Wydarzenia

W niedzielę Frywałd wybierze nowego sołtysa

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

5 listopada mieszkańcy Frywałdu pójdą do urn. Wybory trzeba było ogłosić bo dotychczasowy sołtys wsi – Grzegorz Kalicki w sierpniu złożył rezygnację. 

Wybory odbędą się niedziele, 5 listopada, w miejscowej świetlicy. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos w godzinach 8:00 do 16:00. Jedyną zarejestrowaną kandydatką jest Beata Elżbieta Chmielowska. 

Poprzedni sołtys, Grzegorz Kalicki, w sierpniu złożył rezygnację. W piśnie do burmistrz, zamieszczonym także na profilu sołectwa, swoją decyzję uzasadnił względami osobistymi. Do czasu wyboru nowego włodarza wsi, jego obowiązki pełni Marek Praski.

Jeśli w niedzielę mieszkańcy Frywałdu wybiorą Beatę Chmielowską, będzie ona dziesiątą kobietą zarządzającą sołectwem lub osiedlem w gminie. W tej chwili, na 24 jednostki pomocnicze, aż w 15 rządzą mężczyźni. Głównie na wsiach – 14 sołtysów i jeden przewodniczący osiedla. Odwrotna sytuacja jest w mieście gdzie na 6 osiedli, w 5 rządzą kobiety. Na 18 sołectw, na razie tylko w 4 rządzą kobiety – w Filipowicach, Nawojowej Górze, Dębniku i Tenczynku.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę