Awinion Północy po godzinach

O błędnym sportowym kole i piłce traktowanej po macoszemu

Krzeszowice nie są i raczej nie mają możliwości aby wspiąć się w jakiejkolwiek dziedzinie na szczyty krajowych rozgrywek, co nie znaczy, że rywalizacja sportowa przynajmniej na pół zawodowym poziomie nie istnieje w naszej gminie. Należy tu przede wszystkim wymienić 2 ekipy, które dzielnie reprezentują nasze miasto.

Pierwsza z nich to Maraton Krzeszowice – żeńska drużyna siatkarska. Dziewczyny grają w trzeciej lidze i gdyby nie różne perypetie , głównie związane z finansowaniem klubu pewnie byłyby dzisiaj wyżej. Druga drużyna to oczywiście Świt Krzeszowice – po raczej chudych i niełatwych kilku ostatnich latach, piłkarze z placu Kulczyckiego są na czele krakowskiej Ligi Okręgowej i należy mieć nadzieje, że następny zespół rozpoczną już w czwartej lidze.

Szkoda, że nasz lokalny sport jest traktowany trochę po macoszemu. O sponsorach jakie ma Termalica w Niecieczy, gdzie mieszka trochę ponad 700 mieszkańców, czy siatkarska Muszynianka w pięciotysięcznej Muszynie możemy tylko pomarzyć. Dotacje z gminy raczej z konieczności większe też nie będą, a i frekwencja na poziomie 100-150 osób na meczach Świtu raczej nie powala.

Kibiców zwykle przyciągają wyniki. Aby zrobić wynik konieczne są pieniądze. Aby zdobyć pieniądze przydaliby się sponsorzy. Sponsorzy są zwykle tam, gdzie wiąże się to z ich promocją na szeroką skale – i tak błędne koło się zamyka. Tym bardziej należy pochwalić i propagować takie pomysły jak rajd rowerowy czy festiwal siatkówki w ostatni weekend – może to pobudzi mieszkańców do aktywniejszego regularnego kibicowania nie tylko przed telewizorem…

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. lza

  02/10/2017 o 07:53

  Ja to bym chciała i to nawet bardzo kibicować Maratonowi i Świtowi przed telewizorem🤣🤣🤣

  • hehe

   02/10/2017 o 16:09

   CKiS zakupił sprzęt do Telewizji Krzeszowice i miały być transmitowane wydarzenia, ale chyba coś nie poszło:)
   A w domku to można chipsy i piwko spokojnie bez konsekwencji prawnych wypić oglądając zmagania tytanów.

   • lza

    03/10/2017 o 15:03

    A kto miał być Krzeszowickim Szpakowskim Dariuszem?

    • bardbezbrody

     03/10/2017 o 19:17

     Niejaki Tomi 😀

 2. Docent

  05/10/2017 o 22:10

  Osoby opisujące wydarzenia sportowe i sytuację w naszej gminie zapominają o zawodnikach na wysokim , krajowym poziomie a rzetelność przygotowania się do opisania sytuacji to podstawa. Parę tytułów Mistrza Polski w Kolarstwie Górskim, Zawodnik startujący z sukcesami w Mistrzostwach Europy w Pływaniu, sukcesy lekkoatletyczne – ale piszemy i martwimy się o piłkę szczególnie nożną bo kto ogląda resztę.
  Przykre spojrzenie na sport wśród młodzieży.

  • lza

   06/10/2017 o 10:58

   I dokonał tego bez basenu🤔🤔🤔

   • Anonim

    06/10/2017 o 14:23

    Z basenem byłby mistrzem świata

    • lza

     06/10/2017 o 15:34

     To nie ulega wątpliwości.Trzeba zbudować jednak ten basen, jeszcze przed MS w pływaniu.

    • Anonim

     06/10/2017 o 20:50

     tego nie wiesz.

   • Anonim

    06/10/2017 o 21:03

    Oczywiście, że nie bez basenu. Ćwiczy codziennie. Na basenie. Proszę nie siać fermentu.
    To tak jakby powiedzieć że skoczek narciarski skacze bez nart w konkursie.

    • lza

     06/10/2017 o 23:58

     Na jakim basenie skoro basenu nie ma🤔🤔🤔 Czy jest jakiś basen, o którym nie wiemy 🤔 Czy ktoś coś przez nami ukrywa?

     • Anonim

      07/10/2017 o 10:01

      Mało to jest basenów w Krakowie ? W drugą stronę też są.
      Rozumiem, że chcesz się przekomarzać, bo przecież jesteś mądrą osobą i wiesz, że żeby zrobić dobry wynik na ME, nie da się ćwiczyć tylko w wannie.

      Czy jednak jest tak, że, według Ciebie – nasz sportowiec nie ćwiczy w ogóle na basenie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę