Wydarzenia

Odbiór prawa jazdy na dworcu? Wicestarosta: pracujemy nad tym

Mimo, że w Krzeszowicach istnieje filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego, by odebrać prawo jazdy, mieszkańcy gminy muszą jeździć do podkrakowskich Węgrzec. Sytuacja może jednak ulec zmianie, bo w starostwie pojawił się pomysł, by dokument był wydawany m.in w krzeszowickiej filii.

prawo_jazdy_krzeszowice01

Pracujemy nad tym, aby mieszkańcy powiatu mogli załatwiać prawa jazdy również w filiach Wydziału Komunikacji. Dotyczy to Krzeszowic i Skawiny – przyznaje wicestarosta Wojciech Pałka. Wydział Komunikacji ma czas do końca stycznia by przygotować analizę  kosztów przeniesienia nowego zadania do filii.

W tej chwili, mimo, że mieszkańcy gminy filię wydziału starostwa mają na miejscu, po prawo jazdy muszą jechać do Węgrzec (Gmina Zielonki). W Krzeszowicach mogą załatwić tylko sprawy związane z rejestracją pojazdów.  Jeśli starostwo zdecyduje się na wydawanie prawa jazdy również w mieszczącej się na krzeszowickim dworcu filii, zmianę, poza mieszkańcami naszej gminy, odczują także przyjezdni z Zabierzowa, Czernichowa i gminy Jerzmanowice-Przeginia, którzy korzystają z usług krzeszowickiej filii.

fot. State Farm / Foter / CC BY

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. R.Sz

  15/01/2015 o 00:46

  Węgrzec? A nie Węgrzc?
  Nie wiem, pytam tylko…. 😛

  • Anonim

   15/01/2015 o 00:50

   Juz się doedukowałem, przepraszam 😉

 2. NO

  15/01/2015 o 09:44

  czas najwyższy na taką zmianę, koszty z wydawaniem prawa jazdy są minimalne, dodatkowy urzędnik na wydawanie bo druk dokumentu i tak jest w Warszawie.
  Jeszcze powinni przywrócić agendy budownictwa i geodezji, bo przeniesienie ich do Krakowa, to były poronione pomysły.
  Obecnie na brak pomieszczeń to chyba Starostwo nie może narzekać.

 3. :-}

  16/01/2015 o 07:35

  Rzeczywiście nad taka zmiana to trzeba sie bardzo napracowac.Najpierw dojechać do Krakowa ,a potem już tylko orka .

 4. ktoś

  16/01/2015 o 09:30

  a prawo jazdy potrzebne by wsiąść do pociągu byle jakiego i wyjechać za pracą ,a może wynająć jeszcze parę pokoi dla uwiądu pracy w Krzeszowicach bo się urządnicy niemieszczą,a może parking musi zarobić za postój na dworcu.

 5. Anonim

  27/01/2015 o 18:15

  nie my mamy wice staroste ale poseł Adamczyk ma

 6. Marek

  30/01/2015 o 12:47

  Wspaniała inicjatywa, kibicuję jej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę