Opinie

Zrób manicure i pomóż bezdomnym zwierzakom

W gminie trwa zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, podopiecznych schronisk z Krakowa i Racławic – do którego trafiają znalezione w gminie psy i koty. Konserwy, czy suchą karmę jeszcze w piątek można zostawić w holu Centrum Kultury i Sportu. Od 14 grudnia do akcji pomagania podopiecznym krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt włącza się  krzeszowicki gabinet kosmetyczny z siedzibą przy ulicy Wyki 6a.

pies_kot

Piątek to ostatni dzień trwającej od końca listopada akcji prowadzonej przez krzeszowickie Centrum Kultury i Sportu. Jeszcze tylko dziś do godziny 18:00 w holu pałacyku Vauxhall można zostawić karmę, która zostanie przekazana współpracującemu z gminą schronisku Psie Pole. Do placówki trafiają zabłąkane psy i koty. Kilka tygodni temu, schronisku udało się uratować i znaleźć dom dla psa Witka. Bestialsko okaleczone zwierzę błąkało się w okolicach kamieniołomu w Zalasiu.

Do pomocy podopiecznym krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przyłączył się też krzeszowicki gabinet kosmetyczny z siedzibą przy ulicy Wyki 6a. Od 14 do 19 grudnia będzie zbierać suchą karmę i konserwy dla psów i kotów, a także koce, pościel, ręczniki, legowiska, podkłady higieniczne, czy dodatki: smycze, obroże, kagańce, miski oraz zabawki. Schronisko można też wesprzeć dowolną kwotą pieniężną. 16 grudnia zysk ze wszystkich zabiegów kosmetycznych ma zostać przekazany na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla psów i kotów przebywających w krakowskiej placówce.

Fot. Yukari* via Foter.com / CC BY-SA

W górę