Opinie

Przaśna kampania. Od majówki u hrabiny po święto ziemniaka

Lokalni samorządowcy oceniający pieczone ziemniaki w Miękini, odbierający chleb z rąk starostów dożynek, przechadzający się wśród straganów na krzeszowickim święcie miodu i coraz częściej udzielający wywiadów w prasie. Przypadek? Nie, to tylko wyborczy zegar zaczął na dobre odliczać czas do listopadowych wyborów.

Czesław Bartl, Wacław Gregorczyk, a może Wojciech Pałka? Wśród tych trzech nazwisk jest jedno, które na pewno zawiśnie przy drzwiach do pokoju przyszłego burmistrza miasta i gminy Krzeszowice. Mimo, że do wyborów zastały jeszcze dwa miesiące kampania trwa już w najlepsze, tyle, że zamiast walki na programy wyborcze mamy przaśny korowód przymilnych kandydatów. Panowie, niczym warszawscy celebryci, nie odpuszczają żadnej gminnej imprezy. Każda okazja jest dobra by spotkać się z wyborcami i przypomnieć o swoim istnieniu.

krzeszowice_wybory_samorzadowe_2014

Gra jest warta świeczki, jak wynika z oświadczeń majątkowych, żaden z kontrkandydatów Czesława Bartla nie zarobił w zeszłym roku tyle, ile urzędujący burmistrz. Żaden z nich, siłą rzeczy, nie ma też na swoim koncie takiego bagażu doświadczenia jaki po ośmiu latach urzędowania ma obecny burmistrza, bagażu, który ewidentnie zaczyna mu ciążyć.

Czesław Bartl umiejętnie rozdzielał fundusze, dzięki temu każda wioska w gminie ma nowoczesny plac zabaw, odnowioną szkołę, a niektóre także zagospodarowane centra. W podzięce, po cichu urzędujący burmistrz liczy pewnie na to, że lata nakładów zaprocentują przy urnach, a wyborcy do listopada zapomną o tym, że za lodowisko, zrewitalizowany rynek i ciepłą wodę w kranie płacą coraz wyższymi podatkami lokalnymi i opłatami.

Nowe Krzeszowice, po ośmiu latach trącą myszką. Od burmistrza odwracają się ludzie, którzy do niedawna stali za nim murem. Projekt planu dla Krzeszowic nie wypalił. Po czterech wyłożeniach i ponad 750 tysiącach złotych wydanych na jego przygotowanie zamiast sukcesu mamy spektakularną klęskę poprzedzoną wciąż bardzo wysoką liczbę składanych uwag (po IV wyłożeniu na dzień 8.09.  – 225). Poniedziałkowe oświadczenie, w którym burmistrz informuje, że nie skieruje pod obrady rady projektu planu jest niczym innym jak przyznaniem się do porażki. Jakie są jej początki? Czesław Bartl coraz bardziej zaczyna przypominać posągową postać stojącą na cokole w centrum miasta, z czasem zaczął pozostawać niewolnikiem swoim nie zawsze trafionych decyzji.

Na niewypale z planem mogą skorzystać kontrkandydaci. Niezależnie od swoim poglądów politycznych w punkcie MPZP obaj są zgodni – plan trzeba uchwalić, ale nie w takiej formie. Wacław Gregorczyk zastanawia się dlaczego przed przystąpieniem do projektowania nie odbyły się konsultacje społeczne. Dziwi go także bardzo pobieżna prognoza skutków finansowych wprowadzenia planu. Proponuje, by dokument rozbić na części i każdą z osobna konsultować z mieszkańcami. Podobnego zdania jest Wojciech Pałka. Kandydat PiSu na burmistrza zastanawia się nad pomysłem powołania ciała na kształt rady ds. MPZP. W jej skład mieliby wejść radni, przedstawiciele komitetu i mieszkańcy. Pałka jest za jak najszybszym wprowadzeniem planu, nawet z niewielkimi mankamentami, by skończyć z procederem wydawania przez gminnych urzędników WZ-ek. Dziwi go także fakt, że projekty planów części sołectw wciąż zalegają w urzędowych szufladach.

Potrzebę zmian widzą także sami mieszkańcy. Na portalu społecznościowym coraz więcej zwolenników zyskuje profil Zmień Krzeszowice, a w realu powstają lokalne komitety wyborcze. Jak wynika z danych Komisarza Wyborczego w Krakowie, na terenie naszej gminy zarejestrowało się sześć lokalnych komitetów wyborczych – Wspólna Gmina Krzeszowice, Komitet Wyborczy Wyborców Heleny Latawiec, Komitet Wyborczy Wyborców Dariusz Kaczara, Nowe Krzeszowice, „Samorządna Wola” i Komitet Wyborczy Wyborców Krzeszowice I Nowe Otwarcie.

Zdjęcie Wacława Gregorczyka i Wojciecha Pałki – Marian Lewicki, zdjeciakrzeszowice.pl

291 komentarzy

291 Komentarzy

 1. Słowo o kandydatach

  16/09/2014 o 00:20

  Wacław Gregorczyk – jako radny wojewódzki nie kiwnął nawet placem, aby Gmina Krzeszowice znalazła się w Metropolii Krakowskiej – czyli przy stole, gdzie dzieli się miliard złotych do 2020 roku. Będąc w PO i nie załatwić tego dla swojej gminy to skandal.

  Wojtek Pałka – 6 lata temu obiecywał, że z posłem Adamczykiem załatwi pełny dostęp do szybkiego Internetu w Gminie. jak jest wielu widzi. Gdyby nie połączenie przez satelitę z Cyfrowego Polsatu byłbym nadal odcięty od świata.
  O dokonaniach w funkcji radnego powiatowego nie wspomnę. Nie ma czego wspominać, bo ich nie ma.

  Czesiek – jaki jest to jest, ale przynajmniej wiadomo czego się można po nim spodziewać.

  • Jaber

   16/09/2014 o 00:49

   „[…]Czesiek – jaki jest to jest, ale przynajmniej wiadomo czego się można po nim spodziewać.[…]”

   Absolutnie, zgadzam się. A czego można się spodziewać po obecnym burmistrzu, właśnie mieszkańcy doświadczyli w trakcie tej kadencji i wyrażali o tym swoje zdanie w różnych miejscach.
   Zresztą – argument z kategorii „wiadomo, czego się można spodziewać” można także zastosować do dwóch pozostałych, jak widać po powyższym podsumowanku. Od p. Gregorczyka – niezbyt wielkiego zaangażowania w sprawy gminy; podobnie od p. Pałki.

  • Słowo o komentującym

   16/09/2014 o 04:41

   Radny Gregorczyk upomniał kilkukrotnie burmistrza w sprawie Metropolii Krakowskiej raz nawet na sesji to radni zrobili wielkie oczy bo nie wiedzieli o co chodzi. Z tego co wiem nawet z poziomu Radnego wojewódzkiego nie da się zmusić burmistrza do wejścia w Stowarzyszenie.

   • sołtys

    18/09/2014 o 08:15

    ooo nie na sesji ws Metropoli Wacław tylkocos wspomniał bo chwile przedtem radny Z PIS zadał w terj sprawie pytanie I wtedy wszyscy zrobili wielkie oczy bo nie wiedzieli o co chodzi Krotko mówiąc wielka sciema Ci co mogkli nic nie robili w tej sprawie zarówno Burmistrz jak I radny Gregorczyk

  • nikt

   16/09/2014 o 18:12

   Podobnie można napisać o cholerze: jaka jest, to jest, ale przynajmniej wiadomo czego się można po nim (niej) spodziewać 😉 Argument żaden 🙂

  • Ktoś

   19/09/2014 o 14:18

   Jakby nie patrzeć jest MyNet i światłowód w Krzeszowicach i za chwilę małe wsie w gminie też będą go mieć 😉

 2. Ot' cała prawda

  16/09/2014 o 06:14

  To Województwo dokonało zmniejszenia ilości gmin w zakresie ich obecności w Metropolii.
  Województwa otrzymało z ministerstwa rekomendację w której Krzeszowice były ujęte w Metropolii.
  Niestety Platforma Obywatelska rządząca w Województwie podjęła inną decyzję.
  Metropolia wg PO kończy się na zachodzie w Zabierzowie.

 3. pies

  16/09/2014 o 07:23

  Gregorczk załatwił dla Krzeszowic, że usunął żonę z Ośrodka i posadowił w Urzędzie Marszałkowskim. O kwalifikacjach Jej nie wspomnę. A wy o metropoli, linii kolejowej 133, obwodnicy Zabierzowa, parkingu przed dworcem PKP w Krzeszowicach wspominacie.Poprostu zdobył się na upomnienie burmistrza Bartla w całej kadencji.

  • k

   16/09/2014 o 10:01

   to żona Gregorczyka już nie sprzedaje kwiatów na placyku w Krzeszowicach??? oooo podniosła swoje kwalifikacje do pracy w UM

   • jaja

    18/09/2014 o 14:26

    to gdzie pracuje zona Gregorczyka pytam powaznie bo to jaja ze wszyscy załatwiają prace swoim zonom i konkubinom

  • Anonim

   23/10/2014 o 00:05

   nie tylko żoną obsadził urząd marszałkowski…

   • jam

    23/10/2014 o 00:05

    a pisze o nepotyzmie hahahaha

 4. ktoś

  16/09/2014 o 08:38

  nowe otwarcie wspólny latawiec na woli poczwara i zamknięcie krzeszowic na cztery spusty.

 5. Muminek

  16/09/2014 o 10:42

  Czy z dyskusji o żonach i ewentualnie kochankach możemy przejść na kandydatów?

 6. ??

  16/09/2014 o 11:23

  DO MUMINEK

  a któryś z kandydatów ma kochankę?

 7. Cześć

  16/09/2014 o 11:24

  O kochankach tutaj jeszcze nie gadaliśmy 🙂

 8. pies

  16/09/2014 o 12:36

  @Muminek

  Takich kandydatów co idą po urząd aby urządzić rodzinę i znajomych ciepłymi posadkami to my już mieliśmy i mamy.Takie sprawy trzeba naświetlać aby skończyć z tą patologią. Idę być burmistrzem to służę społeczeństwu, i muszę być ” jak żona cezara”.

  • Muminek

   16/09/2014 o 13:04

   taaa, tylko tego typu dyskusje osiągały już na tym forum poziom rynsztoka, dobrze by było uniknąć powtórki z rozrywki.

   • Anonim

    16/09/2014 o 13:11

    jacy kandydaci, taka dyskusja

 9. Anonim

  16/09/2014 o 12:46

  zdaje się, że żaden porządny kandydat się nie złosił, więc mamy wybór pomiędzy dżumą i cholerą

  • gig

   16/09/2014 o 14:03

   Pałka to człowiek bez doświadczenia. Za jego kadencji w radzie miasta również znalazły zatrudnienie w placówkach podległych Gminie Krzeszowice jego żona i siostra (jedna w szkole, druga w przedszkolu). Skoro rozliczamy Gregorczyka z zatrudnienia jego żony bądźmy obiektywni. Nie kpiłabym z jej pierwotnego zajęcia – kupowałem u nich kwiaty rosły mi zawsze świetnie. Bartl zyskałby wiele gdyby zmienił ludzi, którymi się otacza, bo to oni ciągną go w dół. Zrobił wiele, tyle,że popełnił również wiele błędów. Brak gwarancji, że jego wybór na kolejną kadencję coś zmieni w tej kwestii. Wybór jest marny.

  • Jaber

   16/09/2014 o 15:17

   Komitety mogą zgłaszać kandydatów do 17 X. Po tym terminie będzie już wiadomo, jaki jest zestaw. Na radnych – do 7 X.

   • Anonim

    16/09/2014 o 15:27

    ale komitety to się już musiały zarejestrowac wczesniej?

    • Jaber

     16/09/2014 o 15:35

     Owszem, do 7 IX. Niemniej ogólnopolskie rejestrują się w PKW. Jest ich chyba ze 33 sztuki. Nie można zatem wykluczyć pojawienia się jeszcze kogoś.

 10. jeździec bez głowy

  16/09/2014 o 14:59

  Bartl Czesław powinien koniecznie się promować w Krzeszowickim Centrum Biznesowym, nowoczesnym szpitalu, na Krzeszowickiej Giełdzie Owocowo-Warzywnej i na Krzeszowickiej Pływalni.

 11. Anonim

  16/09/2014 o 15:26

  zgadza się, tak jak się wypromował w Żbiku 🙂

 12. Anonim

  16/09/2014 o 16:04

  A jak się wypromował w Żbiku?

 13. Anonim

  16/09/2014 o 16:24

  tak jak na otwarciu aquaparku w Krzeszowicach 🙂

 14. myśląc

  16/09/2014 o 17:24

  Z wyżej wymienionych kandydatów to jednak WOJCIECH PAŁKA jest najbardziej merytoryczny, pozostali są raczej myśli ” tylko ja się liczę, a nie społeczeństwo” Zatem można dzisiaj wszystkim przypomnieć, że W.Gregorczyk nie ma zasług, za które mieszkańcy mogliby mu ponownie zaufać, a Cz.Bartl pokazał się od tej strony, że nie reaguje na żadne interwencje mieszkańców, ma złych doradców i nie zna obowiązującego go prawa i dlatego uciekają pieniądze z lokalnego budżetu na płacenie kar, ponadto nie przyjmuje żadnych uwag , wręcz konfliktuje RM i złośliwie postępuje wobec wszystkich, którzy mają z nim problem !

  • Anonim

   23/10/2014 o 00:09

   pałka ??? hahahaha

 15. qwerty

  16/09/2014 o 21:26

  Kandydat powinien przedstawić ” wizje rozwoju gminy i miasta” na 4 lata i 10 lat.Nie gadać o funduszach bo to wszyscy gadają i być uczciwy. Fundusze to załatwi zespół Wróblewskiego tylko trzeba wiedzieć na co, bo to jest fachowiec.

 16. bombardier_k

  16/09/2014 o 22:39

  W kwestii technicznej – zespół, który sporządza ten miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wykładając go czterokrotnie do wglądu publicznego, to jakieś makabryczne niedorajdy. Paręset złożonych uwag to dużo, ale dla rozumnego urbanisty to nie kłopot – a jeśli nawet kłopot, to jednorazowy, nie zaś na cztery wyłożenia… Warto dojść – skąd się wziął ten zespół i jakimi kwalifikacjami się wykazał, żeby zdobyć ten temat?

  • aaa

   16/09/2014 o 22:50

   na Twoje pytanie odpowiedział osobiście pan burmistrz w dzisiejszym MK – ” zdecydowałem się poświęcić wiele czasu na to, by osobiście pracować nad tymi planami … ” 😉 widzicie obywatele – zrobi dla was wszystko.

   • IZA

    16/09/2014 o 23:05

    Nie wiedziałam, że ma również kwalifikacje w branży planistycznej;_) Zdolny gość! I jaki wszechstronny! Taki nasz rodzimy Leonardo da Vinci.
    No i gdzie te plany?…

    • Misiek

     16/09/2014 o 23:14

     Tam gdzie są od kilku lat – w czarnej …

     • aaa

      16/09/2014 o 23:52

      …szufladzie? 😉

 17. Wacław

  16/09/2014 o 23:03

  Ponieważ informacje podawane przez uczestników tego forum na temat mojej osoby są nieścisłe pozwolę sobie na wyjaśnienia:
  1. Moja żona Ania jest z wykształcenia mgr ekonomii, ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W Urzędzie Marszałkowskim pracuje od roku 2007. Z pracy w spółce gminnej KCZ odeszła na własną prośbę. Ja wtedy byłem Radnym Rady Miejskiej w Krzeszowicach i w zmianie pracy jej nie pomagałem.
  2. Chcąc być w stowarzyszeniu Metropolia Krakowska należało wyrazić wolę przystąpienia do niej. Ani Burmistrz ani Rada Miejska nie podjęła stosownej uchwały tej sprawie do tej pory. Z początkiem roku rozmawiałem w tym temacie z Burmistrzem oraz Naczelnikiem Wróblewskim, którzy jak widać nie wykazali zainteresowania ZIT-em. Jeśli zostanę burmistrzem to podejmę działania związane z przystąpieniem Gminy Krzeszowice do Metropolii Krakowskiej.
  3. Studiując na AGH, pracowałem w spółdzielni studenckiej a za zaoszczędzone pieniądze założyłem gospodarstwo ogrodnicze w Tenczynku. Z pracy w nim wraz z całą Rodziną wybudowałem dom, wykształciłem siebie, żonę oraz córkę. Uważam, że szacunek należy okazać każdej profesji, więc także rolnikom, ogrodnikom czy też sprzedawcom.
  4. Radni zarówno gminni jak i wojewódzcy powinni sprawując mandat, myśleć o całej wspólnocie jaką reprezentują a nie tylko o swojej miejscowości czy też gminie. Sejmik przyjął programy umożliwiające pozyskiwanie środków na rozwój przez wszystkie samorządy a więc i Gminę Krzeszowice, która pozyskała środki z Urzędu Marszałkowskiego chociażby na takie zadania jak:
  rewitalizacja, budowa przedszkoli, termomodernizacja obiektów oświatowych, Małopolskie Remizy, liczne konkursy grantowe dla stowarzyszeń, dotacje do wyprawki szkolnej dla rodzin wielodzietnych. Z mojej inicjatywy uruchomiono program Małopolska Kapliczka, Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął prace projektowe mające połączyć DK 79 z węzłem Rudno, które dobrze zaprojektowane pozwoli na uruchomienie terenów inwestycyjnych pod SAG, przyczyni się także do zmniejszenia ruchu samochodów ciężarowych w centrum Krzeszowic. Wnioskowałem o regulacje potoku Racławka, Olszówka i Czernka do MZMiUW w Krakowie.
  5. Składałem interpelacje jako Radny oraz pisma do parlamentarzystów o podjęcie działań w sprawach ważnych dla mieszkańców takich jak regulacja stanu prawnego dróg wiejskich i osiedlowych, crossowców, wspierania rodzin wielodzietnych.
  6. Więcej szczegółów na temat mojej działalności, współpracy z NGO oraz program wyborczy przedstawię Mieszkańcom w trakcie kampanii samorządowej.
  Pozdrawiam, Wacław Gregorczyk

  • Brawo

   16/09/2014 o 23:46

   I tak dziś na niemal 100 % wiem na kogo zagłosuję! Chyba, że w czasie kampanii się coś zmieni. Podziwiam za odwagę, żeby się na tym forum podpisać. Jedno Pytanie do Pana Gregorczyka czy ośrodek w którym pracowała pana Zona podlega Gminie ? Jeśli tak to faktycznie wielki podziw za odseparowanie jej z miejsca pracy w którym był pan radnym. Bo chyba tak nasza Gmina nie działa za bardzo.

   • ktoś

    19/09/2014 o 08:19

    Witam,szacunek, za podpis i wyjaśnienia dla Pana Wacława. Nie jestem z rodziny żeby było jasne:-).pozdrawiam.

    • Ewka

     19/09/2014 o 09:14

     Co wyjaśnił?
     Raczej bardzo żałuje że próbował wcisnąć nieprawdę oczerniając ludzi w urzędzie.
     Widać że nieobyty i brak mu doświadczenia

     • IZA

      20/09/2014 o 01:16

      Nie twierdzę, że obyty, ale który z nich obyty? ten w środku, w smokingu? może ten z prawej? Ewka, bądź poważna!

     • Ewka

      20/09/2014 o 09:57

      Iza zerknij na zdjęcia.
      I co? chciałabyś mieć Pałkę albo Gregorczyka a burmistrza w swojej gminie?

     • @Ewka

      20/09/2014 o 12:55

      a co jest nie teges w fizjonomii pana Gregorczyka lub Pałki? Bo dla mnie to ten w środku wygląda komicznie – jeśli będziemy wybierać kierując się wyglądem. Raczej do castingu na konferansjera a nie na burmistrza. 😀

     • IZA

      22/09/2014 o 01:20

      Zerkam na zdjęcie, i co? Chcesz mi wmówić, że ten w środku czymś się wyróżnia? Chodzi Ci o to, że ma muchę?
      No ma, i co? To, że tamci dwaj nie wyglądają, jak konferansjerzy, to ich dyskwalifikuje? Ewka, tym razem już przegięłaś!

     • IZA

      22/09/2014 o 01:35

      Nie złapałam, Ewka, sorry! Dopiero teraz mnie jasność oświeciła, że mogło Ci chodzić o opaleniznę na twarzyczce, bo wyraźnie się nią wyróżnia. Jasne, że to powinno być najważniejsze kryterium na stanowisko przyszłego burmistrza. Dobrze, że się zreflektowałam w samą porę. To kryterium świadczy o tym, że kandydat umie wypoczywać, a wypoczęty burmistrz to 3/4 sukcesu gminy, i jego przy okazji. Nie to, co blade twarze. Dobrze dedukuję?

  • Jaber

   17/09/2014 o 00:18

   Nie jest do końca prawdą, iż bycie radnym np. wojewódzkim bardzo ogranicza w ‚walce’ na tym szczeblu o sprawy regionu, z którego się wywodzi.
   Sprawy ogólnowojewódzkie – oczywiście. Niemniej, aktywne występowanie w sprawach swojego regionu nie stoi z tym w sprzeczności.

   Wprawdzie znalazł się Pan w sejmiku w ramach uzupełnienia składu dwa lata temu, lecz Pana aktywność (poza komisjami) wykazywana na tamtejszej stronie jako interpelacje jest mizerniutka wobec aktywności chyba większości radnych sejmiku – przez dwa lata 3 interpelacje, w tym dwie zbiorowe klubu PO. Może inną aktywnością wykazywał się Pan w sejmiku, lecz informacji o niej nie ma.

   Pańska strona internetowa, przez którą powinien się Pan kontaktować z wyborcami, informując o każdej swojej inicjatywie, konsultując je, szukając pomysłów – zastygła na 2010r., kiedy to starał się Pan o wybór. (Strona w przygotowaniu, witam na mojej stronie, Wacław Gregorczyk). Żadnej treści przez cztery lata (w tym dwa w sejmiku). Jedynie zastygły klip „Idź i głosuj świadomie” w 2010r. na wybory świadczy, iż kiedyś się Pan o wybór starał.
   Taki jest stosunek do wyborców czterech piątych polskich tzw. polityków – uaktywnienie się przed wyborami, brak inicjatywy kontaktu później. Zupełnie odwrotnie, niż w demokracjach państw tzw. zachodniej Europy – tam nie do pomyślenia.

  • Łukasz

   17/09/2014 o 01:29

   Drogi Panie Wacku, Wacławie, Wacusiu !

   1. poczytaj sobie tutaj (13 stycznia 2014)
   http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3298390,13-gmin-i-krakow-razem-siegna-po-miliard-zlotych,id,t.html

   2. a potem tutaj (24 stycznia 2014)
   http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=11379

   3. następnie kilka razy ze zrozumiem powtórz sobie cytat z pierwszego artykułu: „Wicepremier Elżbieta Bieńkowska jesienią ubiegłego roku wskazała, że aglomerację razem z Krakowem stworzy 23 gminy. Potem przedstawiciele województwa i miasta ograniczyły aglomerację do 13 gmin bez podawania przyczyn”.

   4. później zapytaj swoich kolegów z krakowskiej Platformy dlaczego „wycięto” Krzeszowice i kilka innych gmin z ZIT/Metropolii Krakowskiej – bez podania przyczyny !

   5. zastanów się nad sensem podejmowania uchwały intencyjnej o przystąpieniu gminy Krzeszowice do ZIT-u/ Metropolii Krakowskiej z której Województwo „usunęło” Krzeszowice.

   6. nie uczestniczyłem z ramienia Urzędu Miejskiego w żadnym spotkaniu w sprawie ZIT, gdyż odbywały się one na wyższym szczeblu. Mimo to, temat jest mi bliski i z racji zajmowania się funduszami UE, znam nieco kulisy podejmowanych decyzji w zakresie tworzenia ZIT, akcji Województwa w tym zakresie, biernej postawy radnych Wojewódzkich w tej tematyce, ekspertyzach Województwa „średnio” uzasadniających inny podział Metropolii niż rekomendowana przez minister Bieńkowską, itd…

   7. decyzje w zakresie „wyrzucenia” z ZIT m. in. gminy Krzeszowice, zostały ostatecznie podjęte przez Województwo we wrześniu 2013 roku, czyli rok temu !

   8. rozmawiamy na różne tematy, ale tematu ZIT nigdy nie podnosiłeś, przynajmniej nie w mojej obecności. Dlatego zrewiduj swoje wspomnienia o rozmowach ze mną w temacie ZIT „z początkiem roku”, bo nasza znajomość i współpraca może nabrać charakteru służbowego a nie partnerskiego jak dotychczas.

   9. na koniec, zadaj sobie pytanie: Czy jako rady wojewódzki, w czasie gdy decydowano o kształcie ZIT-u (czyli w połowie 2013 roku), zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy, aby utrzymać propozycję ministerstwa pani Bieńkowskiej o 23 gminach tworzących aglomerację ZIT, a nie „wycinać” m. in. Krzeszowic z uczestnictwa w aglomeracji?
   Składasz wiele interpelacji. Czy złożyłeś interpelację w tej sprawie?

   Z samorządowym pozdrowieniem,
   Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju
   Łukasz Wróblewski

   • ???

    17/09/2014 o 07:48

    Żarty sobie w tym urzędzie robicie ? Proszę przedstawić dokumenty co zrobił Urząd Miejski w Sprawie ZIT? bo to wasz obowiązek nie pojedyńczego Radnego Województwa. Wam za to płacą! wasz budżet to 80 ml rocznie a radny województwa ile dostaje z 20 tys ?

    • Ewka

     17/09/2014 o 09:34

     Województwo usunęło 10 gmin z ZIT. Co więc mieli zrobić w gminie zrobić?
     Przecież Krzeszowice z innymi 10 gminami przez pół roku były ujęte w ZIT. Komuś coś nie pasowało?

     • ??

      17/09/2014 o 09:38

      Wyrazić chęć przystąpienia i tyle. Wszystko zależy od gminy nie pojedyńczych radnych

   • Adam Slusarczyk

    18/09/2014 o 08:32

    Dyskusja na temat ZIT rozpoczęła się po moim zapytaniu na ostatniej sesji oraz w związku z informacjami przekazanymi prasie przez Wojciecha Pałkę zatem ponownie pytam tym razem zabierających tutaj głos Panów Wacława Gregorczyka I Łukasza Wróblewskkiego dlaczego gdy sprawa ZIT była rozgrywana w zaciszu Gabinetów a Panowie mieli dostęp do dokumentów nie podjęliście tego tematu , dlaczego wtedy nie padła propozycja działań lobbystycznych ponad podziałami w tej sprawie nie mogę tego zrozumieć? Nie zawsze jesteśmy w stanie śledzić działania prowadzone przez Zarząd Województwa ale to Wu Panowie sprawy te mieliście w zakresie swoich obowiązków dlaczego o tych sprawach nie poinformowaliście Rady Miejskiej , I na koniec zastanawia mnie co byłoby gdyby sprawa nie ujrzała światła dziennego , zapewne obaj nadal milczelibyście na ten temat.

    • do Adama

     18/09/2014 o 09:36

     A co ma Łukasz Wróblewski do polityki w sprawie ZIT?
     Przecież to obowiązek Burmistrza i Radnego.
     Naczelnik Wróblewski ani nie jest radnym ani burmistrzem (na razie).
     Z tego co Łukasz napisał, to nie on był wysyłany na spotkania, a uwagi w sprawie ZIT za pewnością przekazał do swoich przełożonych.
     Kolega Wróblewski pisze wnioski, rozlicza projekty, kieruje Wydziałem i robi to w ocenie mojej i wielu perfekcyjnie.
     Nie wiem tego napewno, ale chyba w jego zakresie nie leży reprezentacja gminy na forum wójtów i burmistrzów oraz negocjacje warunków udziału gminy w organizacjach takich jak Metropolia Krakowska.
     Jeśli się mylę to nie popraw.

     Kolega Łukasza

     • IZA

      18/09/2014 o 10:14

      Jeżeli kolega Kolegi Łukasza nie czuje się kompetentny w tej materii i nie reprezentuje gminy na zewnątrz, nie negocjował z nikim warunków udziału gminy w poruszanych tu sprawach, to po co się wyrywa i wyskakuje przed burmistrza tłumacząc się za niego? Skoro to burmistrz jest odpowiedzialny za politykę w sprawie ZIT, niech się nie wysługuje panem naczelnikiem wydziału i niechże ma odwagę i sam wyjaśni, czy gmina coś zawaliła w tej sprawie. A może jest czysta jak kryształ, a całą odpowiedzialność ponosi zarząd województwa….
      No chyba, że panowie się umówili, że tak to rozegrają.

     • ktoś

      19/09/2014 o 08:25

      Pan Wróblewski na Burmistrza!!!Jest z zewnatrz, zabyty(oswiadczenie majatkowe patrz), z poczuciem humoru i lubi rozwój.:-) nie boi sie wyzwań.yes!_

     • Anonim

      19/09/2014 o 09:38

      Raczej sie nie zgodzi kandydować. To kluczowy zawodnik Bartla 🙂

    • Skunks

     18/09/2014 o 09:53

     Adamie !
     Wymień 4 sprawy jakie dla Krzeszowic załatwił Twój kolega radny powiatowy Wojtek Pałka dla Krzeszowic, które były jego inicjatywą i zrealizowanym pomysłem.
     Wiem co zrobiła radna Jasia Lasoń, co zrobił radny Janek Węgrzyn, czy zrobił radny Paweł Chochół… ale nie wiem co zrobił radny Wojtek Pałka.

     Jeśli zrobił cokolwiek napisz przynajmniej 4 inicjatywy – jedną na rok!

     Ale gdy nie zrobił nic konkretnego dla Krzeszowic … to nie pisz za wiele.
     Bo wiesz jak jest 🙂

     • ryba

      18/09/2014 o 15:14

      Proszę o podzielenie się z nieświadomymi wiedzą na temat działalności w powiecie radnych: Jasi, Janka i Pawła.

     • ktoś

      19/09/2014 o 08:29

      Co zrobili nasi radni powiatowi w ostatnich 4 latach, np.2011,2012?

     • Skunks

      19/09/2014 o 09:51

      Adamie!
      I co z osiągnięciami w powiecie pana radnego Wojciecha Pałki?
      Nie ma nawet 4 osiągnięć w powiecie ?
      Niech poda chociaż 3 (słownie: trzy) sprawy jakie załatwił dla Krzeszowic w powiecie.
      Czekamy cierpliwie i z pewnym niepokojem 😉

     • Anonim

      19/09/2014 o 11:08

      potem poprosisz o 2, a na końcu o 1. I będzie jak w przypowieści biblijnej 🙂

    • Anonim

     18/09/2014 o 09:54

     dlaczego nie informowali Rady? Bo to burmistrza folwark, a jak burmistrz daje taki przykład, to jego pracownicy robią to samo. Wygląda na to, że Rada na wiele tematów „nie miała wiedzy”,…

    • los

     18/09/2014 o 13:20

     Wojtek Pałka to najgorszy z możliwych wyborów. Nie ma własnego zdania, potrafi tylko brylować na „salonach”.

     • Anonim

      18/09/2014 o 13:47

      Gregorczyk też nie lepszy, zostawi poprzednią ekipe na stanowiskach i co wtedy?

     • Jaja

      18/09/2014 o 21:18

      Chyba nie zostawi bo poprzednia ekipa pluje na niego na forum, więc weźmie to osobiście. Fajnie, że PiS lubi się pod wszystko podpinać. Ciekawe jakie konkretne rzeczy zrobili jego działacze dla gminy w ostatnich latach.

     • Anonim

      18/09/2014 o 21:30

      chyba…. chyba potencalnym wyborcom to nie wystarczy

   • IZA

    18/09/2014 o 10:36

    „6. nie uczestniczyłem z ramienia Urzędu Miejskiego w żadnym spotkaniu w sprawie ZIT, gdyż odbywały się one na wyższym szczeblu. Mimo to, temat jest mi bliski i z racji zajmowania się funduszami UE, znam nieco kulisy podejmowanych decyzji w zakresie tworzenia ZIT, akcji Województwa w tym zakresie, biernej postawy radnych Wojewódzkich w tej tematyce, ekspertyzach Województwa „średnio” uzasadniających inny podział Metropolii niż rekomendowana przez minister Bieńkowską, itd…”
    Jakże bardzo przydałby się na koniec punkt 10, w którym mógłby się Pan pochwalić przynajmniej tym, że mając taką wiedzę podzielił się Pan nią i powiadomił swojego mocodawcę np. o „biernej postawie radnych wojewódzkich w tej tematyce” czy też o dyskusyjnych „ekspertyzach Województwa”.
    Szkoda, że nie dowiedzieliśmy się, czy przynajmniej ostrzegł Pan burmistrza przed realnymi zagrożeniami.

  • Grupa Wyborców Niezdecydowanych

   17/09/2014 o 10:25

   Panie Wacławie
   Prosimy zapoznać się z paragrafem 7 statutu metropolii Krakowskiej bip.malopolska.pl/pobierz/1084000.html i przestać bredzić jakie podejmie Pan działania jako burmistrz.
   Prosimy działać w tym zakresie jako radny wojewódzki – przy takim stole można to jeszcze załatwić.

   Wierzymy w Pana i czekamy co z ZIT dla Krzeszowic uda się Panu zrobić w tej kadencji jako radnemu wojewódzkiemu z koalicji rządzącej !

 18. Misiek

  16/09/2014 o 23:13

  o cholera, pierwszy kandydat na burmistrza w historii tego forum zabrał na nim głos podpisując się imieniem i nazwiskiem, w dodatku zamiast besztania jest wyjaśnienie
  no to przynajmniej mamy jasność w niektórych kwestiach

  • Andrzej

   17/09/2014 o 10:10

   Świetnie, że są tacy urzędnicy którzy chcą rozmawiać z ludźmi. Brawo Panie Wacławie, pokazał Pan klasę w tym momencie. Ciekawa była by debata pomiędzy kandydatami na burmistrza w naszej gminie 🙂

 19. qwerty

  17/09/2014 o 05:35

  Nie ma wizji tylko chwalenie się, sołtysem był takim sobie, AGH nie skończył , radnym wojewódzkim takim że składał interpelacje burmistrzowi, LGD rozwiązują itd. itp. Brawo Panie Wróblewski nareszcie ktoś prawdę powiedział i sprawy skonkretyzował. Ostatnie sukcesy, którymi się chwali to sprawa spółdzielni PO. Tzn. ukończenie studiów, praca 2007r.

 20. myślący

  17/09/2014 o 06:43

  APEL DO KANDYDATÓW NA BURMISTRZA KRZESZOWIC !
  Proszę przedstawić swoją wizję rozwoju gminy Krzeszowice i cały swój program wyborczy na tym portalu, to będzie bardziej przejrzyste i dostępne dla lokalnej społeczności !
  Będziemy mieli skalę porównawczą, będziemy mogli kontrolować wasze posunięcia i będziemy mogli wnioskować o dalszej waszej pracy pozytywnie lub negatywnie z wyborem Komisarza włącznie.

 21. Anonim

  17/09/2014 o 09:27

  dyskusja robi się coraz ciekawsza. Wychodzi na to, że i Gregorczyk i Wróblewski chcieli, ale musiało im coś w tym przeszkodzić. Tylko co? Prosimy o wyjasnienia

 22. Anonim

  17/09/2014 o 09:38

  Coś czuję, że sprawa jest śmierdząca na wysokim szczeblu krakowskim, i decydenci chcieli wyciąć część gmin z tortu unijnych pieniędzy aby im większe porcje zostały. ZIT mniejszy może jest bardziej „streowalny” dla Krakowa? Co?

 23. Jaber

  17/09/2014 o 09:50

  Ta wymiana opinii na temat tworzenia stowarzyszenia Metropolia Krakowska pokazuje, jak krzeszowiccy samorządowcy działający na różnych szczeblach samorządu ‚współpracują’ w tworzeniu warunków rozwoju gminy. Taka jest właśnie jakość tej współpracy.
  Nie myślę już nawet o jej powodzeniu, gdyż może się coś nie udać, siła złego może być zbyt potężna…niemniej takiego wspólnego starania się o korzystne rozwiązania dla gminy, widać, nie było. Jest to zasmucające spostrzeżenie, ale też powinno dać do myślenia wyborcom.

  Najwyraźniej organ miasta Krzeszowice czekał na zaproszenie do wstąpienia do stowarzyszenia, zaś sam nie starał się, nie monitował, nie domagał się zmiany decyzji sejmiku wojewódzkiego i rozszerzenia przyjętej formuły. Ciekaw jestem, czy taką samą bierność wykazywał organ takich Biskupic.

  „Ksiądz pana wini, pan księdza,
  A nam prostym zewsząd nędza, […]
  Urzędnik, wójt, szołtys, pleban,
  Z tych każdy chce być nad nim pan.”

  Z której strony się nie spojrzy, to widać, iż kiszące się tutaj od lat towarzystwo samorządowców już samo siebie nie przełamie. Trzeba to uczynić za nich. Brak rozsądku, dystansu, chęci współpracy. Burn out.

 24. Świadoma

  17/09/2014 o 10:10

  W BIP Stowarzyszenia Metropolia Krakowska pisze co nastepuje „$7 pkt 2. Warunkiem przyjęcia do Stowarzyszenia jest podjęcie oraz przedstawienie uchwały właściwego organu stanowiącego gminy o wyrażeniu zgody na przystąpienie do Stowarzyszenia.
  3. Członkiem Stowarzyszenia staje się po przedłożeniu uchwały wskazanej w ust. 2 Zarządowi Stowarzyszenia, na podstawie uchwały Zarządu Stowarzyszenia z dniem jej podjęcia.”
  O jakim Sejmiku więc Wy tutaj mówicie! Żeby tylko na kogoś napluć?
  Może trzeba zdobyć minimum wiedzy w temacie i dopiero się wypowiadać! Gmina nie chciała i nie chce, bo musiałaby zrobić jakiś wysiłek, a po co skoro i tak pensja leci…

  • świadoma czy napewno?

   17/09/2014 o 10:29

   Taka jest prawda. Statu określa kształt ZITu

   bip.malopolska.pl/pobierz/1084000.html

   § 7
   1. Członkami Stowarzyszenia mogą być gminy tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny Krakowa w rozumieniu Zasad realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Polsce z lipca 2013 r. zatwierdzonych przez Ministra Rozwoju Regionalnego, a to: Gmina Miejska Kraków oraz następujące Gminy: Biskupice, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki.
   2. Warunkiem przyjęcia do Stowarzyszenia jest podjęcie oraz przedstawienie uchwały właściwego organu stanowiącego gminy o wyrażeniu zgody na przystąpienie do Stowarzyszenia.

 25. Muminek

  17/09/2014 o 10:15

  Kandydatów na burmistrzów zgłasza się do 17 października, na debaty będzie jeszcze czas.
  Z programami – dobry pomysł, będzie całość w jednym miejscu.

 26. Świadoma

  17/09/2014 o 10:33

  …Szkoda P. Łukaszu,że podaje Pan linki do artykułów z gazet a nie do merytorycznych dokumentów Stowarzyszenia lub idąc głębiej do MIR. Można by na tym skorzystać! Nie warto robić wody z mózgu uczestnikom tego portalu… Swoje i tak wiedzą..

 27. Porażka czy falstart Gregorczyka?

  17/09/2014 o 10:36

  bip.malopolska.pl/pobierz/1084000.html
  … czyli jednak Miejski Obszar Funkcjonalny Krakowa

  to dlaczego Wacek wciska kit, że jako burmistrz załatwi ZIT dla Krzeszowic?

  Kurcze, jeszcze nie zgłoszono kandydatury na burmistrza a już składa obietnice bez pokrycia.

 28. do świadoma czy na pewno

  17/09/2014 o 10:38

  … Pan Łukasz Wróblewski napisał,że w pierwotnym dokumencie MIR nasza Gmina była ujęta… Więc jaka świadoma na pewno? No świadoma! Nie zgłosili odpowioedniego akcesu to jak to nazywacie nas „wyrzucili” (czytaj Gmina nie podjęła Uchwały). Koniec i kropka. Nie polemizuj bo się zapętlasz…

  • Prawda

   17/09/2014 o 12:01

   Witam,
   Sytuacja w sprawie ZIT-u jest bardziej skomplikowana niż przedstawia to zarówno Urząd Miejski, jak i Radny Wojewódzki.
   1) Krzeszowice były w pierwotnym składzie ZIT – dwadzieścia kilka gmin,
   2) Urząd Marszałkowski w projekcie MRPO 2014-2020 przedstawił delimitację obszaru do 14 gmin – Kraków + gminy tzw. pierwszego wianuszka + Biskupice,
   3) W ostatecznym dokumencie MRPO 2014-2020, a właściwie w załączniku (tutaj: http://www.malopolskie.pl/Pliki/2014/zal%206_OSI.pdf) w składzie ZIT-u jest 15 gmin (14 + Czernichów).

   Czy można więc było przystąpić do ZIT? Można, Czernichów przystąpił.
   Rozmawiałam z urzędnikiem z Czernichowa – kilkukrotnie wnosili uwagi do dokumentu MRPO, kilkukrotnie spotykali się z pracownikami UMWM, rozmawiali z miastem i gminami – członkami ZIT.
   Jest jedno „ale” w przypadku przystąpienia Krzeszowic do ZIT-u. Teraz jest już pozamiatane – działania Czernichowa odbywały się we wrześniu, ale 2013 r. Zakończyły na wiosnę tego roku.
   Można zarzucać obecnej władzy, że nie podjęli żadnych stosownych działań w tej sprawie. Nie można jednak, tak jak robi to kandydat na burmistrza – Pan Wacław, obiecywać że coś w tej sprawie teraz można zrobić, bo to jest nieprawda.

   • Ewka

    17/09/2014 o 12:24

    Pytanie zasadnicze:
    Dlaczego Urząd Marszałkowski w MRPO 2014-2020, zawarł inną liczbę gmin niż wskazywało na to Ministerstwo Rozwoju Regionalnego?
    Komu i dlaczego zależało na tym, aby zmniejszyć rekomendowany i spójny obszar 23 gmin z Krakowem?

    • Prawda

     17/09/2014 o 12:29

     Pytanie zasadnicze jest inne, czemu tego pytania nie zadano rok temu?

    • Pracodawca

     17/09/2014 o 12:45

     Płacimy za to urzędnikom na czele z burmistrzem. To gmina powinna mieć inicjatywę. Czernichów nie ma radnego sejmiku a do ZiT weszli.

    • Jaber

     17/09/2014 o 12:58

     Miliard dzielony przez 14 daje wyższy iloraz, niż dzielony przez 23. Pałka, zapałka, dwa kije, kto się nie załapie, niech się skryje.

    • IZA

     17/09/2014 o 21:46

     W takim razie jest kolejne pytanie z kategorii zasadniczych:
     dlaczego szanowny pan naczelnik Wydziału Rozwoju i Strategii nie powie uczciwie, że krzeszowickim urzędnikom się nie chciało, skoro innym gminom się chciało i się załapały (np. Czernichów przystąpił do ZIT-u), więc jednak można było. Jak pisze „Prawda” nieco wyżej: „…rozmawiałam z urzędnikiem z Czernichowa – kilkukrotnie wnosili uwagi do dokumentu MRPO, kilkukrotnie spotykali się z pracownikami UMWM, rozmawiali z miastem i gminami – członkami ZIT”. No więc, jak to było naprawdę panie naczelniku?

   • Jaber

    17/09/2014 o 13:04

    Zawalili samorządowcy związani z gminą Krzeszowice – to jest jasne. Ci w urzędzie i inni z tzw. wyższych ciał samorządowych. Niemniej wynika ze statutu, iż możliwe jest dokooptowanie nowych członków, poza założycielskimi. Wynika z niego także, iż stowarzyszenie może zawiązywać umowy o współpracy. Na jakiejś zatem zasadzie, gmina Krzeszowice może w tym przedsięwzięciu uczestniczyć, tylko władni samorządowcy na etatach muszą się za to zabrać i znaleźć formułę uczestnictwa. Samo się nie zrobi.

    • prawda

     17/09/2014 o 14:41

     Sprawdzałem ze względów naukowych – nie może zostać beneficjentem w ZIT – ten obszar delimituje MRPO, ale oczywiście wstąpić do stowarzyszenia może (nawet Warszawa może), tylko po co?
     W charakterze doradczym, ozdobnym?

     • Jaber

      17/09/2014 o 17:48

      Skoro naukowych, to możemy zatem od razu sfalsyfikować twierdzenie, iż Warszawa może przystąpić do stowarzyszenia gmin tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny Krakowa. Otóż nie może!
      W tekście opublikowanym na stronie mir.gov.pl, a dotyczącym ZIT wyraźnie stoi:
      „[…]zarząd województwa będzie mógł zdecydować o finansowaniu ZIT w mniejszych ośrodkach – tzw. miastach regionalnych i subregionalnych oraz na obszarach powiązanych z nimi funkcjonalnie.”

      Sprawa bycia beneficjentem może być zatem nadal otwarta. Nie rozstrzygniemy tutaj możliwości uzyskania konkretnych fruktów z bycia w stowarzyszeniu, niemniej jednak należy nadal robić wszystko, by zasiąść na fotelu przy głównym stole w tym przedsięwzięciu. I być tam z ręką ułożoną na pulsie.

     • Jednak

      17/09/2014 o 18:54

      Gmina może przystąpić do ZIT, ale gdy złoży projekt o dofinansowanie, a jest spoza obszaru wyznaczonego przez Urząd Marszałkowski – nie dostanie na niego finansowania.

     • Jaber

      17/09/2014 o 19:15

      Może i nie dostanie, niemniej trzeba przystępować, starać się, składać, uczestniczyć. Dla nieróbstwa zawsze znajdzie się wytłumaczenie.
      Zasady się zmieniają, stanowiska modyfikują, uchwały nowelizują, obszary poszerzają, priorytety zmieniają. Tylko jak Icek nie zakupi losu, to Pan Bóg nie ma mu jak pomóc w wygranej – co mu wyraźnie oznajmił, gdy ten się o nią do Niego modlił.

     • Psi psi

      17/09/2014 o 20:34

      Nie można też z ludzi robić idiotów 😉

   • Jaber

    18/09/2014 o 02:47

    Tak przy okazji. Zabiegi gminy Czernichów o wejście do Metropolii Krakowskiej i ZIT opisywane były w ich lokalnej gazetce „Orka”, m.in. tutaj:
    http://czernichow.pl/orka/82014.pdf

    Wiele mówiące o działaniach czernichowskich samorządowców są niektóre z fragmentów artykułu:

    „[…] Wiele dały także rozmowy z szefami gmin, które wchodziły w zaproponowany skład stowarzyszenia. Te działania były tak wszechstronne i czasochłonne, że ich opisanie wymagałoby odrębnego szerokiego opracowania.
    […]
    Szeroko zakrojone działania – formalne i nieformalne – przyniosły oczekiwany efekt.”

 29. Jaja

  17/09/2014 o 11:12

  Winny Gregorczyk i wszystko jasne:) po 8 to już urzędnicy ruszyli spełniać obowiązki i komentować na Krzeszowiceone. Trza się przecież utrzymać na stanowisku pracy, a nóż przyjdzie coś nowego i nie wiadomo co będzie. Tu jest jednak duża przewaga burmistrza, że ma taką świtę która go propagandowo wybroni. Zal mi Pałki i Gregorczyka

 30. oj prawda

  17/09/2014 o 12:27

  …piszesz nieprawdę „Jeśli zostanę burmistrzem to podejmę działania związane z przystąpieniem Gminy Krzeszowice do Metropolii Krakowskiej”. Czytaj ze zrozumieniem a nie bij piany. Może czas się zabrać do pracy w tym urzędzie a nie pisać kłamstwa. Pryncypał kazał? Co będzie premia czy awansik? Urzędnik z Czernichowa powiedział.. setnie się ubawiłam..

 31. kuma

  17/09/2014 o 12:39

  Gregorczyk obudził się przed wyborami i myśli ,że my nic nie wiemy i będzie nam z Czekajem wciskał ciemnotę. To se newrati proszę pana ,pociąg odjechał.

  • pracodawca

   17/09/2014 o 12:47

   Pociąg odjechał bo Bartl nie kupił biletu. Jak możecie to na Gregorczyka zrzucać ? Robicie to bo nie znacie kompetencji czy faktycznie sami urzędnicy tu piszą.

 32. kuma

  17/09/2014 o 13:08

  Popyt i ceny nieruchomości świadczą o złej komunikacji z metropolią .Po prostu wokół coś się dzieje u nas nic, to tak jakby pewni ludzie milczeli w sprawach Krzeszowic.

 33. Anonim

  17/09/2014 o 13:36

  nie ma nas, bo nie było grupy nacisku 😉 komitetu, stowarzyszenia czy fundacji, która „zainteresowałaby” burmistrza i radnych tematem. Nie było woli mieszkańców to i urzędnicy woli nie wykazali 😉 To oczywiście ironia. Każdy ciągnie wózek w swoją stronę, zwłaszcza przed wyborami. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, Pałka pewnie już otwiera szampana patrząc jak pozostali dwaj kandydacie skaczą sobie do gardeł.

 34. Darek

  17/09/2014 o 14:19

  Chciałbym zobaczyć stanowisko burmistrza w kwestii ZIT.
  Może być ciekawe 🙂

  • krzeszowiceone.pl

   17/09/2014 o 14:21

   właśnie czekamy na odpowiedź sekretarza gminy, który jest w temacie. jak tylko ją otrzymamy na pewno info znajdzie się na naszej stronie.

   • podziw dla Sekretarza

    17/09/2014 o 16:41

    Sekretarz to sprawdzony gość! Sprawdzony i jak znalazł na kampanię wyborczą, teraz ładnie złoży słówka i będzie git. Szkoda tylko, że pracuje raz na 4 lata. Proszę o dobry artykuł na temat ZiT i o tym czy Gmina wykonała jakiekolwiek zadania ?

    • krzeszowiceone.pl

     17/09/2014 o 17:16

     nie spodziewajcie się go zbyt szybko bo wyciąganie informacji od stowarzyszeń/województwa jak jest się blogerem nie jest takie proste i szybkie

     jeśli chodzi o pana sekretarza to już mam odpowiedź, ale niech na razie zostanie ona moją słodką tajemnicą 😉

 35. Anonim

  17/09/2014 o 14:49

  od Berezy? to se poczekacie

 36. qwerty

  18/09/2014 o 06:00

  Wszystko to rozegrało się w Urzędzie Marszałkowskim, albo Gregorczyk nie poinformował Bartla o sytuacji, lub poinformował a Bartl zignorował sytuacje i czas. Jeżeli Bartl zignorował, to powinien spotkać się Z PRZEWODNICZĄCĄ RADY, i sprawę upublicznić.Niech Gregorczyk nie myśli, że tylko Czekaj i PO ma „wejścia” jak Czernichów. On na pewno nie.

  • Erni

   18/09/2014 o 06:41

   Dokładnie.
   Zobaczcie na stronę 7 i 8 artykułu.
   http://czernichow.pl/orka/82014.pdf
   Zarząd Województwa Zarząd Województwa Małopolskiego jako jedyny w Polsce zdecydował się na zmniejszenie obszaru ZIT, ograniczając go do 14 gmin.
   Sprawą powinien zająć się prokurator.
   To ten sam Marszałek Sowa, który upłynnił sieci szerokopasmowe małopolski za grosze.
   Nie dziwi więc że znów sprawa ZIT ma podwójne dno.

   • obserwator z boku

    18/09/2014 o 09:24

    „Nie dziwi (…) że znów sprawa ZIT ma podwójne dno”. Ano….
    Ale czy to tylko jedyna taka sprawa z udziałem Urzędu Marszałkowskiego w tle?
    Warto się cofnąć do nagłośnionej akcji sprzed kilku lat pt. rewitalizacja miast małopolskich i prześledzić kryteria przydzielania gminom dotacji unijnych, niejednokrotnie na podstawie fikcyjnych projektów. Czy tam nie było drugiego dna? Prasa się szeroko rozpisywała na ten temat i co?

  • Jaber

   18/09/2014 o 08:45

   Tak po prawdzie, to rady sejmiku nie jest od informowania burmistrza o sprawach, które są ogólnopolskie, ustalane na poziomie ministerstwa, dostępne w dokumentach, mielone w województwie. Posiadanie pełnej wiedzy o takich i innych sprawach jest obowiązkiem władz samorządowych i urzędników w odpowiednich wydziałach.
   Natomiast, być może Krzeszowice wahały się, czy wstąpić do inicjatywy ZIT, czy też pozostać poza obszarem ZIT. Tak wahał się Czernichów, z uwagi na swoje priorytety gminne i pozyskiwanie funduszy z UE.
   Jeżeli tak było, to ważne jest nie to, „że” się w Krzeszowicach wahano, lecz „dlaczego” – czyli z uwagi na jakie priorytety, lokalne strategie, itd. Co takiego uznano w ZIT za nie sprzyjające czy mniej dla gminy korzystne, że zdecydowano się na takie zaniechanie wysiłków na rzecz wstąpienia do MK.

   I jeszcze jedna różnica w działaniu władz tych dwóch gmin – w Czernichowie informuje się mieszkańców na bieżąco o działaniach władz, istotnych sprawach gminnych, problemach, inicjatywach. Wystarczy poczytać „Orkę” – o MK pisano tam już w lutym 2014r.
   W Krzeszowicach, natomiast, dziedzina dostarczania rzetelnej i pełnej informacji mieszkańcom leży odłogiem.

 37. IZA

  18/09/2014 o 08:55

  Jaber dotarł do sedna sprawy! Zresztą – nie po raz pierwszy na tym forum.

 38. znajomy

  18/09/2014 o 09:11

  Po to głosowałem na Gregorczyka do Sejmiku Wojewódzkiego, że jak będzie Radnym z Krzeszowic to będzie dbał sprawy mieszkańców. Wręcz obowiązkiem Jego jest infomowanie co dzieje w Urzędzie Marszałkowskim w sprawach ważnych dla Krzeszowic, to co pisze JABER jest dla mnie niezrozumiałe.

  • Jaber

   18/09/2014 o 09:51

   Napisałem poprzednio, iż sprawa ta pokazuje, jaka jest jakość współpracy samorządowców z tego regionu zajmujących stanowiska na różnych szczeblach władzy, w różnych ciałach. Tak, oczywiście powinni pracować ramię w ramię dla gminy – samorządowcy: Gregorczyk, Pałka, Bartl, Chochół, i inni. Niemnie, jak widać, zamiast tego trwa napieprzanka buldogów pod dywanem.
   W tym zamieszaniu maczali palce wszyscy tak zwani władni, też pisałem.
   Niemniej trudno się zgodzić, iż radny sejmiku ma być informatorem burmistrza. To są sprawy, o których i bez niego organ dobrze wiedział. To jest jasne. Radny jest osobą do współpracy, wspierającym starania gminy na poziomie województwa, jest wartościowym „swoim człowiekiem” w zarządzie województwa. Oczywiście, na etapie wylęgania się niektórych pomysłów gdzieś tam u góry, jego ewentualna wiedza na ten temat jest istotna, jeżeli ją posiada przed tej informacji czy pomysłu upublicznieniem. Niemniej nie dotyczy to tej sprawy. Tutaj występuje recydywa niedziałania, a podmiotem wnioskującym i starającym się jest gmina, a nie radny bez woli jej władz.
   Na tym polega współpraca i nie należy jej rozumieć jako niesymetrycznej relacji, w której radny występuje jako nadajnik informacji do „wszechwładnego” centrum, które z nią postępuje według swojej woli.

 39. Anonim

  18/09/2014 o 09:25

  Może radny wojewódzki przykładał rękę do ZIT-u?
  Przecież jest z Platformy i Zarząd Województwa też Platforma.
  Nie powiedzieli koledze że wycinają Krzeszowice z pieniędzy unijnych?
  Widocznie nie sprawdził się jako radny wojewódzki z wielką szkodą dla Krzeszowic!

 40. Ewka

  18/09/2014 o 10:37

  Bez trudu znalazłam na oficjalnej stronie Urzędu Marszałkowskiego jak wyglądają negocjacje z Zarządem m.in. w sprawie ZIT.
  http://www.malopolskie.pl/Pliki/2014/PROTOKOL%20II%20Forum%20KOM_publikacja.pdf
  Zobaczcie jakie są reprezentacje z poszczególnych gmin. Kto się wypowiada i jak walczy o swoje. Bo są i walczą, np. burmistrz Słomnik.

  Tu jest wszystko….
  http://subregiony.malopolska.pl/

  Pytanie, dlaczego nigdzie nie ma Burmistrza Krzeszowic ani jego Zastępców ani radnych żadnego szczebla ani przedstawicieli LGD?

  Może redakcji tego Forum uda się uzyskać informację kto reprezentuje Krzeszowice w pracach Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego – bo tu Krzeszowice są ujęte ale na spotkaniach ich nie ma i znowu będzie że pieniądze przejdą obok. Redakcjo może uda się dowiedzieć kto się tym zajmuje personalnie?

  • IZA

   18/09/2014 o 11:07

   Jak czytamy w ostatnim numerze MK, burmistrz relacjonuje nam, cyt: …”dlatego też zdecydowałem się poświęcić wiele czasu na to, by o s o b i ś c i e pracować nad tymi planami (chodzi o plany zagospodarowania) w wyspecjalizowanej instytucji w Krakowie – w Instytucie Rozwoju Miast. Tam dość twardo uzgadniałem pewne zapisy, starając się maksymalnie wyważyć oczekiwania ludzi i prawne wymagania, jakich muszą przestrzegać fachowcy – planiści”. Szkoda, że tak późno, panie burmistrzu! Swoją drogą, to fachowcy – planiści i bez Pana w zespole mają obowiązek przestrzegać prawa i zrobić dobry plan. Za to dostają dobre wynagrodzenie. Ale przynajmniej można teraz zrozumieć, że przerzucenie się na planowanie przestrzenne, to pracochłonne i czasochłonne zajęcie i prawdopodobnie już czasu nie starczyło na dopilnowanie innych, równie ważnych dla gminy tematów, jak na przykład negocjacje w sprawie ZIT.

   • Ludzie !

    18/09/2014 o 11:39

    Może burmistrz faktycznie powinien zostać pracownikiem przy planach, a do reprezentowania i rządzenia gminą trzeba znaleźć kogoś innego.
    Jest tyle sensownych ludzi np. Katarzyna Siata czy Paweł Chochół.

    • Jaja

     18/09/2014 o 14:56

     Siata czy Chochół otwarte żarty. Wybór mamy dziś między Pałką i Gregorczykiem, ja stawiam na Gregorczyka, Pałka ma jeszcze czas.

     • Ewka

      21/09/2014 o 16:21

      Czesiek wygra w pierwszej turze 🙂

     • Anonim

      21/09/2014 o 19:12

      mam nadzieję, że nie. Inaczej kolesiostwo w dalszym ciągu będzie rządzić gminą

  • poszkodowany w wz-kach

   18/09/2014 o 11:13

   Mam takie wrazenie, że wszyscy urzednicy zamiast wydawac wztki pisza tu i bronia Czeska, tak nagle wszyscy popieraja burmistrza, dziwna sprawa. Moze warto, żeby urzednicy wzieli się w koncu do pracy.

   • Anonim

    18/09/2014 o 11:54

    wuzetki podobno wstrzymane, więc mają więcej czasu

 41. znajomy

  18/09/2014 o 11:39

  „ZIT i KOM to rozbieżne sprawy”-, marszałek Sowa. Pora kończyć dyskusje o Gregorczyku..

 42. Pigal

  18/09/2014 o 11:58

  Oczywiście nie można być członkiem w ZIT i KOM jednocześnie.
  Dlatego dobrze jest poczekać na pełne stanowisko burmistrza w tym zakresie.
  Jestem zwolennikiem bycia decyzyjnym członkiem w KOM niż dopychanym kolanem członkiem w ZIT.

  • Jaber

   18/09/2014 o 13:18

   W sensie alokacji środków – nie można. KOM otrzyma alokację ok. 59 mln Euro, w ZIT środki to – ok. 236 mln Euro – jeżeli mowa ogólnie. Na jednego mieszkańca w ZIT jednak ciut więcej. Kwestia także podziału środków na poszczególne gminy w ramach tych alokacji. Może się okazać, że dopychanie kolanem to będzie w KOM. Zapewne tak się stanie (Krzeszowice w KOM przecież są). Pożyjemy zobaczymy. Jednakże, nie widać na razie wyraźnych argumentów „za” zaniechaniem przez Krzeszowice sprawy MK (i środków, które otrzyma z ZIY).

 43. Pigal

  18/09/2014 o 14:14

  Do Jabera

  W ZIT jest Kraków, którzy bierze większość kasy 🙂
  W tym KOM jest normalny 🙂

  • Jaber

   18/09/2014 o 15:04

   To była moja wątpliwość i czekałem na ten argument. Nawet zamierzałem go uprzedzić, lecz teraz stał się aktualny.
   Gminy z ZIT mają ok. 1 mln mieszkańców. Kraków w tym, to ok. 755 tys. Czy znany jest już rozdział środków pomiędzy gminy z ZIT? A jeżeli tak, czy Kraków bierze np. 75% (jeżeli zastosować prymitywny parytet)? Może więcej (wątpię!)?

   Czy rozważano korzyści uczestniczenia w MK perspektywicznie, nie tylko do 2020r.?

   Czy w związku z priorytetami wydatkowania funduszy z ZIT (ponad 50% na transport, drogi, komunikację, ścieżki rowerowe, niską emisję w transporcie), nie było by lepsze dla Krzeszowic (jako ośrodka subregionalnego I kl – o ile pamiętam) wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu wraz z metropolią?

   Jak wyglądał by planowany bilans korzyści i strat z racji uczestnictwa gminy w MK (i ZIT), z uwzględnieniem innych czynników niż tylko finansowe? Czy to analizowano?

   • krzeszowiceone.pl

    18/09/2014 o 16:43

    Jaber, sprawdź skrzynkę pocztową, masz info od nas na mailu, który podajesz pisząc komentarz.

    • Jaber

     18/09/2014 o 18:04

     Odpisałem, thx.

    • Anonim

     18/09/2014 o 20:02

     Jaber, dlaczego się zaczerwieniłeś?

     • Jaber

      18/09/2014 o 20:33

      Nie mam pojęcia i z tym mi nie do twarzy! Może jakiś bug, bo odpowiadałem ‚czerwonemu’ 🙂 i przeszło na mój nick.

     • Anonim

      18/09/2014 o 20:47

      ubierz pasujący krawat i będzie git 🙂

     • Jaber

      18/09/2014 o 21:03

      Krawat, to ja ubrałem tylko na okoliczność ślubu, ale od tego czasu już go mole spożyły. Smacznego!

     • krzeszowiceone.pl

      18/09/2014 o 21:35

      ta czerwień może być prorocza 😉

   • Pigal

    18/09/2014 o 17:16

    Jaber ja jako Pigal, zapewniam cię że analizowano 🙂

    Nie będę pisać tutaj o kulisach podziału środków i strategiach negocjacji. Pewne schematy dofinansowań się wykluczają.
    ZIT w zarządzie metropolii krakowskiej ma 2 ludzi od Majchra i jednego „swojaka” czyli w realu 3/5 decyzyjności.
    Podział kasy idzie wg parytetu liczby mieszkańców z jednoczesnym wskazaniem, że niemal każda z inwestycji musi zahaczać o Kraków i ma być z nim powiązana.
    Wypadają wiec np. wszystkie drogi gminne z kwalifikowlaności, chyba że któraś z gmin będzie budować drogę klasy S.
    Poza tym w rozdaniach konkursowych z budżetu ogólnego gminy z ZIT nie będą mogły brać udziału, gdyż mają wpisane środki w swoim budżecie, które niestety dla nich – w zdecydowanej większości – weźmie Kraków.
    Po odjęciu od ZIT udziału Krakowa i klauzul kwalifikowania wydatków – udział finansowy Krzeszowic w ZIT jest mniej korzystny niż udział w KOM z jednoczesnym pełnym dostępem do działań konkursowych na równi z innymi gminami z całego województwa.
    Zresztą „kuchnia” funduszy UE jest grą wielu czynników, a pewne uproszczenia generują patologie.

    Pozdrawiam,
    Pigal

    • Jaber

     18/09/2014 o 17:47

     Ok, jak analizowałeś…!? Zastanawiam się jednak, co te inne gminy (poza Krakowem) zanęciło do wstąpienia do MK (w tym gminy tak duże w skali pierwotnego KOM), a takie sprytne Krzeszowice – nie. Może dlatego, że sprytne, to nie 🙂 Gmina Krzeszowice – piąta pod względem liczby mieszkańców, czwarta pod względem powierzchni. Lecz w istotnych rankingach – niżej!

     Bardzo byłbym ciekaw wieloaspektowego raportu wykonanego przez niezależną firmę konsultingową nt. optymalizacji lokalnej strategii rozwoju, sporządzonego w oparciu o dane infrastruktury, demografii, gospodarki, struktury wydatków, źródeł dochodów, i inne. No, ale…

     Jako mieszkańcy, cierpimy na brak rzetelnej, kompleksowej informacji i fachowej kadry zarządzającej gminą – w nowoczesnym stylu, wiarygodnej. Dobrym przykładem jest sprawa powyższa.

    • ? ! ?

     18/09/2014 o 20:17

     Pigal obawiam się, że nie czytałeś uszczegółowienia do MRPO.
     Owszem gminy z ZIT nie będą mogły brać udziału w konkursach dla innych subregionów, ale w pozostałych otwartych konkursach jak najbardziej.
     ZIT to nic innego jak dodatkowy subregion. Zbyt to wszystko uogólniłeś.
     Mnie, tak jak Jabera również ciekawi nie tylko to ile pieniędzy weźmiemy, ale przede wszystkim jakie będą inne korzyści, np. związane z tworzeniem Centrum Usług Wspólnych w ZIT, wspólnymi projektami inwestycyjnymi gmin z MK, wartością nieruchomości w MK i poza nią, pozycją negocjacyjną z inwestorami.
     W tym przypadku pieniądze to nie wszystko, chyba nawet to jedynie wartość dodana.
     Czy to też analizowano?
     A argument z drogami jest zupełnie chybiony, ani obecnie, ani w przyszłym programie na lata 2014-2020 nie można realizować dróg gminnych (chyba że krakowskich – bo to również powiat).
     Najniższą kategorią są drogi powiatowe. Teraz chyba będzie można realizować te, które będą się łączyć z siecią TEN-T.

     Co do winy, to wszyscy kandydaci na burmistrza są winni. Jedni mniej – radny powiatowy, inni bardziej – radny wojewódzki, a najbardziej burmistrz.
     Wg mnie w tej sprawie również zawinili obecni radni gminni, ale to często są prości ludzie, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu strategicznym, polityce, itp. rzeczach.
     Pozdrawiam

     • Pigal

      18/09/2014 o 23:14

      Nie będę prostował twojej niewiedzy.
      Żyj w błogiej nieświadomości 🙂

     • Pigal

      19/09/2014 o 10:05

      Nierawda.
      Jest kilka miejsc w których można z nowego RPO na lata 2014-2020 wycisnąć pieniadze na zwykle Drogi gminne. Np. przy budowie SAG gminna droga dojazdowa będzie kwalifikowana, w rewitalizacji obszarów miejskich i wiejskich (odnowa) drogi mogą być kwalifikowane w ramach kompleksowego działania, drogi dojazdowe do oobiektów turystycznych i zabytkowych w ramach kompleksowego projektu również można w pewnym zakresie ująć i td.

     • Jaber

      19/09/2014 o 10:54

      Decyzja o nieprzystąpieniu do MK i nie korzystaniu z instrumentów ZIT jest decyzją strategiczną. Dobrze, by była to decyzja trafna, choć już tutaj na forum okazuje się, iż nie towarzyszył jej jakiś specjalny namysł czy analiza, a raczej ‚winny’ jest zarząd województwa (vide komentarz p. Łukasza Wróblewskiego). Albo świadomie nie podjęto starań (na wzór Czernichowa) o włączenie się do MR, albo też bezsilni urzędnicy zwyczajnie się poddali po zapoznaniu się z decyzją województwa, a teraz uprawiana jest racjonalizacja typu słodkie cytryny – „to nawet dobrze, że nas wyrzucono, bo tylko byśmy stracili, ludzie od Majchra tną mniejszych, a tak w ogóle, to środki są mniejsze, korzystanie z alokacji ZIT ogranicza / uniemożliwia gminie korzystanie z innych środków…”

      Może i tak, ale podstawy takiego myślenia mogą być kruche. Unia Metropolii Polskich już dawno sygnalizowała, iż nie można blokować gminom korzystającym z ZIT szans aplikowania o fundusze z RPO. Dostępna jest też, wykonana na zlecenie UNP, ekspertyza prof. Huberta Izdebskiego, gdzie wskazuje on powody prawne, dla których takie działania są niezgodne z Konstytucją RP (art. 32 ust. 1) i stanowią o nierównym traktowaniu. Tak w skrócie, gdyż sprawa jest maglowana i opisywana.

      Alokacja w ramach ZIT wynosi jedynie ok. 5% środków w porównaniu ze środkami przekazywanymi w ramach RPO. Gminy z ZIT wprawdzie mogą starać się o dodatkowe fundusze, niemniej dopiero po wyczerpaniu środków ZIT.

      Nie wydaje się zatem, by metropolie poddały się i poprzestały na środkach ZIT i obecnej formule. Jak tej złej polityki nie przemogą teraz, to mogą to zrobić za chwilę. Wtedy może się okazać, iż z racji bycia członkiem MK, osiągane będą większe korzyści, niż przy pozostawaniu poza nią.

      Na razie wychodzi na to, iż obecna pozycja Krzeszowic wobec MK i ZIT jest dziełem przypadku, braku staranności w rozeznaniu sytuacji i przyjęciu strategii działania, uznaniu decyzji województwa za ‚Roma locuta, causa finita’.
      Przypadki chodzą, wprawdzie, po ludziach, lecz nie powinno się dopuścić, by łaziły bezkarnie po organach… gminnych. Oby bez większej szkody dla gminy.

     • Pigal

      19/09/2014 o 14:47

      Jaber
      Przeczytaj info drogach w RPO 🙂 I co nie można powalczyć o drogi?
      Nie odczuwam w twoich komentarzach, że znasz rzeczywistą kuchnię aplikowania.
      Życie i tak pokaże na co można dostać a na co nie.

     • Jaber

      19/09/2014 o 15:01

      Pigal, możesz łaskawco wskazać mi miejsce, gdzie twierdzę to, co piszesz? Widzisz różnicę pomiędzy domniemaniem, iż ZIT jest korzystny z uwagi na jego priorytety ‚drogowe’, a stwierdzeniem, że nie można powalczyć o drogi inaczej? Czy też ja nie łapię, w czym aktualnie kwestia?
      Ależ, ja nie jestem od kuchni aplikowania. Ja jestem mieszkańcem, który zadaje pytania i próbuje zrozumieć logikę działania organu gminnego. Ja i inni próbujemy dojść do tego na forum niezależnym, po amatorsku, gdyż polityka informacyjna urzędu przebywa aktualnie w gospodzie Pod Zdechłym Azorem. Czujesz misję, to wyjaśniaj! Ja bym klarował i wyjaśniał, gdybym siedział w tej kuchni i obierał ziemniora. Ale nie siedzę, a być może wiesz dobrze, kto siedzi.
      Często jest też tak, że perspektywa kuchni nie poszerza kąta widzenia, a go raczej zawęża. Trzeba czasami z niej wyleźć i się rozglądnąć.

     • Pigal

      19/09/2014 o 16:45

      Jaber, Łaskawco wybacz…
      To był komentarz do wpisu użytkownika „? ! ? „, tam są brednie o drogach 😉
      Jeszcze raz najmocniej przepraszam 🙂

      Pigal

   • Rolnik

    18/09/2014 o 22:38

    Jaber, nie lękaj się….. osoba z Twoim potencjałem może wiele zdziałać w tej gminie….
    A jak tam kalafiory?? 🙂

    • Jaber

     18/09/2014 o 23:35

     Nie mam żadnych szans z prawdziwymi hodowcami kalafiorów. W tym roku, nie tylko kalafiory mi się spsiły, kapusta – zmięła i skarłowaciała, cukinia pozostała pod ziemią, ale nawet rzodkiewki nie miałem poprawnej. Tylko stada ślimaków robiły sobie olimpiadę w wielkim żarciu – tam i nazad. Wszystko żarły, chyba nawet chrzan. A ja byłem ekologiczny i nie sypałem. No to mam plony!

     • Rolnik

      19/09/2014 o 00:14

      Biorąc pod uwagę wizualne i duchowe aspekty tego zagadnienia, to jest ono zbyt specyficzne w swojej strukturze filozoficznej, dlatego nie będę polemizował w kwestii kalafiorów na tym szlachetnym forum, co by nie zajmować miejsca wyższym ideom dla których zostało ono utworzone 🙂

     • Rolnik

      19/09/2014 o 10:58

      Mróz w tej sytuacji jest bardzo oczekiwany. Swoją siłą może pomóc zwalczyć ślimaki i wszelkie robactwo, żeby w przyszłym roku tak się nie rozpleniło. Pytanie tylko, czy w odpowiednim momencie nadejdzie? W każdym razie ja bardzo na niego liczę….

     • Jaber

      19/09/2014 o 11:14

      Też na to liczę, choć trzeba będzie więcej zainwestować w ogień przy dużych mrozach. Ale może się zwrócić w następnych kilku latach 😛

     • Rolnik

      19/09/2014 o 11:45

      Z poradnika ogrodnika:
      „Warto spulchnić glebę po pierwszych przymrozkach i pozostawić ją nierozgrabioną. Mróz i chłód zniszczy jaja ślimaków pozostawione w szczelinach i jamkach”. Ogniem też je można zwalczyć, ale można się przy tym poparzyć.. Lepiej nawiązać kontakt z doświadczonym pasjonatem ogrodnikiem, który Ci pomoże zadbać o ogródek…

     • Jaber

      19/09/2014 o 14:48

      Rolnik, w ogień zainwestować, żeby samemu nie podzielić losu ślimaka. Piec podczas mroźnej zimy spala sporo środka płatniczego, czy w postaci stałej, czy gazowej. Ja nie zamierzam z miotaczem gonić za ślimakami, bo i tak bym nie dogonił.

    • Salomea

     20/09/2014 o 13:50

     Panowie mogliby sztukę imprwizowaną wystawić. Szkoda tutaj tej zmarnowanej energii 🙂

     • Anonim

      20/09/2014 o 16:24

      środkowy już improwizuje. Chce przepchnąć plan dla Siedlca, Dubia i Dębnika na dodatkowej sesji o której mieszkańcy tych wsi dowiedzą się po fakcie. Brawo, bravissimo… No kto go pokona?

     • Jaber

      20/09/2014 o 17:32

      W stanowisku z 10 września zapowiadał, że plany te przedstawi do uchwalenia na wrześniowej sesji Rady. Ale żeby aż dodatkowa sesja?

      Być może traktują to jako próbę generalną w kostiumach. Chcą zobaczyć, jak podejdzie do uchwały wojewoda w ramach kontroli i nadzoru, a wcześniej, jak ewentualnie będzie wyglądał układ sił w Radzie. Czyli, czy pojawi się jakiś obóz kontestujący krzeszowicki proceder MPZP.
      Gdy zajrzeć do wyszukiwarki decyzji wojewodów w sprawie różnych MPZP, to już w projekcie dla Siedlca, Dubia i Dębnika są niby-detale, które decydowały w przeszłości o częściowym lub całkowitym ‚uwalaniu’ uchwał o MPZP przez wojewodów. No, zobaczymy.

     • Muminek

      20/09/2014 o 19:20

      Nie będzie żadnej dodatkowej sesji, o tym czy plan dla Dębnika, Dubia, Siedlca zostanie zatwierdzony radni zadecydują na najbliższym spotkaniu. Ostatni czwartek miesiąca wypada w nadchodzącym tygodniu – 25 września. Niech się stawi. Wielu radnych z burmistrzem się nie identyfikuje. Wątpię, czy plany dla tych trzech miejscowości zostaną uchwalone.

     • Anonim

      20/09/2014 o 19:59

      Muminku, kto Ci powiedział, że nie ma dodatkowej sesji w najbliższy wtorek?

     • Ela

      20/09/2014 o 20:05

      gdzie znajdę plan czwartkowej sesji rady miasta?

     • Muminek

      20/09/2014 o 20:34

      eh? jaja sobie robisz? Jeśli jest dodatkowa sesja jeszcze we wtorek to grubo, co za geniusz wymyślił wtorek jeśli w czwartek jest normalna sesja?
      W BIP nie ma żadnej informacji na ten temat.

     • Muminek

      20/09/2014 o 21:02

      muszę to jeszcze potwierdzić, bo nie mogę opierać się na komentarzu.
      Jeśli jednak okaże się, że to co piszesz to prawda, będzie to skandal i kolejne potwierdzenie na to, że cała sytuacja z planem niczego go nie nauczyła.

     • filipowiak

      20/09/2014 o 21:05

      To jest czy nie, ta dodatkowa sesja? a jak jest to o której?
      Widzę że tu jakaś V kolumna działa….mam nadzieję że nie po to aby wprowadzać mieszkańców w błąd.
      Czy jest na portalu jakiś odważny radny, który to może potwierdzić …albo zaprzeczyć ??? Bo ludzie już mają dość robienia ich w balona…

     • Anonim

      20/09/2014 o 21:08

      Ela, dowiedz się szybko, bo ja nie wiem, czy mam się szykować na wtorek czy czwartek

     • Muminek

      20/09/2014 o 21:14

      czekajcie, zaraz przydybiemy jakiegoś radnego 😉 pora późna i sobota ale może się uda

     • Muminek

      20/09/2014 o 21:22

      Od jednego z radnych mam potwierdzenie, że we wtorek, ale 30.09 i nie jest to dodatkowa sesja, czyli w czwartek 25.09 sesji nie ma jest 30.09
      Jutro o 16:00 jest zebranie na Woli więc jeśli uda mi się na nim być, a będzie ktoś z urzędu, to jeszcze to potwierdzę.

     • Ela

      20/09/2014 o 21:29

      dziękuję za informację, a plan sesji gdzieś jest?

     • Muminek

      20/09/2014 o 21:37

      nie ma jeszcze, jak będzie to wskoczy albo do BIP czyli tutaj: http://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice/Article/id,7446.html
      albo na główną krzeszowice.pl (albo tu i tu). Umieszczają na kilka dni przed sesję więc pewnie koło wtorku-środy może się pojawić. Raczej nastawcie się na wrzutkę z planem dla trzech sołectw. Na dolinie jest wywiad z magazynu, w którym burmistrz mówi, że chce by głosowanie odbyło się jeszcze we wrześniu a to jest ostatni dzwonek.
      Tak jak pisze jeszcze to potwierdzę z jakąś drugą osobą, by mieć 100% pewności i nie pisać wam głupot.

     • Anonim

      20/09/2014 o 21:49

      Dziękuję również. Jednak, na wszelki wypadek, gdyby coś coś się zmieniło ,proszę o wpis na portalu.

     • Muminek

      20/09/2014 o 21:54

      Jak już 100 na 100 potwierdzę będzie osobny wpis na blogu na ten temat

 44. ktoś do ktos

  19/09/2014 o 08:39

  Aś się podszył i pochwalił.A według mnie to wszyscy won.

 45. ktoś

  19/09/2014 o 10:19

  Stawiam na Tolka Banana ,my wam węgiel wy nam banana .Da radę.

 46. prosiak

  21/09/2014 o 14:33

  Kaczki nad Krzeszówką kwaczą, że podobno niektórzy radni z PIS mają głosować za uchwaleniem planu dla Siedlca, Dubia i Dębnika. Jeśli to okaże się prawdą, to się poseł, który skrytykował przygotowany projekt planu zdziwi. Kandydat na burmistrza z ramienia PISU pewnie też. Uchwalenie tego planu ma być ponoć wykorzystane jako propagandowy sukces w kampanii wyborczej wuefisty. Ale byłyby jaja, gdyby radni z PISU przyczynili się do tego sukcesu!

  • Ben

   21/09/2014 o 14:55

   Np to ładne kwiatki. Jeżeli to, o czym napisał Prosiak się potwierdzi, to albo lokalne struktury PiS sypią się, albo PiS i Nowe Krzeszowice to wcale nie tacy rywale w wyborach samorządowych, jak chcieliby być postrzegani. Innej możliwości nie widzę. Tak czo owak warto będzie sprawdzić po fakcie, kto jak głosował.

  • Emil

   21/09/2014 o 16:37

   Ale jaja. A wiesz o których radnych chodzi?

 47. Skunks

  21/09/2014 o 16:25

  Adamie Ślusarczyku – szanowny piewco dokonań radnego Wojciecha Pałki!

  I co z osiągnięciami w powiecie pana radnego Wojciecha Pałki?
  Nie ma czterech osiągnięć w powiecie, nie ma trzech?
  Niech poda chociaż 2 (słownie: dwie) sprawy jakie załatwił dla Krzeszowic w powiecie w ciągu 4 lat.
  Czekamy cierpliwie i z coraz większym niepokojem ;)!

 48. Erni

  21/09/2014 o 18:53

  Przecież Pałka nie ma żadnego dokonania w powiecie.

  • realista

   23/09/2014 o 14:48

   Zasadnym byłoby wskazanie jakie zasługi czy osiągnięcia mają pozostali radni.

   • Skunks

    23/09/2014 o 15:30

    Mnie interesuje tylko radny Wojciech Pałka, bo na niego głosowałem 4 lata temu.
    Niestety BYŁ TO ZMARNOWANY GŁOS.
    Nawet jego kolega Adam Ślusarczyk nie potrafił wymienić żadnej rzeczy jak załatwił w powiecie dla Krzeszowic.

 49. Skunks

  22/09/2014 o 10:20

  Adamie Ślusarczyku – szanowny piewco dokonań radnego Wojciecha Pałki!

  I co z osiągnięciami w powiecie pana radnego Wojciecha Pałki?
  Nie ma czterech osiągnięć w powiecie, nie ma trzech, nie ma dwóch?
  Podaj chłopie chociaż 1 (słownie: jedną) sprawę jaką załatwił dla Krzeszowic w powiecie w ciągu 4 lat.

  Czekamy cierpliwie i z coraz większym niepokojem ;)!

  • wyborca

   22/09/2014 o 14:21

   A co z osiągnięciami pozostałych naszych radnych w powiecie? Może po kolei: ja zapytam,wiem, ze zaglądają tutaj nasi radni powiatowi, więc odwagi i proszę o odpowiedź. Ps. przy latach należy wpisać osiągnięcia za te 4 lata. Dziękuję i do dzieła!
   1. Pani Janina Lasoń-lata: 2011…, 2012…, 2013…,2014…
   2. Pan Jan Węgrzyn-lata: 2011…, 2012…, 2013…,2014…
   3.Pan Wojciech Pałka- lata: lata 2011…, 2012…, 2013…,2014…
   4.Pan Paweł Chochół-lata: lata 2011…, 2012…, 2013…,2014…
   Pozdrawiam,

   • ciekawy

    23/09/2014 o 20:33

    Witam, bardzo chciałbym zobaczyć odpowiedzi nt. dokonań naszych obecnych radnych powiatowych. Wyborca zadał Państwu pytania- odpowiedzi brak. Państwo czytacie krzeszowiceone, bo nie raz tutaj odpowiadacie- teraz nic. prosimy Was o odpowiedź- po kolei tak jak postawiono pytania i lata. Odwagi- no, chyba że osiągnięć brak. A więc w takim razie mam nadzieję, ze startować do powiatu więcej nie będziecie. bo po co?

    • tak!

     23/09/2014 o 20:35

     Ja też chcę zobaczyć te odpowiedzi. Radni powiatowi- odpowie ktoś? Prosimy …

   • wyborca

    24/09/2014 o 10:43

    czekam na odpowiedź i nic… czyżby nic nie robili? na to wygląda. więc w następnych wyborach cała ekipa do zmiany!

 50. Anonim

  22/09/2014 o 10:32

  jak to nie ma dokonania? Przecież się tam dostał, a to już nie jest byle co

  • Wyborca

   23/09/2014 o 08:31

   A propos dokonań. Jakie dokonania i osiągnięcia ma obecny burmistrz? Czym będzie się chciał pochwalić i przekonać do siebie wyborców?
   Proszę o podpowiedź.

   • IZA

    23/09/2014 o 11:36

    Chociażby tym, że po wielu latach zmagań całej ekipy wybitnych specjalistów i wydania mnóstwa pieniędzy z budżetu wstrzymał niedokończony plan dla Krzeszowic i postanowił wrzucić cały ten bałagan do ogródka przyszłej Radzie.
    Chociażby tym, że miał zrewitalizować całe centrum Krzeszowic i mamił mieszkańców propagandowo rozdmuchanym programem, a w rezultacie
    mamy tylko wymienioną posadzkę w Rynku, dziwaczne lampy, rachityczną zieleń i nieporozumienie w postaci kopii rzymskiego gladiatora na środku placu.
    Ma się czym chwalić.

    • Anonim

     23/09/2014 o 12:04

     jakich zmagań. przecież ta ekipa wszystko robiła, żeby planu nie uchwalić, bo kasa przestałaby za wuzetki napływać…

     • IZA

      23/09/2014 o 19:35

      Zapomniałam dodać cudzysłów przy słowie „zmagań” i przy słowach „wybitnych specjalistów”. Sorry.

   • Anonim

    23/09/2014 o 12:21

    Jakie? Przejdź się po mieście to zobaczysz Rynek, przedszkole, orlika, plac targowy. Mało? To 1000% więcej niż poprzednicy.

    • Rolnik

     23/09/2014 o 12:37

     Ceny wody i ścieków jedne z najdroższych w Polsce. Na 825 gmin – Krzeszowice są na 40-tym miejscu (W Małopolsce na IV).

     A zadłużenie gminy? Kiedy kumulacja?

     Jeden Orlik to za mało na tak dużą gminę, przedszkole, rewitalizacje, plac targowy i inne są skutkiem pozyskiwania dotacji unijnych (tutaj szacunek – bo byliśmy liderem w Polsce), których nie było w czasach poprzednich władz..

     A jak się na terenie gminy wiedzie lokalnym przedsiębiorcom?

     • Anonim

      23/09/2014 o 12:44

      Rolnik, śmieci nie podliczyłeś. Płacimy więcej niż Zabierzów, a im co tydzień je spod domu wywożą. Przypomnę, że nam raz na miesiąc.
      To też jest dokonanie burmistrza. Brawo

     • Anonim

      23/09/2014 o 14:19

      Rolniku

      Woda i ścieki – zapytaj radnych dlaczego takie ceny uchwalili, albo w Wodociągach dlaczego tak drogo?

 51. Ewka

  22/09/2014 o 10:49

  Zobaczymy czy to „dostanie się” będzie hasłem wiodącym obecnej kampanii ?

 52. podpowiedź

  22/09/2014 o 14:24

  Chasłem wiodącym z mojego punktu widzenia powinny być zmiany w systemie opieki społecznej. Dotychczas marazm i bez zmian.więc może ktoś inny dokona zmian?

  • Ben

   22/09/2014 o 15:18

   A ja uważam, że zmiany powinny dotyczyć edukacji.

  • Denis

   23/09/2014 o 12:12

   Powiat – opieka społeczna?
   Zwariowaliście… od kiedy powiat się tym zajmuje?

 53. troll

  22/09/2014 o 17:41

  Życzenie bez szans na realizację…..
  Lokalne kacyki i kasty dbają tylko i głównie o własne tyłki i własne interesy. Tak było, jest i będzie, niestety, a mieszkańcy z pewnością nie będą chętni do wymiany wszystkich miłościwie nam panujących…
  Więc niech płacą, i płaczą, niech narzekają i przeklinają, a tamci i tak się będą dobrze mieli.

  • y2

   26/09/2014 o 11:48

   Mnie najbardziej „urzekły ” powody dla których Pałka chce kandydować. Cytat z jego wypowiedzi dla Przełomu: „Każdy chyba ma ambicje, żeby się rozwijać i realizować coraz ciekawsze wyzwania, a nie stać w miejscu. Przez lata pracy w samorządzie mam już na tyle doświadczenia i kwalifikacji, żeby skutecznie powalczyć o fotel burmistrza”. Jemu nie chodzi o dobro mieszkańców Gminy liczy się on jego awans i wybujałe ego. Trudno mu się dziwić walczy o siebie, bo poza zasiadaniem w samorządach nic innego nie potrafi, to tylko marny politolog bez konkretnego zawodu. Rąk sobie fizyczną pracą brudził nie będzie. Kpiliście z Bartla, on przynajmniej ma jakiś zawód.

   • masz rację.

    26/09/2014 o 13:46

    zawód, który trwa już 8 lat. Za długo. Wolę już ambitnego politologa, niż …

    • y2

     26/09/2014 o 14:13

     Gdzie widzisz ambicje? Dla mnie ten jest ambitny, kto dzięki pracy został doceniony, każdy potrafi ocenić jego osiągnięcia. Parcie na szkło nazywasz ambicją? Przesiedział w samorządzie kilka lat nie potrafi wymienić niczego co zrobił i od początku do końca to byłaby jego zasługa. Dla mnie politolog to niedołęga, która musi się czepiać polityki, bo nic innego nie potrafi, nie ma zawodu. Cenię ludzi w samorządzie którzy mają do czego wracać po zakończeniu swoich funkcji politycznych. Inni potem gdy się nie uda liczą na kolesiowskie układy, na takich nigdy nie zagłosuję. Tak właśnie powstają sitwy o których ma tyle do powiedzenia PiS.

    • Ben

     26/09/2014 o 14:16

     … niż?

     • ZOSIA

      26/09/2014 o 15:57

      A kto to jest Dariusz Kaczara?

    • Eli

     26/09/2014 o 16:00

     Niż skocznego „samca alfę”? 😉

     • coś

      26/09/2014 o 17:42

      w ten deseń 😀

   • Anonim

    26/09/2014 o 21:07

    Pałka pracuje w samorządzie? Na jakim stanowisku? Co dokonał?
    Co on pierd…li?

 54. pies

  24/09/2014 o 07:25

  Lokali mąciciele internetowi, wpisami na temat ZIT zamącili w głowach czytających, a prawda jest taka jak na początku komentarzy. Bo lokalne kacyki nie przyjmują krytyki i dbają o własne interesy.Ja na nich nie zagłosuje. Brawo troll.

  • Jaber

   24/09/2014 o 08:50

   Takie skojarzenie:

   „Szczególnie ostro przeciwko mącicielom porządku społecznego, przeciwko inspiratorom i organizatorom nielegalnych poczynań studentów wystąpiła klasa robotnicza. Cały kraj zalała fala masowych ze­brań i wielotysięcznych wieców robotników, mieszkańców miast i wsi, na których donośnym głosem rozlega się żądanie pokaza­nia społeczeństwu faktycznych sprawców zaistniałego stanu rzeczy i surowego ukarania wszystkich winowajców.”

   Władysław Gomułka, 1968

 55. pies

  24/09/2014 o 09:35

  Co innego studia doktoranckie, ale obrona to tylko dla zdolnych tam trudno mącić w głowach J.

 56. Zonk

  25/09/2014 o 08:59

  Pochyle głowy i spójrzmy na wielkie dokonania radnego powiatowego Wojciecha P., które zobaczyć można na ulicy Krakowskiej… Rozpadająca się powiatówka i chodniki z przeszkodami, super! Brawo Panie Radny!

  • pies

   25/09/2014 o 09:13

   Radny Pałka jest w opozycji w powiecie,więc trudno go go winić o stan Krakowskiej, winni są rządzący i Pani Lasoń, Pan Chochół i Pan Węgrzyn.

   • y

    25/09/2014 o 10:02

    Oczywiście, że także jest winien. Czy uważasz, że będąc w opozycji 4 lata można tylko kasować dietę nie starając się o sprawy ważne dla osób, które go wybrały ?. W minionej kadencji Krzeszowice miały 4 radnych a nawet przez ponad rok P.Chochół był przewodniczącym rady. Tych 4 radnych chyba żle współpracowało, że nie potrafiło zjednoczyć sił dla skutecznego lobbingu dla Krzeszowic. Zasadne jest pytanie co konkretnie przez 4 lata zrobili.

    • Erni

     25/09/2014 o 11:32

     Ożeszty ….mać kura… przeczytajcie co radny Pałka opowiada w Przełomie.

     Pytam radnego Pałkę Wojciecha. Czy będąc w opozycji napisał przez te 4 lata choć jedno pismo do Starosty o remont ul. Krakowskiej!!!
     Sprawdziłem to w powiecie. NIC NIE NAPISAŁ!!!! Zero. Null.
     Chyba tylko jakiś największy desperat będzie na Pałkę głosował.

     • aaa

      25/09/2014 o 17:03

      nie rozumiem dlaczego pytasz, skoro sprawdziłeś i wiesz 😉

     • Anonim

      25/09/2014 o 18:44

      Dobrze że erni informuje o tym. Pałka to porażka. Każdy jest lepszy niż on …. gdziekolwiek!

     • aaa

      25/09/2014 o 18:59

      znaczy się – poważny kandydat 🙂 czekamy na więcej zachęcających do oddania głosu informacji.

     • Skunks

      26/09/2014 o 09:11

      To raczej po tym jak przemiła Posłanka PIS zaczęła komentować kopulację zwierząt w ZOO :), albo aby wyciszyć Posłankę Pawłowicz 🙂
      Ale cyrk :):)

    • Zonk

     25/09/2014 o 21:44

     Odpowiedz jest prosta – nic. Podobnie jak wszyscy ich poprzednicy od 1999 roku.

   • Zonk

    25/09/2014 o 21:42

    Czy zrobił dokładnie to samo co pozostali radni – wielkie g****. Nie tylko w tej, ale w każdej sprawie.

 57. Jeden z dziesięciu

  26/09/2014 o 11:46

  Po wygranych przez Czesława Bartla wyborach w 2010 roku zamieszczono na stronie http://www.czeslawbartl.com.pl/ takie oto jego słowa:
  „Skończył się czas wyborczej rywalizacji – zaczyna się codzienna, samorządowa praca. Praca w której nadrzędnymi wartościami powinny być porozumienie i zgoda.”

  I teraz pytanie do Wszystkich: Czy wie ktoś o jakie porozumienie lub porozumienia chodzi? O jaką zgodę lub zgody? I z kim?

  Inne słowa Czesława Bartla z tej samej strony:
  „Pozostaję z szacunkiem”
  Czy wie ktoś, o jaki szacunek chodzi? Do kogo lub do czego?

 58. Anonim

  26/09/2014 o 12:11

  no tak, pan od fikołków, kiedy w końcu trafi się nam specjalista…

 59. y2

  26/09/2014 o 14:00

  Gdzie widzisz te jego ambicje? Jak ktoś jest ambitny to stara się coś robić, aby dzięki osiągnięciom zostać wybranym, docenionym. Tutaj mamy do czynienia tylko z parciem na szkło. Mnie się należy bo przesiedziałem w strukturach samorządowych kilka lat. Nie porównuj go z Bartlem jeżeli jesteś choć trochę obiektywny. Oczywiście że ma on wtopy, ale jeżeli spojrzeć na jego dokonania ma ich wiele.

 60. y

  26/09/2014 o 15:01

  „y” o 11.48, 14.00, 14.13 to farbowany lis, któremu kazano harcować i nie ma nic ze mną wspólnego

  • Ela

   26/09/2014 o 15:15

   no to przestan tego nicka juz używać, niech sobie zagarnie

 61. Jaber

  26/09/2014 o 15:15

  Z komitetów wyborczych zgłoszonych lokalnie (gm. Krzeszowice), to widzę tylko:

  Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina Krzeszowice
  Data zgłoszenia: 28 sierpnia 2014
  Obszar zgłaszania: gm. Krzeszowice
  Pełnomocnik wyborczy: Grzegorz Franciszek Małodobry
  Pełnomocnik finansowy:
  Siedziba komitetu: 32-065 Krzeszowice, ul.Walkowskiego 2

  A w małopolsce:
  http://glosujteraz.pl/wybory-samorzadowe-2014/lista-komitetow-wyborczych/woj-malopolskie

  • Anonim

   26/09/2014 o 15:18

   a gdzie komitet Heleny Latawiec?

   • Fireman

    26/09/2014 o 16:02

    W głębiach Mordoru…:)?

   • Jaber

    26/09/2014 o 15:26

    O, tego mi brakowało. Tam mieli szczątkowy. Podziękowanie.

    • Anonim

     26/09/2014 o 15:29

     ja tez dziękuję.
     Z Krzeszowic widze 2 komitety, jeden latawcowej, drugi z Woli Filipowskiej. czy to oznacza, ze reszta kandydatów jest partyjna?

     • Jaber

      26/09/2014 o 15:38

      Komitet Wyborczy Wyborców Dariusz Kaczara

      Komitet Wyborczy Wyborców Nowe Krzeszowice

      Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządna Wola”

      Komitet Wyborczy Wyborców Krzeszowice I Nowe Otwarcie

      Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina Krzeszowice

      Komitet Wyborczy Wyborców Heleny Latawiec

      Tyle na razie widzę.

     • krzeszowiceone.pl

      26/09/2014 o 15:42

      wszystkie są wymienione na końcu artykuły, pod którym piszecie komentarze 😉

 62. Anonim

  26/09/2014 o 15:58

  jeszcze w temacie wyborów
  gmina już pozycjonuje się w googlu na „zmień krzeszowice”
  Zmieniamy się w zgodzie z tradycją 😉
  http://www.krzeszowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2883&Itemid=526

  😀

  • Jaber

   26/09/2014 o 16:14

   Nie żartuj 🙂 Strona skrajnie niefunkcjonalna. Brak podstawowych elementów poprawnego SEO. Pod 200 byków w kodowaniu na froncie.

   Za pomocą samych słówek, to można było się jako-tako wypozycjonować… jeszcze jakieś 5 lat temu.
   To szkorbut, a nie strona www.

   • Anonim

    26/09/2014 o 16:35

    nie piszę czym jest strona, piszę co widzę i co czytam na niej

    • Anonim

     26/09/2014 o 16:52

     a co widzisz? – że razem na Vauxhall i pałac Potockich wydali 860 tys zł – przez 4 czy 8 lat i ile na Pałac Potockich. Brak poważnego zabezpieczenia Pałac u przez 8 lat to podstawowy brak gospodarności. A o Zamek w Rudnie w ogóle nie dbali całe lata, w 2009 gmina chciała go oddać o czym miejscowi prominenci pisali w mediach, można sprawdzić. Teraz się chwalą „oczywistą oczywistością” na potrzeby wyborów; ale przecież pamiętamy jak było

    • Jaber

     26/09/2014 o 16:53

     Jasne! Ale to ani pozycjonowanie, ani w Google. To dla nas zresztą nieco mniej ważne. Istotne, że to wizytówka gminy i portal informacyjny. A taka cynga!

     • Ela

      26/09/2014 o 17:02

      ciekawe kto odpowiada za merytorykę na tej stronie. Wiadomości błędne, dokumenty nieaktualne, ważne informacje skrzętnie usuwane.

     • Jaber

      26/09/2014 o 20:18

      A łyżka na to: niemożliwe! 🙂 😛

  • IZA

   26/09/2014 o 19:25

   po prostu – żenada!

 63. Culo miot

  26/09/2014 o 16:08

  A kto to jest Pani Helena Latawiec? Jaki ma program? Mam nadzieje ze wkrótce wszyscy się pochwalą co maja w planach i czym chcą ludzi do siebie przekonać….
  Ja rzadko tu zaglądam, ale widzę ze dyskusja w tym temacie zaczyna się rozpedzac…. Wiec będę śledził kto co oferuje….

  • Anonim

   26/09/2014 o 16:18

   Jak to kto? najpierw ulubienica burmistrza, potem się z nim poróżniła. Więc startuje sama, bo jak się jest radnym to i stołek urzędowy ma się zapewniony. Po za tym nie cierpi komitetu, tego społecznego. Wszystkim o tym mówi, czy chcą tego słuchać czy nie

 64. Jeden z dzisięciu

  26/09/2014 o 16:47

  Ciekawe, czy zdjęcie-składanka zamieszczone w artykule okaże się wizjonerskie? Jeden facet bije brawo pozostałym. Gratuluje wygranej? Po pierwszej turze? Gdyby tak się stało, to Muminek będzie musiał zmienić nick na Prorok. 🙂

  • Anonim

   26/09/2014 o 17:03

   wróżbita Maciej 🙂

 65. IZA

  26/09/2014 o 19:35

  pajacyki na sznureczkach, pacynki na patyczkach, klauny, misie wypchane….
  ale menażeria!

 66. Może

  26/09/2014 o 21:36

  Najlepszą odpowiedzią na przaśną kampanię, a równocześnie twarzą ziemniaka są trzy twarze, które się wyświetlają przed kliknięciem i wejściem tutaj. Ziemniaki noszą nawet okulary, mnie się podoba.

 67. Jaber

  27/09/2014 o 14:01

  Zupełnie przypadkowo natrafiłem na taki dokument. Nie wiem, czy ktoś z Was go już widział?

  Burmistrz Gminy
  XXXXXXXXXXX

  (nazwy własne zosały ukryte zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych urzędowych)

  ROZPORZĄDZENIE WEWNĘTRZNE UM XXXXXXXXXXX nr 12/2014/UM z dnia 10 września 2014r.

  Działając w trybie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (Dz.U. z 2013 poz. 269), niniejszym nakazuje się całemu
  garniturowi urzędniczemu tutejszego Urzędu Miasta (w skrócie: UM), zapoznać się, a następnie nauczyć na pamięć tekstu pieśni służbowej, ujętej w załączniku nr 1 oraz
  nabyć umiejętność jej odśpiewania (zgodnie z zaleceniami poniżej).

  Jednocześnie, z uwagi na brak powszechnego obowiązku posiadania wiedzy muzycznej przez obywateli RP, wyznacza się na podstawie przepisów odrębnych, instruktora nauki
  muzyki, który w wyznaczonym czasie i miejscu wykona pieśń służbową w obecności całego zgromadzonego garnituru urzędniczego, a następnie przeprowadzi podstawowe
  szkolenie muzyczne w zakresie wykonania przedmiotowej pieśni.

  Na cały garnitur urzędniczy tutejszego UM, nakłada się obowiązek wykonywania przedmiotowej pieśni w formie zanucenia jej „pod nosem” przed podjęciem codziennych
  obowiązków urzędowych oraz po ich zakończeniu.

  Na członków garnituru urzędniczego tutejszego UM, bezpośrednio zaangażowanych w prace związane z planami miejscowymi, nakłada się dodatkowo obowiązek umiarkowanie
  głośnego odśpiewania przedmiotowej pieśni przed podjęciem każdej czynności dotyczącej planów miejscowych.

  Niniejsze Rozporządzenie zgodne jest z przepisami odrębnymi.

  Burmistrz Gminy

  ===================================
  ZAŁĄCZNIK NR 1

  Pieśń należy odśpiewać przy wykorzystaniu melodii hymnu Służby Polsce
  wzór tutaj:

  Pierwsze wykonanie, z racji niektórych zmian rytmu w stosunku do oryginału, nakazuje się przedstawić w obecności wyznaczonego instruktora muzyki.

  TEKST PIEŚNI SŁUŻBOWEJ

  Z pieśnią się do planów rwiem – UM, hej, UM.
  Nieugięci w trudzie swem, UM i IRM.

  Pustką razi wyrobiska brzeg,
  mech obrasta skałki.
  Tirów stadem rozjeździmy wnet
  mieszkańców nędzne chatki. [x2]

 68. Jaber

  27/09/2014 o 20:30

  Komitet Wyborczy Wyborców Krzeszowice I Nowe Otwarcie – tutaj wyczuwam chęć do przedstawienia jakiejś antytezy dla obecnego samorządu, lecz nie znalazłem informacji.

  • Ela

   27/09/2014 o 21:14

   wyborczy wyborców? taki serek fromage? czy oni specjalnie jakoś wybierają tych co na nich mają glosować?

   • Jaber

    27/09/2014 o 21:41

    ‚Kodeks wyborczy’ stanowi o różnych takich owocowych owocach. Są jeszcze inne rodzaje komitetów, toteż 15 obywateli – a raczej: „obywatele, w liczbie co najmniej 15” – zakłada(-ją) KWW 😉

  • IZA

   27/09/2014 o 22:58

   Ostatnio gdzieś czytałam ogólny program KWW KINO, ale nie powiem, żeby do mnie przemówił czymś oryginalnym.

   • Jaber

    27/09/2014 o 23:25

    Naprowadziłaś mnie. Rzeczywiście, w Gwarku Małopolskim znalazłem informację, iż głównym punktem ich programu jest otwarcie kina w Krzeszowicach w ramach sieci kin cyfrowych. No, to już przestałem wyczuwać.

    • krysia

     27/09/2014 o 23:44

     czy to komitet Pana Roweckiego ktory jest znany z tego ze sądzi sie z prezesem stowarzyszenia w ktorym chciał zarabiac na zycie i podobno ogolnie tonie teraz w długach?

     • ryba

      28/09/2014 o 00:11

      Krysiu, pomyliłaś forum z maglem 😉 Wyborcy ocenią tego pana podczas wyborów. A Ty (jeśli jesteś już dużą dziewczynką) powinnaś wiedzieć, że zaglądanie do kieszeni prywatnej póki co osoby jest bardzo nieeleganckie. 🙁

     • Anonim

      28/09/2014 o 09:34

      Krysia w sposób typowy dla części obecnej „elyty” Krzeszowic maglowato wypowiada się o przeciwnikach. Masz rację Rybo. Ciekawe tylko, dlaczego moderator przepuszcza takie głosy i to nie pierwszy raz?
      A spór z prezesem stowarzyszenia ma chyba charakter merytoryczny bo okazuje się,że gmina zaczęła wreszcie dokładnie sprawdzać rozliczenia prezesa i okazało się, że rozwiązała ze skutkiem natychmiastowym umowę o kolejną niewykonaną wystawę żądając zwrotu dotacji z odsetkami. W ramach dostępu do wiadomości publicznych można to łatwo sprawdzić.

     • krzeszowiceone.pl

      28/09/2014 o 13:30

      na tym forum nie ma moderatora, zamieszczony przez was wpis od razu trafia na stronę po wciśnięciu przycisku „odpowiedz”.
      dlaczego uważasz, że komentarz użytkownika krysia powinien zostać usunięty?
      po decyzji, którą pan Rowecki najwyraźniej podjął, nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest tylko osobą prywatną.

     • Anonim

      28/09/2014 o 13:51

      Ale co z tym „maglem” krzeszowice.one – czyżbyście też byli „elytą”. Bo albo rozmowa na argumenty albo szukanie haków kiedy argumentów brak.

     • gladiatorek na kartonie

      28/09/2014 o 14:21

      W zupełności zgadzam się z krzeszowiceone.pl. Kandydat na radnego powinien być w całości transparentny – mowa tu o życiorysie jak i o finansach. Nie chodzi o nakaz ustawowy, ale o ludzką przyzwoitość, która u takiego kandydata winna być na pierwszym miejscu.
      Niesmacznym paradoksem jest fakt, że Rowecki, który w sierpniowym numerze „Głosu Krzeszowickiego” i ostatnim numerze „Magazynu Krzeszowickiego” kreuje się na zbawiciela i obrońcę finansów publicznych, jeszcze nie tak dawno na stronie licytacji komorniczych miał licytowaną nieruchomość. Zaiste niepokojące są to fakty dla mnie jako potencjalnego wyborcy, który na takiego kandydata z pewnością głosu nie odda.

     • Anonim

      28/09/2014 o 15:26

      Ale ciekawie, nadal żadnych konkretów tylko magiel. A jeżeli gmina nie umie lub nie chce bronić swoich finansów to ktoś przecież musi im w tym pomóc bo to wspólny interes.

     • Jaber

      28/09/2014 o 15:42

      Nie znam człowieka. Widzę tylko, że jest pełnomocnikiem wyborczym tego Komitetu.

     • gladiatorek na kartonie

      28/09/2014 o 20:02

      @Anonim musisz znać z autopsji zachowania rodem z magla, bo ciągle o nich wspominasz. Jeśli dla ciebie licytacja domu przez komornika nie jest konkretem, a wyjściem po chleb do sklepiku, to faktycznie nie możesz dostrzec paradoksu, który powstaje, gdy osoba, której dom i działka są licytowane kreuje się na obrońcę finansów publicznych! Wszakże to naturalny kandydat do takich zadań! (ironii nie mylić z aronią, lato już przeminęło)

    • krzeszowiceone.pl

     28/09/2014 o 17:22

     To nie jest nasz magiel tylko wasz magiel i wasze „elyty”, nie nasze.
     Za poruszenie kwestii dofinansowania dziękujemy, sprawdzimy temat.

     • ryba

      28/09/2014 o 17:40

      do sprawdzenia różniste casusy są 😉 chociażby casus służbowych wyjazdów zagranicznych naszych najdroższych wybrańców. Ponoć schyłek lata niektórzy spędzili służbowo w Chorwacji 😀 Muminku, może warto zapytać kto był, po co, za ile, kto płacił … ? 😉

     • krzeszowiceone.pl

      28/09/2014 o 17:48

      i takie wrzutki rozumiem, mamy na stanie jeszcze jedną fajną listę z zeszłego roku, umowy zawierane przez gminę – też ciekawa sprawa tylko bardzo dużo materiału do obrabiania, ale myślę, że przed wyborami zdążymy 😉

     • Anonim

      28/09/2014 o 19:39

      może partnerka płaciła

     • ryba

      28/09/2014 o 22:22

      jeżeli partnerka była, to pewnie za siebie płaciła, bo w przeciwnym razie niezręczność powstała 😉

     • Igor

      28/09/2014 o 22:38

      Może redakcja dowie się jaki był skład „reprezentacji” urzędu na wczasach w Chorwacji, ile impreza kosztowała i co udało się osiągnąć, bo urząd jakoś milczy w tej sprawie 🙂

     • krzeszowiceone.pl

      28/09/2014 o 22:48

      milczy? to znaczy, że ktoś wcześniej zadawał pytanie w tej sprawie?
      poprosiliśmy o listę delegacji z 4 ostatnich lat

     • ryba

      29/09/2014 o 00:22

      obawiam się, że umowy z poprzedniego roku to mało 🙁 trzeba za co najmniej ostatnią kadencję. Warto dokładnie przeanalizować nazwiska i ich przypadkowe „podobieństwa” z takimi tam różnymi lokalnymi osobistościami 😉 może być ciekawie.:P

 69. Jaber

  28/09/2014 o 10:48

  Kandydaci eliminować się będą sami. Jak widzę osobę, która kandyduje jednocześnie, na przykład, na burmistrza i radnego powiatowego, to wiem, że mam do czynienia z człowiekiem bez właściwości, ustawnym pionkiem grupy, do której należy.
  Nie ma co analizować: żegnaj, Bronia!

  Ps.
  W markecie jest kilka osobnych kolejek do stoisk, ale niektórzy stoją we wszystkich jednocześnie (myślą, że są cwańsi).

  • Ewka

   28/09/2014 o 10:58

   Jaber, pisząc analizujesz kazus radnego Pałki czy ogólnie?

   • Jaber

    28/09/2014 o 14:57

    Jeżeli mowa o kazusie, to u góry cytowane są słowa p. Pałki, iż posiada już na tyle doświadczenia i kwalifikacji, aby skutecznie zawalczyć o fotel burmistrza.
    Można spytać, czy również na tyle, aby skutecznie zarządzać gminą!? Gdyż tutaj zasada gonienia zajączka nie wystarczy.

    Ogólnie, ustawianie się na różnych listach uważam za praktykę nieudaczników. Zresztą, praktykę działania przede wszystkim partii politycznych, czyli obecnie najbardziej szkodliwych społecznie organizacji w kraju.

  • y

   28/09/2014 o 14:15

   kandydat na burmistrza nie powinien kombinować z innymi listami tylko kandydować na burmistrza i ewentualnie na radnego podobnie jak prof Majchrowski

 70. Jaber

  28/09/2014 o 17:17

  Wypada napomknąć, iż 28 września jest dniem wspomnienia Św. Wacława Męczennika. Dzisiaj także, podczas mszy świętej w kościele w Tenczynku, ksiądz wygłaszający kazanie, podziękował panu Wacławowi za pomoc w uzyskiwaniu funduszy unijnych (bardzo budująca informacja – widocznie staranie się powiodło). Pan Wacław nie został wymieniony z nazwiska (chyba?), zatem nie przesądzam, o kim mowa.
  Po mszy świętej można było spotkać pod kościołem kandydata na burmistrza Krzeszowic, p. Wacława Gregorczyka. Odbywała się tam wystawa prac ceramicznych mieszkańców Krzeszowic, wykonanych w ramach warsztatów wakacyjnych. Nie wiem, czy p. Wacław także prezentował tam swoje dzieła, jednakże wyglądał tak, jakby także zamierzał coś swojego ulepić.

  • Igor

   28/09/2014 o 22:40

   Współczuję mu rozumu:)

 71. :)

  01/10/2014 o 18:27

  A ja i tak wolę bezpartyjnego Bartla niż politykierów, którzy pociągną za sobą stado nieudolnych podopiecznych.

  • ryba

   01/10/2014 o 18:39

   bezpartyjność Bartla niestety nie idzie w parze z żadnym innym walorem niezbędnym na takim stanowisku 😀

   • ktoś

    02/10/2014 o 08:10

    .. jaka bezpartyjność. W poprzednich wyborach popierała go PO a w tych będzie popierał Gowin. To że lata z kwiatka na kwiatek i spija miodek to z jednej partii to z drugiej to jest fajnie? Bo nie należy do partii? Nie bądź śmieszny…

 72. Jaber

  03/10/2014 o 09:34

  W dzisiejszym Magazynie Krzeszowickim pierwsze wypowiedzi kandydatów na burmistrza. Podobno ma być dalszy ciąg.

  Nie wiem, jakie są możliwości techniczne otwarcia czatu, ale może by tak zaprosić kandydatów (po 17 X) do rozmowy online z mieszkańcami na tutejszym portalu, w ramach akcji „Czatujemy z…” (Czatujemy na… :)?

  • krzeszowiceone.pl

   03/10/2014 o 09:56

   technicznie nie powinno być problemów, ale są inne przeszkody

   • Ela

    03/10/2014 o 10:00

    moderacji? czy braku odważnych?

   • Jaber

    03/10/2014 o 10:05

    Tak tylko rzuciłem, gdyż widziałem już w innych gminach takie rozmowy online z kandydatami.

    • Ela

     03/10/2014 o 10:49

     dobra metoda aby kogoś wesprzeć albo skopać

     • Jaber

      03/10/2014 o 11:27

      Przede wszystkim do rozmowy i uzyskania odpowiedzi na pytania, które niekoniecznie dotyczą pogody czy prezentacji własnych, a niewątpliwych, zalet.

 73. Obywatel

  07/10/2014 o 11:02

  Poczytałem sobie wszystkie wypowiedzi , wywody i doszedłem do jednego wniosku; BARTL;* rewitalizacja bez konsultacji społecznej
  * wywóz śmieci firma MIKI, a gdzie nasza
  komunalka ?
  * płatne parkowanie i do tego małe ilości
  miejsc co nabija kase poprzez mandaty
  wystawiane przez Straż Miejską
  * a w ogóle to po co nam Straż Miejska ?
  niech dodadzą etatów policji, bo w noc
  jest jeden patrol.( straż miejska to
  spokojnie 50-60 tysięcy na miesiąc)
  * drogi, zrobione tylko te które mają być,,,domyślcie się sami; do jednego domu 1,5 kilometra np.

  itd,,,,itd,,,,itd

  Mam nadzieję że wygra GREGORCZYK, i choć daleko mi do tenczynka , to ludzie z tejże miejscowośći!!!!GŁOSUJCIE NA wszyscy

 74. wyborca

  24/10/2014 o 11:17

  Głosujemy na Wojciecha Pałkę, ma najbardziej merytorycznych najbliższych współpracowników ! Jest w końcu szansa, że będą się liczyć z mieszkańcami !

  • Anonim

   24/10/2014 o 11:26

   Wymień najbliższych współpracowników Wojciecha Pałki. Może powinni byli wyjść z cienia i sami wystartować na burmistrza, po co tworzyć słomianego misia? Po to by rządzić zza fotela? To już przerabialiśmy.

   • Jeden z dziesięciu

    24/10/2014 o 11:41

    Ciekawe pytanie. Dołączam się do niego. Jak również chciałbym poznać najbliższych współpracowników Wacława Gregorczyka.
    Bo współpracowników Czesława Bartla to chyba nikomu przedstawiać nie trzeba …

 75. wyborca

  14/11/2014 o 09:04

  NIE głosujemy na p. Maciejowską w Tenczynku, to stracony głos,kto chodził na sesje to widział, że nie potrafi debatować merytorycznie, po co nam taki radny ! Nie sztuka obiecywać, brać kasę i nic nie robić ! Tenczynek powinien zagłosować za p/Pałką, p.Jagiełłą i za p/Siudą-to młody, zdolny,innowacyjny, wniesie nowe pomysły !Nie traćmy głosów, ta sugestia jest od doświadczonej w tym temacie osoby. Oni wszyscy chcą wejść i brać kasę, ale nam nie o to chodzi, chcemy doświadczonych, mądrych, innowacyjnych i umiejących przede wszystkim merytorycznie debatować , by wypracować bezbłędnie określone zadanie, tak jak to robi p.Jagiełło. Tak muszą myśleć wszyscy, by nie było tego co mieliśmy w tej kadencji !

  • Anonim

   14/11/2014 o 10:25

   Pani Janas jedna sesja na której pani była przez 4 lata to trochę za mało żeby się wypowiadać na temat pracy niektórych radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę