Sport

Wolanka podpisała umowę z Wisłą Kraków

W środę władze LKS Wolanki Woli Filipowskiej podpisały umowę z Akademią Piłkarską Wisły Kraków. Dzięki niej trenerzy miejscowego klubu będą mogli czerpać z doświadczeń Wiślaków, a przedszkolaki z całej gminy brać udział w zajęciach firmowanych przez Białą Gwiazdę.

wola_wislackie_skrzaty

Po podpisaniu umowy z Akademią Piłkarską Wisły Kraków, Wolanka, jako drugi klub w Polsce, dołączyła do projektu Wiślackie Skrzaty. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Treningi oparte są na zabawach oraz grach ruchowych, skupiających się na rozwijaniu równowagi i umiejętności motorycznych. Do palety zajęć wprowadzane są także ćwiczenia na prowadzenie piłki lub uderzenia na bramkę, które mają na celu podnoszenie specyficznych umiejętności piłkarskich i łapanie już od małego tzw. dobrych nawyków – informują organizatorzy projektu.

W ramach współpracy zajęcia mają być prowadzone według programu realizowanego przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Zyskają szkoleniowcy Wolanki. Dzięki podpisaniu umowy będą mogli brać udział w szkoleniach, stażach i konferencjach organizowanych przez Białą Gwiazdę. Najlepsi mali piłkarze na treningi pojadą do Krakowa, mogą też otrzymać wejściówki na mecze Wisły.

DSC_0534-Kopiowanie

wislackie_skrzaty_pilkarz

DSC_0672-KopiowanieFot: akademiawisly.pl

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. pedagog

  17/06/2016 o 10:51

  Idiotyzm… Dla dzieci w tym wieku sens mają jedynie zajęcia ogólnorozwojowe, a nie strzały na bramkę… $$ uderzyły w dekiel prezesiom brudne… yy białej gwiazdy.

  • Jeden z dziesięciu

   17/06/2016 o 11:32

   A o wychowaniu przez sport pedagog nie słyszał? Że sport kształtuje nie tylko sprawność fizyczną, ale umiejętność działania w zespole i przyjmowania porażek, szacunek dla rywala, dążenie do doskonalenia się? A o Sokole (nie chodzi o ptaka ani o helikopter)i jego motcie „w zdrowym ciele zdrowy duch” też nie słyszał? Niech poczyta, dokształci się. W końcu na naukę nigdy nie jest za późno.

   • pedagog

    17/06/2016 o 11:47

    Chyba nie mi chciałeś/chciałaś odpisać, bo odpowiedź jest kompletnie nie na temat. A jeśli się pomyliłaś/pomyliłeś to spoko (choć nie widzę tu innych wpisów na forum). Jeśli jednak wciąż uważasz, że wszystko jest ok to przeczytaj ponownie mój wpis, a później ponownie swą odpowiedź. A później znowu i znowu (jak będzie trzeba).

    • Jeden z dziesięciu

     17/06/2016 o 11:58

     Idź sobie pedagogu na trening piłkarski tej grupy wiekowej a przekonasz się, że taki trening to nie tylko „strzały na bramkę”.
     A jeśli jednak wciąż uważasz, że treningi piłkarskie to tylko „strzały na bramkę”, to przeczytaj ponownie artykuł. A później znowu i znowu (jak będzie trzeba). Dla ułatwienia przytaczam fragment artykułu:
     „Treningi oparte są na zabawach oraz grach ruchowych, skupiających się na rozwijaniu równowagi i umiejętności motorycznych.”

  • Marek

   01/07/2016 o 12:09

   Pedagog chciałby dzieci cwiczyć w składaniu rączek i rozkładaniu nózek przed księdzem.

 2. Kika

  17/06/2016 o 19:21

  Dziewczyny i piłka nożna? Potem takie plączą że mają brzydkie nogi i nie mogą chodzić w sukienkach. Nie ma kobiecych sportów?

  • Anonim

   17/06/2016 o 21:02

   Ale przynajmniej mają wybór.

  • lol

   20/06/2016 o 12:20

   Każdy rodzaj sportu w takim razie idąc twoim tokiem rozumowania „niszczy i zniekształca nogi”. Co ty za brednie wygadujesz. Zamiast się cieszyć, że wreszcie ktoś poważnie podchodzi do zdrowia naszych dzieci ty szukasz dziury w całym. Świetnie, że są ludzie którym się coś chce. Poza tym nie od dziś wiadomo, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dotlenione mózgi i mnóstwo endorfin. Gratuluję ludziom, którzy realizują ten projekt.

  • medyk

   20/06/2016 o 12:26

   Można mieć piękne nogi i wykorkować z powodu chorób serca i układu krążenia lub zakrzepów właśnie w naczyniach krwionośnych nóg. Zagrożeni są zwłaszcza ci siedzący przed komputerami. Więc nie opowiadaj bzdur tylko trzymaj kciuki za tych, którzy zainicjowali taką akcję i co najważniejsze mają osiągnięcia.

 3. Kk

  18/06/2016 o 07:25

  No fakt zamiast brzydkich nóg po meczach lepsza nadwaga z powodu braku sportu! I gratis Krzywe kręgosłupy od komputerów ….

 4. Hrabia

  18/06/2016 o 09:45

  Kk brawo!! Niech dzieci, młodzież siedzą w domach – zero ruchu, komunikacji, integracji. Potem nadwaga, problemy zdrowotne i inne spowodowane nie przebywaniem wsród rówieśników. A gdzie emocje, walka, zdobywanie goli i nagród?? A może dzięki takim akcjom odkryje się nowego Lewego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę