Wydarzenia

Cena ścieków nie drgnie. Powód? Gmina dopłaci więcej z budżetu

Od 1 maja cena wody będzie niższa o 5 groszy, wzrosną za to kwoty opłat abonamentowych. Na tym samym poziomie pozostanie cena ścieków, ale tylko dlatego, że radni zdecydowali o wyższych dopłatach.

woda_wik

By cena za metr sześcienny nieczystości nie wyniosła 13.71, radni zdecydowali o uchwaleniu wyższych dopłat. Od 1 maja ich wysokości to odpowiednio 3.73 dla mieszkańców i 2.93 dla pozostałych podmiotów. Oznacza to, że z budżetu do spółki popłynie ponad 621 tysięcy złotych. Dzięki dopłacie cena 1 metra sześciennego ścieków  do 30 kwietnia 2017 roku utrzyma się na tym samym poziomie co obecnie, czyli wyniesie 9.98 złotych.

Wyższa kwotę zapłacimy za to za abonamenty. Stawka opłaty abonamentowej za wodę ma wynieść 4.11, czyli będzie wyższa o 4 grosze. Wzrośnie też abonament za ścieki. Mieszkańcy rozliczający się według odczytów wodomierza lub urządzenia pomiarowego zapłacą 10.77 (obecnie 9.46), osoby rozliczające się według przeciętnych norm zużycia wody – 8.94 (obecnie 8.07). W nowym cenniku pojawią się też dwie nowe grupy odbiorców pozostałe podmioty rozliczające się na podstawie urządzeń pomiarowych – abonament 10.77 i pozostałe podmioty rozliczające się na podstawie przeciętnych norm zużycia wody – abonament 8.94.

W nowym cenniku znajdą się też kwoty za przyłącza do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej – opłata ma wynieść 60.26 złotych, a także kary za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych, naliczane od 1% przekroczenia. Opłata ma wynieść 50 groszy do każdego metra sześciennego.

Fot. gagilas via Foter.com / CC BY-SA

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. MEN

  05/04/2016 o 13:40

  Może ktoś wytłumaczy mi, dlaczego stawki są WYŻSZE dla prowadzonej przeze mnie firmy. Korzystamy z innej wody, czy kanalizacja jest inna?
  Dotyczy to również opłat za wywóz śmieci.

 2. Anonim

  09/04/2016 o 12:05

  Nie wiesz dlaczego, to ci odpowiem. Ktoś musi płacić więcej, ażeby burmistrz mógł umorzyć, albo zwolnić z płacenia podatków, gminnych kombinatorów i cwaniaków, wystarczy przeanalizować listy z poprzednich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę