Gospodarka

Przedsiębiorcy chcą przyjaznej polityki podatkowej i fachowej obsługi

Przed kilkoma tygodniami Czesław Bartl zakończył swoje tournee po krzeszowickim Rynku i jego okolicach. Razem z pracownikami magistratu pukał do drzwi lokalnych przedsiębiorców. Pytał o rewitalizacje, wręczał ankiety, a w tłusty czwartek, dodatkowo rozdawał pączki. Podsumowanie „gospodarskiej wizyty” burmistrza będzie miało miejsce na najbliższym Forum Przedsiębiorczości. Tymczasem z wynikami rozdawanej przez urzędników ankiety można zapoznać się już teraz na stronach BIPu.

krzeszowice_rewitalizacja_krakowska_wyki

Podczas wizyt u przedsiębiorców burmistrz zbierał opinie na temat rewitalizacji. Na zdjęciu prace na ulicy Krakowskiej.

Pierwsza od ośmiu lat wizyta burmistrza u lokalnych przedsiębiorców przez niektórych postrzegana jest jako początek kampanii wyborczej. Sam urząd tłumaczy ją chęcią poznania opinii na temat rewitalizacji i rodzajem konsultacji nad przygotowywaną strategią gminy. Ankieta rozdawana podczas spotkań trafiła do ponad stu przedsiębiorców. Urzędnicy prosili w niej o zaznaczenia najistotniejszych zadań dla rozwoju gminy.

Arkusz zawierał ponad 80 działań z różnych dziedzin – ochrony zdrowia, sportu i rekreacji, współpracy z organizacjami pozarządowymi, szkolnictwa czy wsparcia dla przedsiębiorców. Wypełniając ankietę należało wskazać, czy wymienione zadanie jest ważne dla rozwoju gminy czy też nieistotne.  Wyniki ankiety już teraz można podglądnąć na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Spośród 80 zadań, które znalazły się w arkuszu, krzeszowiccy przedsiębiorcy najczęściej wskazywali przyjazną obsługę w urzędzie, jasne zapisy w dokumentach czy modernizację sieci wodociągowej i przyłączanie wszystkich mieszkańców do sieci kanalizacyjnej. Często zaznaczano również punkt mówiący o włączeniu  mieszkańców w procesy decyzyjne władz samorządowych, przyjazną politykę podatkową oraz modernizacje dróg i poprawę dostępności do usług zdrowotnych.

Najmniej istotne z punktu widzenia przedsiębiorców okazało się wspieranie organizacji pozarządowych czy współpraca z szkołami ponadgimnazjalnymi. Wielu jako nieistotne zaznaczyło też wsparcie dla powstania uniwersytetu trzeciego wieku i monitorowanie osiągnięć uczniów na terenie gminy. Co ciekawe, na dwóch ostatnich miejscach w ankiecie znalazły się działania dotyczące rozliczania z realizacji zadań i ponoszenia konsekwencji przez urzędników. Tylko jeden z przedsiębiorców zdecydował się zaznaczyć oba jako równie ważna dla rozwoju gminy.

Tutaj możesz zapoznać się z wynikami ankiety dla przedsiębiorców

119 komentarzy

119 Komentarzy

 1. hahhha

  12/05/2014 o 06:31

  hahahaaaaaaa takie rzeczy to w ERZE< a nie w Krzeszowicach … gmina olewa przedsiębiorców, ich inwestycje, zatrudnianie mieszkańców! PRZYKRE ALE PRAWDZIWE

  • Anonim

   12/05/2014 o 20:26

   Słusznie prawisz brachu – z tym że ERY już nie ma.

 2. fon

  12/05/2014 o 09:56

  Magistrat z burmistrzem zamiast chodzić po rynku niech ruszy cztery litery i niech zobaczy do Zabierzowa, Niepołomic czy Skawiny i niech się uczy od nich a nie chodzi z jakimiś ankietami chyba ze się boi prawdy.

 3. Jaber

  12/05/2014 o 10:04

  W marcowym biuletynie stało, iż wnioski i uwagi przedsiębiorców zostaną przedstawione w następnym wydaniu biuletynu. W kwietniowym biuletynie znajduje się zaś ‚wstępne rozeznanie’ i informacja, iż sugestie i uwagi przedsiębiorców oraz wyniki badania zostaną przedstawione na Forum Przedsiębiorczości oraz w jednym z następnych wydań biuletynu (ponownie!). Czyli rozwlekanka informacyjna z miesiąca na miesiąc, byle bliżej wyborów, aby materiałami propagandowymi za pieniądze gminne i korzystając z zajmowanego stanowiska, władza robiła sobie publicity.
  Dodaję kolejny kwiatek do kolekcji „Posuwy krzeszowickich urzędników”.

  Jeżeli ktoś dysponuje teksem samej ankiety przekazywanej przedsiębiorcom, to będę wdzięczny za udostępnienie.

  • Muminek

   12/05/2014 o 22:51

   Jaber, do ankiety można się dostać klikając w link zamieszczony pod artykułem. Wchodzisz na stronę i masz ją na samym dole.
   100 przedsiębiorców to nie jest grupa reprezentatywna całego społeczeństwa gminy, ale na podstawie tej ankiety widać co tą konkretna grupę najbardziej boli.
   Kiedyś na jednej z sesji burmistrz powiedział, że jego urzędnicy stosują spychologię, nie chcą brać odpowiedzialności za to co robią i nawet w najdrobniejszych sprawach decydują głównie naczelnicy wydziałów. Chyba niewiele się zmieniło. Mam nadzieję, że ankieta posłuży do czegoś więcej niż tylko prezentacji danych na kolejnym forum przedsiębiorczości. Część z pytań dotyczących pracy urzędników i ich odpowiedzialności to nie jest temat do konsultacji przy pracach nad strategią tylko normalne działania którymi urząd powinien kierować się na co dzień.

   • Jaber

    13/05/2014 o 10:28

    Problemu ewentualnej reprezentatywności tutaj nie ma – to nie jest badanie ‚statystyczne’, a raczej jakiś rodzaj materiału do opracowania jakościowego. W dodatku kategoryzowanie dwupolowe (gdyż pomiędzy ‚mało ważne’ a ‚nieznaczące’ – rozróżnienie ni z gruszki ni z pietruszki w takiej „ankiecie” – różnica znaczeń nie jest wyrazista i stanowią w zasadzie jeden biegun typu ‚nie’) jest najprostszym (jakościowo najprymitywniejszym) sposobem wymuszania odpowiedzi na minus lub na plus.
    Poza tym, akurat opinie przedsiębiorców (dlaczego tylko z rynku?) w dziedzinach leżących poza zakresem i polem oddziaływania ich biznesu, nie są miarodajne – grupa o zbyt małym zróżnicowaniu zainteresowań i celów do osiągnięcia. A pytań istotnie powiązanych z ich potrzebami, jako wybranej grupy zawodowej, chyba nie ma nawet 25%. Zatem, dopóki nie zostaną włączone inne grupy mieszkańców, a jednocześnie narzędzie nie będzie spełniało podstawowych wymogów metodologicznych (gdyż jest w nim kilka innych byków), dopóty „badanie” to może mieć jedynie wartość propagandową dla pewnej grupy ewentualnych manipulatorów.

  • Igor

   12/05/2014 o 23:40

   W kwietniowym numerze biuletynu jest info o wizycie. Wszystko co najistotniejsze podano.
   Gratulacje za pomysł z biuletynem

 4. Ben

  12/05/2014 o 13:30

  Ja to się dziwię, że wyniki ankiety zostały upublicznione. Jest to super ściągawka dla komitetów wyborczych, co w kampanii wyborczej należy OBIECYWAĆ. Wystarczy na przykład OBIECYWAĆ, że się zrealizuje wszystkie zadania, które w kategorii „ważne” mają 35 punktów i więcej. I program wyborczy gotowy!

  • Przedsiębiorca z Rynku

   13/05/2014 o 08:12

   Prosiliśmy o te wyniki podczas zbierania ankiet!
   Ben nic Ci do naszej działalności i naszego spojrzenia na Gminę ze strony gospodarczej!

   • Ben

    13/05/2014 o 09:35

    Przedsiębiorco z Rynku,
    chyba nie wyczułeś, że moja wypowiedź ma charakter ironiczny. 🙂

 5. Rolnik

  12/05/2014 o 14:01

  Jeśli w ogóle nie bierze się pod uwagę rozliczania Urzędników oraz ponoszenia przez nich konsekwencji z realizowanych zadań, lub umniejsza się rolę tych czynników, to coś jest nie tak z samymi przedsiębiorcami…

  W takiej sytuacji władza może wszystko.
  Nie ważne ile pieniędzy się zmarnuje przez działania urzędników, bo każdy z nas i tak za nie zapłaci.
  To tak jakby zatrudnić pracownika w firmie i powiedzieć mu że : czy zrobi dobrze, czy źle to i tak dostanie pensję i może być spokojny o zatrudnienie.

  To są po prostu „rzewne jaja” (jak już kiedyś napisał jeden z komentujących) i totalna paranoja… a ludzie, którzy zapomnieli te czynniki wskazać jako elementarne niech sobie narzekają na zbyt wysokie podatki, ceny ścieków i wody, chore plany zagosporadowania przestrzennego i tym podobne buble stworzone przez urzędników.
  Brak słów….

  • cis

   12/05/2014 o 18:24

   Widocznie sami przedsiębiorcy mają coś za uszami i nie widzą potrzeby rozliczania innych bo sami również nie chcą być rozliczani… Przecież nikt nie rozlicza również samorządowców po upływie kadencji. Zamiast wywalić z hukiem tych co się nie sprawdzili dajemy się uwieść ich słodkim słówkom i uśmiechom i wybieramy na kolejną kadencję.Wystarczy spojrzeć jak są wydatkowane pozyskiwane z różnych źródeł pieniądze. Na bzdury i zabawy – jubileusze, durne stroje. Jednym słowem wiele z nich jest przeżerane. Nikt się nie rozlicza nie jest robiona ewaluacja. Olbrzymie pieniądze są wyrzucane w błoto. Za to gmin może w lokalnych gazetach, które coraz częściej przypominają najniższych lotów brukowce napatrzyć się do woli na ciągle te same gęby bawiące się na lokalnych imprezkach. Mamy swoich grajdołkowych „celebrytów”. Tyle że dość drogo kosztuje nas ich brylowanie na „salonach”.

 6. IZA

  12/05/2014 o 19:26

  To, co „cis” wyciągnął na wierzch, to jeden z podstawowych powodów zbyt kosztownego zarządzania gminą. Czas już chyba zacząć rozliczać ludzi odpowiedzialnych za tę beztroską rozrzutność i olbrzymie marnotrawstwo.

  • Anonim

   12/05/2014 o 20:22

   Tylko jak tego dokonać IZO?

   • IZA

    12/05/2014 o 21:09

    Moim zdaniem identycznie, jak to się robi w przypadku stwierdzenia rozrzutności i marnotrawstwa w każdej firmie: zawiadamia się odpowiednie służby i organy kontroli. Rozpasanie w tej kategorii wydatków jest stosunkowo łatwe do opanowania. Mówiąc ogólnie, musi to jednak iść w parze z wywaleniem ze stanowiska takiego delikwenta, który naciąga podatników na bezsensowne wydatki i zbytkowne imprezki za pieniądze publiczne, a potem pod sąd. Dotyczy to także poważniejszych tematów (np. inwestycje gminne), pozbawionych fachowego i starannego nadzoru. Wystarczy spojrzeć, jak wykonuje się w naszej gminie chodniki, łata dziury w drogach, buduje kanalizację itd. i kto to wswzystko nadzoruje. Całe to marnotrawstwo jest jednak do opanowania, ale cóż, skoro bezkarność jest efektem braku kontroli i braku jakichkolwiek konsekwencji, i koło się zamyka. Żródło tego wszystkiego tkwi w przekonaniu niektórych ludzi, że gmina samorządowa jest zbudowana na wzór prywatnego folwarku.
    Zastanawia w tym wszystkim bierna postawa radnych, którzy udają, że nie widzą problemu, bo to przecież oni powinni kontrolować na bieżąco te zuchwałe poczynania amatorów wydawania pieniędzy bez kontroli i umiaru.

 7. Ben

  13/05/2014 o 11:48

  Gdzie te wyniki ankiety? Nie mogę ich znaleźć w biuletynie. A wczoraj jeszcze były.

  • Jaber

   13/05/2014 o 11:55

   Musisz przejść do ‚starsze wersje artykułu’ i w numerze z 16.04 pod tekstem jest link.

 8. ryba

  13/05/2014 o 19:34

  Dzięki wielkie 🙂 Niestety już żałuję, że mam dostęp do tych wyników. 😉 Tak ogólnie i w szczegółach – rzewne jaja. 😀

 9. Pigal

  14/05/2014 o 00:36

  Pełny dostęp, pełna jawność, pełna otwartość.
  Obiecaliśmy to Przedsiębiorcom !
  http://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice/Article/get/id,847453.html
  Zgodnie z zapowiedziami.
  Pozdrawiam cierpliwych :):):)

 10. Jaber

  14/05/2014 o 00:57

  Wywiad przypomina te z I sekretarzami KW PZPR, czyli bez trudnych pytań, pełna autopromocja władzy, naciągactwo, przekłamania, propaganda sukcesu, bezczelność.
  Ankieta jest niedopracowanym chłamem agitacyjnym w stylu ‚ciemny lud to kupi’, pozoranctwem i pozbawioną rzetelnej informacji zmyłą. Bardzo dobrze, że to się ukazało w takiej formie i z takim wywiadem.

 11. Przedsiębiorca z Rynku

  14/05/2014 o 06:46

  Mi się podoba. Same konkrety. Dobra robota panie Wróblewski. Jeśli zostanie to zrealizowane na co wskazujemy, to wszyscy przedsiębiorcy są „ZA”

 12. wm

  14/05/2014 o 08:07

  niezłe 🙂 „wizyta gospodarcza”…niczym w epoce gierkowskiej. Kto pisał ten pseudo-wywiad?

  • Jaber

   14/05/2014 o 10:13

   Wtedy były ‚wizyty gospodarskie’ pierwszych sekretarzy, a tutaj chcą się odróżnić, toteż ‚wizyta gospodarcza’. Kawalarze. „Każda władza deprawuje…” itd. Kto to powiedział? Lord Dahlberg?

 13. wm

  14/05/2014 o 10:20

  tylko – nie wiem dlaczego – jakoś nie jest mi do śmiechu

  • Jaber

   14/05/2014 o 10:32

   Chyba dlatego, iż jest to, najzwyczajniej w świecie, kiepski kawał.

 14. IZA

  14/05/2014 o 10:50

  Ale jakby tego nie oceniać, pan naczelnik, to chyba główna podpora tego cyrku! Spadł z nieba panu burmistrzowi ten jegomość. Pomimo, że teksty do ankiety były robione chyba na kolanie i na stojąco , na przedsiębiorcach musiały zrobić duże wrażenie! jeden to nawet już za wszystkich się wypowiedział, że są „ZA”. Taka jednomyślność może się kojarzyć tylko z jedną epoką.

  • Jaber

   14/05/2014 o 12:57

   IZA napisała: „[…] na przedsiębiorcach musiały zrobić duże wrażenie! jeden to nawet już za wszystkich się wypowiedział, że są „ZA”.”

   Per analogiam: w związku z obecnym ‚problemem ukraińskim’, na różnych portalach (onet, wp.pl, interia, itd.) widoczna jest spora aktywność osób sławiących Rosję, wodza Putina, a w czambuł odsądzających od czci i wiary Ukraińców. Operuje się w nich nazwami w rodzaju faszyści, banderowcy, mordercy, jednocześnie próbuje się na nich napuszczać Polaków. Ale istotne jest to, iż wielu autorów tych wpisów posługuje się nickami w rodzaju: prawdziwy Polak, Polak, patriota polski, mały polak, itp. Wszyscy trzeźwi w tzw. okolicy wiedzą, iż wpisy te z Polakami nie mają nic wspólnego – to „widać, słychać i czuć”. A też jeden z tych „Polaków” miał wpadkę, gdy ten sam bałwochwalczy tekst powtórzył jak ‚Kłym…’ i jako ‚prawdziwy Polak’. 🙂
   Może więc być i tak, że któryś z urzędników robi w ramach godzin zleconych za różne persony także i na tym portalu.

  • Rolnik

   14/05/2014 o 18:39

   Zapewne są tacy przedsiębiorcy, którzy dostali ankietę, ale z różnych przyczyn nie zdążyli jej wypełnić w całości na czas – oddali niepełne.
   Czy jest to przypadek, że punkty dotyczące odpowiedzialności urzędników znalazły się na końcu ankiety? Ktoś o tym pomyślał?

   • Pigal

    14/05/2014 o 18:57

    Kolejność zadań wynika z kolejności przyjętych przez Konwent Strategiczny celów operacyjnych i przypisanych im tych właśnie działań. Czysty przypadek że taka kolejność została zastosowana.
    Nie było zwrotu ankiet wypełnionych „do połowy”. Ankiety były zbierane po okresie od dwóch dni do nawet tygodnia od rozdania.
    Pigal

    • Jaber

     14/05/2014 o 22:45

     Pigal napisał(-a): „Kolejność zadań wynika z kolejności przyjętych przez Konwent Strategiczny celów operacyjnych i przypisanych im tych właśnie działań. Czysty przypadek że taka kolejność została zastosowana.”

     Czyli kolejność rzeczonawynika z tej przyjętej przez Konwent, lecz jest przypadkiem, iż została zastosowana w ankiecie??? No, ręce opadają. Nie tylko zresztą to w tej ankiecie wygląda na przypadkowe. Dobrze, że zostało to powyżej przyznane, bo ktoś mógłby nie uwierzyć!

     • IZA

      14/05/2014 o 23:34

      A czy aby w Krzeszowicach większość tego, co kreuje pan B ze swoją świtą nie jest dziełem przypadku?
      przynajmniej ja tak to oceniam, przyglądając się podejmowanym działaniom. Jeżeli nawet plany są obiecujące, to efekt końcowy na ogół jest przypadkowy.

     • Jaber

      15/05/2014 o 08:38

      Widać, że świta uaktywnia się przed wyborami także i tutaj. W końcu ich losy są zależne od losów szefa. Toteż wspierają nawet absurdy i ewidentne błędy. Wynika z tego, że liczyć u tej ekipy na pozytywny przekaz do mieszkańców, to naiwność. Ściema i pozoranctwo. Stołki za wszelką cenę. To jest smutne.

     • Anonim

      15/05/2014 o 09:04

      Jaber Ty jesteś w koło aktywny, jak mam to rozumieć? Dużo czasu na emeryturze?

     • Jaber

      15/05/2014 o 09:13

      Wątpię, żebyś był od rozumienia czegokolwiek!

     • Anonim

      15/05/2014 o 09:45

      Jaber Twój przypadek jest bardzo ciekawy – skąd masz tyle czasu na taką aktywność na tym forum? Szykujesz sobie miejsce przy korycie?

     • wm

      15/05/2014 o 09:49

      Anonimie, nie sądź ludzi swoją miarą

     • Anonim

      15/05/2014 o 09:57

      Czy tylko Ty, Jaber i IZA macie monopol na osądzanie kogokolwiek?

     • Jaber

      15/05/2014 o 10:00

      Teraz już jestem pewien, skąd się wziąłeś, Anonim 🙂 Przecież wy tylko korytem żyjecie, jego szerokością, długością, głębokością, zawartością i dostępnością. Sami się też przy nim zadeptujecie.
      Ps.
      Robisz tutaj za nożyce, że się tak odzywasz po uderzeniu w spróchniały stół?

     • Anonim

      15/05/2014 o 10:15

      To samo miałem napisać do wm – napisałem do Ciebie a już drugie z trójki narzekaczy się uaktywniło.

     • Jaber

      15/05/2014 o 15:04

      Dopóki urzędnicy będą nękać mieszkańców urojonymi, amatorskimi planami i czynić zamachy na własność prywatną w imię swoich interesików, dezinformować (co dobitnie wykazał na jednym z zebrań architekt), manipulować informacją publiczną (m.in. znikające ogłoszenia), czyli działać przeciw mieszkańcom, dopóty opinia o tego typu aktywności, nieudolnej i szkodliwej, będzie oczywista, czyli właśnie negatywna. Działania mieszkańców za nią idące także nie będą im, bynajmniej, na rękę.
      Ps.
      Jestem głęboko przekonany, że ten portal tym się różni od publikacji urzędniczych (kuriery, magazyny), że właśnie nikt monopolu na wygłaszanie opinii nie posiada, toteż i Ty możesz tutaj swobodnie publikować pochlebstwa pod adresem miejskich urzędników.

     • Biopisacz

      15/05/2014 o 15:07

      Chwała Ci za to przypomnienie wędrowcze 🙂

    • Anonim

     15/05/2014 o 07:54

     Tak myślałem. To dobrze że jest taka kolejność.
     Łatwo to potem przyporządkować.

     • IZA

      15/05/2014 o 10:49

      Anonimie, aby Twoja radość z epokowego odkrycia znalazła pełne uzasadnienie, i ja się uaktywaniam przy okazji, jako ta trzecia. Co do mnie – nie osądzam, a raczej wyrażam opinię w swoim imieniu. To jednak różnica. Moim zdaniem, dla zwalczania wszelkich przejawów patologii urzędniczej w tym kraju warto poświęcić własną energię, nie szczędząc wlasnego czasu, bo to nasz obowiązek obywatelski. Przypominam – Twój także, Anonimie! Polecam – działa. Szkoda, że ciasne widzenie otaczającego Cię świata przysłania Ci szerszy horyzont. I żebyś nie musiał naprężać umysłu – jestem wprawdzie w wieku emerytalnym, lecz emeryturę zawiesiłam, bo nudno jakoś było….

     • Anonim

      15/05/2014 o 10:59

      Witam i trzeciego narzekacza! Czy zwalczasz patologie urzędnicze tylko tutaj, czy też Twoja walka ma bardziej materialny wymiar?

     • Biopisacz

      15/05/2014 o 15:15

      To zwalczajmy wszystkie patologie kompleksowo ! Nauczmy też ludzi czytać ze zrozumieniem. Czekać w kolejce na swoja kolej. Surowo karać za dawanie łapówek a nie tylko branie. Karać za palenie w piecach czym popadnie. Wsadzać za oszustwa licznikowe i „lewe podłączenia” 🙂 Wybudowane domy przy przekrętach załatwiane – zburzyć, te wybudowane na terenach zalewowych i łąkach – zaorać, ludzi wysiedlić. Nie płacących ubezpieczenia nie leczyć i do szpitali nie przyjmować. Spóźniających się z zapłata dla pracowników – wsadzić do paki a firmy im zamknąć. Złodziei – powiesić albo okaleczyć … itd…

      Tak będzie sprawiedliwie… kto jest za ?

     • y

      15/05/2014 o 16:35

      Anonim, czy jesteś dyżurnym harcownikiem bynajmniej nie anonimowego urzędu ? Możesz być pewien, że przeciwników jest więcej niż troje.

     • Jaber

      15/05/2014 o 21:21

      „To zwalczajmy wszystkie patologie kompleksowo !”

      Ale od tego są chyba służby publiczne: Policja, CBA, NIK, itd.!?

      „Nauczmy też ludzi czytać ze zrozumieniem.”

      A szkoły likwidujemy?

      „Czekać w kolejce na swoja kolej.”

      Zgoda, tylko w czym rzecz?

      „Surowo karać za dawanie łapówek a nie tylko branie.”

      Wręczanie łapówek jest karalne (artykuł 229 § 1 kodeksu karnego)

      „Karać za palenie w piecach czym popadnie. Wsadzać za oszustwa licznikowe i „lewe podłączenia” :)”

      Absolutnie tak!

      „Wybudowane domy przy przekrętach załatwiane – zburzyć,”

      W przekręcie biorą udział dwie strony, prawda? Tym bardziej, skoro „załatwiane”.

      „te wybudowane na terenach zalewowych i łąkach – zaorać, ludzi wysiedlić.”

      Pod warunkiem, że teren nie stał się zalewowy w wyniku późniejszych inwestycji wodnych i lądowych, a dom został postawiony bez pozwolenia.

      „Nie płacących ubezpieczenia nie leczyć i do szpitali nie przyjmować.”

      Tych z wyboru, zaś nie dotyczy to osłony socjalnej najuboższych.

      „Spóźniających się z zapłata dla pracowników – wsadzić do paki a firmy im zamknąć. Złodziei – powiesić albo okaleczyć … itd…”

      Kara powinna być adekwatna do przewinienia, a kodeksy przewidują ją i dla jednych i dla drugich. Kwestia egzekwowania, jak zwykle.

      Lecz nie do końca chwytam przesłanie tego wpisu!

     • Anonim

      15/05/2014 o 21:41

      Jaber chwytanie przesłania nigdy nie było Twoją mocną stroną!

     • Jaber

      15/05/2014 o 21:46

      Zgoda, poza chwytaniem przesłania działań niektórych urzędników, czyli obstawiamy stołki dla siebie i znajomków, kręcimy lody jak się da i gdzie się da, mataczymy, oszukujemy, chędożymy się we własnym stadzie. A przyboczne ratlery poszczekają za nas na ewentualnych wścibskich.

     • Anonim

      15/05/2014 o 21:49

      Jaber co robisz ze swoja wiedzą oprócz ujadania na tym forum?

     • Jaber

      15/05/2014 o 22:04

      Strasznie pospolite masz wstawki. Może podejdzie ktoś żwawszy, bo mnie nudzisz.

     • Anonim

      15/05/2014 o 22:14

      Widać że mocny jesteś tylko na tym forum, w rzeczywistości siedzisz cicho jak mysz pod miotłą.

     • Jaber

      15/05/2014 o 23:36

      Swoją drogą, interesuje mnie behawior takich mikrogebelsików trykających zaropiałe golenie swoich panów. Czy można ich zbyć wulgarnym: przydupasy, nieco bardziej łaskawym: karierowicze? Chyba nie, gdyż to je obdarza zbytnią świadomością własnych zachowań. Mokrogebelsiki są swojone przez włodarza za pomocą fruktów, którymi nagradzane jest owo trykanie. To je wyposaża w automatyzmy unikania dyskomfortu obcowania z czymś ogólnie mało zachęcającym, lecz przynoszącym jednocześnie doraźne zyski. ‚Ja rządzę, a ty mnie trykasz i korzystasz’. Taka symbioza niesymetryczna nieco. Ale bez obawy, nikt mikrogebelsika nie chce zastąpić na tym goleniu. Zwyczajnie wyrwie się go razem z całą nogą i umieści za krzakami. Będzie sobie trykał nadal, tyle że na boku, a nie na oczach dzieci.

     • Anonim

      16/05/2014 o 00:28

      Jaber Ty masz coś głową, nikt normalny takich bredni by nie napisał. Jesteś zaślepiony w swojej nienawiści i pogardzie, z każdym kolejnym swoim wpisem udowadniasz jak małym jesteś człowiekiem.

     • Leo

      16/05/2014 o 00:36

      Wygląda na to że Jaber odpłynął.

     • Jaber

      16/05/2014 o 01:12

      Mnożycie się tak przed wyborami przez całą dobę? Ma to w czymś pomóc? Anonim, trzymaj fason. Przyszedłeś kolejno podczepiać się pod każdego, kto śmie protestować przeciwko antyspołecznym działaniom tej władzy, to się nie dąsaj jak dziecko, tylko wypełniaj powierzone Tobie zadania.

     • Leo

      16/05/2014 o 05:45

      Jaber to ty zachowujesz się jak dziecko, obrzucasz innych epitetami, obrażasz.

     • Jaber

      16/05/2014 o 07:55

      Ja widzę, Leo, że masz wyraźne tendencje do konfabulacji. Chyba Ciebie o epitetach nie douczyli, albo masz zwidy? Jak na razie, wasze podczepianie się z wyzwiskami do kolejnych osób tutaj niewiele daje, prawda? Wezwiecie posiłki?

     • Anonim

      16/05/2014 o 08:30

      Jaber żałosny jesteś.
      Chwała za to że taka opozycja jest w gminie 🙂

     • Jaber

      16/05/2014 o 08:44

      Twój kolega (lub Ty sam) coś przed chwilą przebąkiwał o epitetach. Chyba się lekko gubicie, chłopaki, w tej robocie (vide góra wątku). Amatorszczyzna. Niemniej skończyły się czasy, jeżeli takie były, iż wasze towarzycho będzie przychodziło do naszych domów i charkało na próg. Rozpoczęliście, ale my skończymy.

     • Leo

      16/05/2014 o 16:11

      „Niemniej skończyły się czasy, jeżeli takie były, iż wasze towarzycho będzie przychodziło do naszych domów i charkało na próg. Rozpoczęliście, ale my skończymy.” – Jaber kto „charkał” Ci na próg?

     • Jaber

      16/05/2014 o 16:14

      Leo już po wytycznych od guru towarzycha? Popytaj kolegów, może któryś się przyzna.

     • Leo

      16/05/2014 o 16:28

      Jaber nie bój się, napisz kto „charkał” Ci na próg? Dlaczego uważasz, że ktoś mną steruje? Nie sądź ludzi swoją miarą – jak to słusznie zauważył wm.

     • Jaber

      16/05/2014 o 16:38

      Niedokładnie czytasz, źle piszesz… A prosiłem o jakiegoś żwawego lokalnego propagandzistę?

     • Leo

      16/05/2014 o 16:43

      Jaber kogo prosiłeś o tego propagandzistę?

 15. wm

  14/05/2014 o 10:58

  trza mu nadać tytuł „przedsiębiorca roku”

  • Ja

   14/05/2014 o 11:45

   to dałbym Naczelnikowi Wróblewskiemu ale tytuł „przedsiębiorczy dla siebie”.

   • Adam

    14/05/2014 o 16:38

    Jest przedsiębiorczy dla siebie i moim skromnym zdaniem też przedsiębiorczy dla innych. Biuletyn który co miesiąc rozsyła i z niego korzystam to jego pomysł. Inne działania też doceniamy w firmie. Takich ludzi oby jak najwięcej

 16. wm

  14/05/2014 o 11:55

  a to w skrócie „podsiębiorczy”

 17. Anka

  14/05/2014 o 16:14

  Reszta przedsiębiorców nie czyta tego forum, bo szkoda im czasu…. może tak należy na to spojrzeć 🙂

 18. Jacek z Woli

  14/05/2014 o 18:36

  Zapraszamy Burmistrza do przedsiębiorców na Woli. U nas zadania i bolączki są nieco inne nie te w firmach z rynku. Panie Burmistrzu czekamy ##

  • ktosik

   14/05/2014 o 20:23

   A ja myślę sobie, ze przedsiębiorcy bardzo ciężko pracują od rana do nocy by się utrzymać i utrzymać swoich pracowników(z doświadczenia piszę). moja praca nie kończy się na 12 godzinach pracy, bardzo często trwa dłużej.Tak naprawdę nigdy nie otrzymałem żadnej ulgi/pomocy z gminy. również podatkowej. wiem, że każdy wyraził zgodę by ankietę wypełnić i nikt nikogo nie zmuszał.Mam więc pytanie: czy my przedsiębiorcy również możemy obejść wszystkie wydziały urzędu i zrobić ankietę z pytaniami jakie sami ułożymy?

 19. ktosik

  14/05/2014 o 20:21

  A ja myślę sobie, ze przedsiębiorcy bardzo ciężko pracują od rana do nocy by się utrzymać i utrzymać swoich pracowników(z doświadczenia piszę). moja praca nie kończy się na 12 godzinach pracy, bardzo często trwa dłużej.Tak naprawdę nigdy nie otrzymałem żadnej ulgi/pomocy z gminy. również podatkowej. wiem, że każdy wyraził zgodę by ankietę wypełnić i nikt nikogo nie zmuszał.Mam więc pytanie: czy my przedsiębiorcy również możemy obejść wszystkie wydziały urzędu i zrobić ankietę z pytaniami jakie sami ułożymy?

 20. wm

  14/05/2014 o 20:56

  dobry pomysł, ale czy znajdą się chętni urzędnicy, aby ją wypełnić…

 21. wm

  15/05/2014 o 09:48

  a gdzie się podział nasz szanowny burmistrz? Żadne nowe zarządzenia ani obwieszczenia nie pojawiły się na BIP’ie od 24 kwietnia. A może to, że je czytało za dużo „wiadomo jakich” osób się nie spodobało i wszystko wieszają tylko w urzędzie na tablicy?

 22. IZA

  15/05/2014 o 11:47

  Bądź o mnie spokojny, Anonimie! Tutaj tylko odreagowuję.

 23. Ridge Forrester

  16/05/2014 o 08:42

  Jaber skąd u Ciebie taka znajomość tematyki trykania zaropiałych goleni? Trykałeś sam czy byłeś trykany?

  • Jaber

   16/05/2014 o 08:55

   Z obserwacji waszego zachowania.
   Zaspokoiłem dążenie do wiedzy? Może Ty stworzysz tutaj jakąś nową linię gardłowania za skompromitowanymi? Ponieważ koledzy idą na łatwiznę. Spróbuj, zachęcam!

   • Ridge Forrester

    16/05/2014 o 11:08

    Nie zaspokoiłeś dążenia do wiedzy w najmniejszym stopniu, szczerze mówiąc jestem przekonany że nie jesteś w stanie zaspokoić czegokolwiek ani kogokolwiek.

    • Jaber

     16/05/2014 o 13:26

     Gdybyś tak myślał jak piszesz, to byś nie zadawał pytania. A tak, to brakuje wam – utrwalaczom (ładnie tutaj ktoś was nazwał) – logiki, polotu i sensu wypowiedzi. Jedynie ataczki, gryzienie po kostkach, popluwanie. Taka ratlerkowatość z was wypływa.

 24. wm

  16/05/2014 o 14:32

  czyżby zrobiło się nierwowo w urzędzie? Ktoś nadepnął im na odcisk?

  • Anonim

   16/05/2014 o 15:47

   nerwowo to się zrobiło w domu jabera, dziś w nocy bredził jak opętany,

  • Leo

   16/05/2014 o 16:02

   Musisz się dla pewności skontaktować z urzędem.

  • Jaber

   16/05/2014 o 16:18

   Tam to dopiero będzie nerwowo w okolicy wyborów, jak w każdym gnieździe szerszeni podczas dezynsekcji.

 25. wm

  16/05/2014 o 16:28

  urząd w Krzeszowicach to ostatnie miejsce, gdzie bym się z przyjemnością wybierał.

  • Leo

   16/05/2014 o 16:35

   To jak się dowiesz czy jest tam nerwowo czy nie? Kto ma Ci odpowiedzieć na to pytanie?

 26. wm

  16/05/2014 o 16:41

  no, Leo liczę na Ciebie, albo na Anonima:)

  • Leo

   16/05/2014 o 16:45

   wm – nie mogę Ci pomóc – nie byłem tam od lat.

 27. wm

  16/05/2014 o 16:57

  a żałuj, pozostają niezapomniane wrażenia….

  • Leo

   16/05/2014 o 17:06

   Nie wybieram się tam w najbliższym czasie, więc mnie te wrażenia ominą.

 28. MIESZKANIEC

  18/05/2014 o 08:14

  NIE dla BURMISTRZA CZESŁAWA BARTLA !4 lata trwa interwencja w sprawie chodnika w Tenczynku przy ul. Chrzanowskiej !Tutaj jest największy ruch , zjeżdżają TIRY z autostrady A4, kiedy modernizowano nawierzchnię ,poszerzono jezdnię a pieszym nie zabezpieczono przejścia, choć to droga powiatowa na terenie gminy Krzeszowice, to nie ingerował burmistrz Bartl w sprawę bezpieczeństwa pieszych , powinien wiedzieć , że to najbardziej ruchliwa droga , że pędzą tędy tiry i setki samochodów dziennie, jak mają chodzić piesi, dzieci do szkoły, tym się nie zainteresował, a dzisiaj chwali się osiągnięciami , jakimi ?! Mieszkańcy Tenczynka sami interweniują od 4 lat a burmistrz, któremu powierzyli mandat do tej pory nic nie zrobił, śmieszne, bo przekazał z budżetu 2 zł na plan chodnika, a mieszkańcy uchwałą na zebraniu 40 tys. Czym chwali się dzisiaj? może przypomni ile miał interwencji i czy jakąkolwiek załatwił, ile kar zapłacił za łamanie prawa, może przyzna się do tego , że nie zna podstawowego prawa kpa i nagminnie go łamie , może w końcu rzetelnie poda błędy i fuszerki jakie były niemal przy każdej inwestycji, dzisiaj widzi jak kruszy się jego słynna rewitalizacja Rynku, a może powie ile razy zrywał źle położoną nawierzchnię, a te wysokie kary, które uszczupliły budżet np.ZA ŚCIĘCIE ZABYTKOWYCH DRZEW CZY NIELEGALNA BUDOWA GARAŻY ! To on odpowiada za wszystko, bo nie dopilnował swojego v-ce A.Zbika odpowiedzialnego za inwestycje ! Czym się chwali Cz.Bartl, tym, że podwyższał podatki , że najdrożej płacimy za ścieki w całym powiecie krakowskim, czym się chwali ,czy przerostem niekompetentnej administracji w urzędzie, a może luzackim stylem życia urzędników! Nie, nie ma się czym pochwalić , bo wszystko o czym się szumnie mówi, jest w wydaniu mizernym, niedopracowanym, nieuczciwym, tanim a zatem wręcz oszukanym w wykonaniu i tak naprawdę przy każdej inwestycji powinna być kontrola bo istnieje domniemanie dużej nieuczciwości i jedynie Prokuratura mogłaby to wszystko rozwikłać !

  • Jaber

   18/05/2014 o 09:50

   Mieszkańcu, rzecz w tym, iż prawdopodobnie ten chodnik nie jest uwzględniony w obecnych priorytetach inwestycyjnych. Wszak v-ce Luzacki poinformował kiedyś mieszkańców, iż oni przeszkadzają TIRom w swobodnym poruszaniu się. Są zbędni, TIRy zaś nie. Co przyjdzie gminie z tego, że będziesz poruszał się chodnikiem, który kosztował dziesiątki tysięcy zł? To Twoje chodzenie przysparza gminie zysków? Samo dostarczenie Tobie i innym mieszkańcom komfortu w postaci chodnika odpada! Wchodzi w grę tylko wówczas, gdy urzędnik zapragnie poprowadzić drogę na przykład przez Twoją kuchnię, później przedpokój i wyjdzie salonem. Wtedy będziesz miał chodnik i dojdziesz do ocalałych z takiej akcji planistycznej: ubikacji oraz piwnicy. Albo też, w opisywanym przez Ciebie miejscu musi się wydarzyć tragedia z udziałem pieszego i pojazdu. Wtedy urzędnicy będą mogli się wykazać, iż szybko reagują na tzw. „zaistniałe okoliczności” i wdrożą procedurę budowy tej sperkomfortowej konstrukcji, jaką jest chodnik.

   • Pigal

    18/05/2014 o 13:27

    Zgadzam się z Jaberem, że należy zapytać starostę jakie ma priorytety inwestycyjne.
    Myślę, że na zebranie wiejskie w Tenczynku, gdy Sołtys zaprosił pana Krzyworzekę, pan starosta przyjedzie i przedstawi perspektywy jakie ma powiat dla chodnika przy ul. Chrzanowskiej.

    • Jaber

     19/05/2014 o 00:55

     Wystarczy spojrzeć na przykłady z Polski – umowy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego (powiat – gmina) w sprawach budowy chodników przy drogach powiatowych, czyli de facto przejmowania części obowiązków zarządczych nad tymi drogami przez gminy. Jest to możliwe, jest to praktykowane, jest to lokalnie potrzebne. Gmin na ma też wtedy możliwość starania się o dofinansowanie z powiatu do takiej inwestycji. Czyni się tak właśnie po to, by unikać przerzucania się odpowiedzialnością i kompetencjami, jak to proponuje Pigal powyżej. Niezależnie bowiem, iż to droga powiatowa, to nic nie stoi na przeszkodzie, by gmina wykazała się inicjatywą w dbaniu o bezpieczeństwo zamieszkujących ją obywateli. Szczególnie w tak newralgicznych miejscach. Wykręty i spychologia, powoływanie się na plany starosty, są nie na miejscu i mogą świadczyć o złych intencjach władz gminnych. Bo, że obecny stan świadczy o ignorancji i braku właściwego zarządzania drogą przez starostwo – to jest jasne.

     • Janek

      19/05/2014 o 07:05

      Nie do końca jest tak jak mówisz Jaber. W tym roku np. powiat nie w planach budowy chodników w ramach Inicjatyw Samorządowych i gmina musiała się do tych planów dostosować.
      Chrzanowska w Tenczynku to trochę inny przypadek, bo chodnik mógł powstać w ramach budowy Szlaku Kruszywowego.

     • Jaber

      19/05/2014 o 10:18

      No i sam sobie odpowiedziałeś na końcu, jak to mogło zostać zrobione, a też, czy mi się wydaje, iż Mieszkaniec pisał pisał już o 14 lat trwającej interwencji? Niech sprawdzę…moment…tak, wprawdzie niepotrzebnie nacisnął , niemniej tak pisał. A Ty piszesz o ostatnim roku? Czyli co jest nie do końca?

 29. Antygraf

  18/05/2014 o 12:12

  Za Mieszkańcem cyt… wysokie kary, które uszczupliły budżet np.ZA ŚCIĘCIE ZABYTKOWYCH DRZEW CZY NIELEGALNA BUDOWA GARAŻY !

  – to oczywiście bzdura.
  Nie było żadnej kary finansowej za garaże. Przeglądnąłem budżet na stronie gminy i nie ma żadnej kary. C od odrzew zabytkowych. Drzewa wyciął Wykonawca i zostanie to wg informacji od radnych zapłacone z jego ubezpieczenia.
  Nie rozumiem tych pomówień 🙂 chociaż podziwiam za brak rzetelnych informacji 🙂

  Chodnik przy Chrzanowskiej jest powiatowy. Może radni powiatowi coś Ci pomogą Mieszkańcu. Odwiedź radnych powiatowych na których głosowałeś ! A jak nie głosowałeś to zagłosuj jak będą wybory i wtedy egzekwuj jakieś czyny swoich radnych powiatowych 🙂 To taka rada wynikająca z mojego doświadczenia

  • Muminek

   18/05/2014 o 18:15

   Chrzanowska nie jest na księżycu, tylko w Gminie Krzeszowice, burmistrz jest tak samo odpowiedzialny za brak chodnika jak reszta towarzystwa, tym bardziej, że szlak w ramach, którego powstawał asfalt na Chrzanowskiej był finansowany również z gminnych funduszy. Czyż nie?

  • Jaber

   19/05/2014 o 01:11

   A tych, na których nie głosował, a są radnymi, to już niech nie odwiedza i od nich nie egzekwuje, prawda? A urzędnicy gminni nic do tego nie mają, chociaż droga przebiega na ich terenie? Nic bardziej mylnego!

 30. wm

  18/05/2014 o 19:53

  W końcu jakiś rozsądny głos z Tenczynka. A wiesz Mieszkańcu, że teraz zrobią również i wjazd na autostradę a tiry i wanny zapakowane nadkładem ziemnym z Dębnika pojadą w drugą stronę? Obronić się przez naszą władzą możemy tylko wspólnie, nie dzieląc się na osobne interesy centrum, Czatkowice, Żbik czy Tenczynek.

  • Anonim

   18/05/2014 o 21:32

   A którędy pojedzie piwo z Tenczynka?

 31. wm

  18/05/2014 o 21:35

  browar jest w interesie mieszkańców, obce tiry i ciężarówki – nie

  • Anonim

   18/05/2014 o 21:58

   TIR to TIR nie ma znaczenia czy jest obcy czy nie.

 32. wm

  18/05/2014 o 22:13

  tak Ci się tylko wydaje. Zmienia się pogląd jak zaczynają Ci jeździć pod oknem

  • Anonim

   18/05/2014 o 22:52

   Jak Cię rozjedzie „swój” TIR to mniejszy żal będzie w wiosce?

 33. wm

  19/05/2014 o 09:41

  „swoich” – jak to nazywasz – tirów będzie ułamek z ilości ogólnie jeżdżących a to stanowi już znaczną różnicę.
  Wiem, że zdajesz sobie z tego sprawę

  • Ridge Forrester

   19/05/2014 o 09:59

   wm – ale te tiry nie dla wszystkich mieszkańców gminy będą swoje, one będą swoje dla pracowników browaru i ich rodzin – a co z pozostałymi mieszkańcami Tenczynka? Co z matkami z dziećmi w wózkach, co z ludźmi w podeszłym wieku o laskach się poruszających? Dla nich pędzący tir będzie tylko pędzącym tirem – jak będą mieli rozpoznać czy wiezie on piwo Tenczynka czy piwo z Namysłowa?

 34. wm

  19/05/2014 o 10:57

  ale pewnie będzie do rozpoznania czy wiezie nadkład z Dębnika…. bardzo się staracie ułatwić życie inwestorowi, coś może za bardzo 🙂

 35. beczka

  02/06/2014 o 19:06

  to może jakaś kobieta na Burmistrza?

 36. wm

  02/06/2014 o 19:38

  już się jedna chętna zgłosiła 🙂

  • Jaber

   03/06/2014 o 00:44

   Pani Grodzka?

 37. hm

  02/06/2014 o 21:27

  KTO?

 38. Pingback: Arkit, Gowin, Kosiniak-Kamysz i Raś na Gminnym Forum Przedsiębiorczości | krzeszowiceone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę