Kultura

Zjazd Gildii czyli dyskowy konwent w Nawojowej Górze

Jeśli nie wiesz kim jest Druella, Azrael i co na swojej skorupie podtrzymuje ogromny żółw A’Tuin, ta impreza zdecydowanie nie jest dla ciebie. Świat Dysku skrywa tajemnice, które poznać mogą tylko wybrani.

terry_nawojowagora

Wielki dysk, podtrzymywany przez cztery słonie stojące na skorupie ogromnego żółwia, płynącego przez ocean nicości – taki obraz alternatywnego świata wykreował po początku lat osiemdziesiątych sir Terry Pratchett, brytyjski pisarz fantasy. W połowie marca, gdy przegrał zmagania z chorobą, jego wierni fani z całego świata zaczęli podpisywać się pod petycją do Śmierci, by ten zwrócił im ich ulubionego pisarza. Weź Alzheimera, Terry’ego nam zostaw – postulowali. Petycje na nic się zdały, Pratchett przywitał się z jednym z bohaterów swoich książek.

Ze względu na śmierć autora piąty konwent fanów jego twórczości, zapowiada się na wydarzenie szczególne. Przyjazd do Nawojowej Góry, gdzie będzie odbywała się zjazd, zapowiedział polski tłumacz twórczości Pratchetta – Piotr Cholewa. Na fanów czekają warsztaty kaligrafii, gry i konkursy wiedzowe czy wybór mis i mistera krasnoludów. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i nocleg w Domu Gromadzkim. W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka książek dla miejscowej biblioteki oraz aukcja charytatywna na rzecz krakowskiego schroniska dla zwierząt.

Trzydniowy Zjazd Gildii w Nawojowej Górze startuje 10 kwietnia o godzinie 15:00. Fani mogą rejestrować się za pośrednictwem strony internetowej: www.konwent-pratchett.pl do 3 kwietnia. Koszt trzydniowego konwentu wynosi 30 złotych, 35 złotych przy płatności na miejscu.

Fot. firepile / Foter / CC BY

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. nikt

  18/03/2015 o 12:09

  Dzieje się 😀 Brawo Nawojowa!

 2. Sylwek

  19/03/2015 o 18:25

  Dzieje się nie po raz pierwszy! O ile się nie mylę, jest to już trzeci taki konwent w Nawojowej Górze.
  Jako godnym uwagi, trzeba dodać, że pomysł zrodził się w głowach kilku nastoletnich fanów tego autora, których mam przyjemność znać osobiście 🙂

  • qwerty

   01/04/2015 o 21:27

   oj sylwuś sylwuś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę