do drzwi lokalnych przedsiębiorców. Pytał o rewitalizacje, wręczał ankiety, a w tłusty czwartek, dodatkowo rozdawał pączki. Podsumowanie „gospodarskiej wizyty” burmistrza będzie miało miejsce na najbliższym Forum Przedsiębiorczości. Tymczasem z wynikami rozdawanej przez urzędników ankiety można zapoznać się już teraz na stronach BIPu.

Podczas wizyt u przedsiębiorców burmistrz zbierał opinie na temat rewitalizacji. Na zdjęciu prace na ulicy Krakowskiej.

Pierwsza od ośmiu lat wizyta burmistrza u lokalnych przedsiębiorców przez niektórych postrzegana jest jako początek kampanii wyborczej. Sam urząd tłumaczy ją chęcią poznania opinii na temat rewitalizacji i rodzajem konsultacji nad przygotowywaną strategią gminy. Ankieta rozdawana podczas spotkań trafiła do ponad stu przedsiębiorców. Urzędnicy prosili w niej o zaznaczenia najistotniejszych zadań dla rozwoju gminy.

Arkusz zawierał ponad 80 działań z różnych dziedzin – ochrony zdrowia, sportu i rekreacji, współpracy z organizacjami pozarządowymi, szkolnictwa czy wsparcia dla przedsiębiorców. Wypełniając ankietę należało wskazać, czy wymienione zadanie jest ważne dla rozwoju gminy czy też nieistotne.  Wyniki ankiety już teraz można podglądnąć na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Spośród 80 zadań, które znalazły się w arkuszu, krzeszowiccy przedsiębiorcy najczęściej wskazywali przyjazną obsługę w urzędzie, jasne zapisy w dokumentach czy modernizację sieci wodociągowej i przyłączanie wszystkich mieszkańców do sieci kanalizacyjnej. Często zaznaczano również punkt mówiący o włączeniu  mieszkańców w procesy decyzyjne władz samorządowych, przyjazną politykę podatkową oraz modernizacje dróg i poprawę dostępności do usług zdrowotnych.

Najmniej istotne z punktu widzenia przedsiębiorców okazało się wspieranie organizacji pozarządowych czy współpraca z szkołami ponadgimnazjalnymi. Wielu jako nieistotne zaznaczyło też wsparcie dla powstania uniwersytetu trzeciego wieku i monitorowanie osiągnięć uczniów na terenie gminy. Co ciekawe, na dwóch ostatnich miejscach w ankiecie znalazły się działania dotyczące rozliczania z realizacji zadań i ponoszenia konsekwencji przez urzędników. Tylko jeden z przedsiębiorców zdecydował się zaznaczyć oba jako równie ważna dla rozwoju gminy.

Tutaj możesz zapoznać się z wynikami ankiety dla przedsiębiorców

119 komentarzy

Najpopularniejsze

Exit mobile version