W Rudnie rozstrzygnięto konkurs na tradycyjne ziele z ziół

Gdy przez Mały Rynek w Krakowie przechodził zielny korowód, w niewielkiej kaplicy nieopodal zamku Tenczyn właśnie rozstrzygano konkurs na tradycyjny bukiet. Imprezę już po raz trzeci zorganizowała Fundacja Kobieta w Regionie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno.

DSCF1215

Tegoroczny konkurs, to nie tylko ocena bukietów. Ziele z ziół poprzedziły warsztaty zorganizowane w czterech gminach powiatu krakowskiego. W Kryspinowie ich uczestnicy mogli dodatkowo spotkać się i porozmawiać z ojcem benedyktynem Leonem Knabitem. Podczas warsztatów, prowadzonych przez Elżbietę Augustynek, zielarkę z Zalasu, rozpoznawano zioła i układano bukiety. Nauka nie poszła w las a jej efekty można było podziwiać w sobotnie popołudnie w rudniańskiej kaplicy. Główna nagroda za tradycyjne ziele w kategorii grupowej powędrowała do pań z koła gospodyń z Kryspinowa.

W trakcie imprezy można było posłuchać pieśni maryjnych w wykonaniu chóru Stowarzyszenia Wokół Rybnej. Po nich, w kaplicy rozbrzmiewały dźwięki tradycyjnych ukraińskich pieśni i przyśpiewek. Impreza była też okazją do skosztowanie lokalnych potraw.

Chcesz wiedzieć co działo się w Rudnie? Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć >>

Czytaj również:

4 komentarze

 1. GRUNWALDZKA STREET!! napisał(a):

  CIESZYMY SIĘ BARDZO!!A teraz zapraszamy wszystkich z łopatami i grabiami na ul. Grunwaldzką bo tu xix wiek
  panuje i przejść się nie da po deszczu!!ale cieszmy się lepiej DOŻYNKAMI ZA TYDZIEŃ!! NARKA!!

  • ??? napisał(a):

   dlaczego zapraszasz z łopatami? To przecież prywatne drogi. Nie sądzisz, że miasto mogłoby mieć pretensje, że woda z tych dróg zalewa ulicę Grunwaldzką? 😉 A XIX wiek to raczej stan umysłu tych, którzy przed laty nie zgodzili się na uregulowanie stanów prawnych tych dróg. Stąd dzisiaj takie kwiatki jak np. „szlabanowanie” 😉 dróg 😀

 2. Anonim napisał(a):

  Tak!!prywatne są wszędzie,a jakoś wyasfaltowane;
  TENCZYNEK,RUDNO,PACZÓŁTOWICE,RACŁAWICE ITD.
  TYLKO U NAS W CENTRUM TAKI SKANSEN=NATURA 2000 !!!

Pozostaw komentarz