Zdrowie

Chrzanowski szpital ma zapewnić nocną i świąteczną opiekę medyczną mieszkańcom gminy

Małopolski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jeszcze nie rozstrzygnął konkursu na nocną i świąteczna opiekę zdrowotną na terenie gminy Krzeszowice. Sprawa wydaje się być jednak już przesądzona. Jak informuje NFZ, od października leczenie pacjentów poza godzinami pracy przychodni przejmie chrzanowski szpital.

Na zorganizowany przez NFZ konkurs świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w gminie Krzeszowice nie wpłynęła żadna oferta. Mimo, że termin rozstrzygnięcia konkursu ma nastąpić w piątek, już teraz wiadomo, że opiekę poza godzinami pracy przychodni ma przejąć chrzanowski szpital. Jak udało nam się dowiedzieć, świadczenie usług miałoby się odbywać tak jak do tej pory, czyli na miejsce, w Krzeszowicach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szpital chce wynająć pomieszczenia w budynku krzeszowickiego pogotowia.

Przypomnijmy, że zmiany zachodzące w krzeszowickim pogotowiu spowodowane są nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i realizacji świadczeń w ramach sieci szpitali. Jedną z jej zasad jest realizacja świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przez szpitale, które weszły do sieci. Tym samym, z dniem 30 września wygasają umowy w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zawarte z dotychczasowymi świadczeniodawcami, którzy nie zostali ujęci w wykazach sieć szpitali. Jednym z nich jest krzeszowickie ambulatorium.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Gie

    20/09/2017 o 21:43

    Tak offtopicowo. 🙂 Patrzę sobie na to
    http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/a/schrony-nowej-huty-krakow-nieznany,9898892/
    i zastanawiam się czy w Krzeszowicach lub okolicy są/były jakieś schrony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę