Zdrowie

Chrzanowski szpital wybrał podwykonawcę. Ambulatorium zostaje w budynku przy Legionów

To już pewne. Mimo, że nocną i świąteczną opiekę lekarską na terenie gminy przejmuje chrzanowski szpital, mieszkańcy nadal będą mogli z niej korzystać na miejscu w Krzeszowicach. Firmie, która od 1 października zacznie świadczyć usługi na terenie gminy udało się wynająć pomieszczenia w budynku przy ulicy Legionów.

Chrzanowski szpital wybrał podwykonawcą do realizacji zadań z zakresu nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Od października, w budynku ambulatorium będą dyżurować lekarz i pielęgniarka z krakowskiej firmy OPC. Bez zmian, przynajmniej do końca roku, pozostaje także obsada karetek. Po gminie nadal będzie jeździł podstawowy i specjalistyczny zespół opieki medycznej.

Pozytywny finał sprawy z nocną i świąteczną opieką medyczną, do dobra wiadomość dla mieszkańców gminy. Prawie tysiąc osób podpisało się pod listą sprzeciwu wobec zmianom, jakie miały zajść w krzeszowickim pogotowiu.

To co dziś dzieje się okół ambulatorium to efekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i realizacji świadczeń w ramach sieci szpitali. Jedną z jej zasad jest realizacja świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przez szpitale, które weszły do sieci. Tym samym, z dniem 30 września wygasają umowy w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zawarte z dotychczasowymi świadczeniodawcami, którzy nie zostali ujęci w wykazach sieć szpitali.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę