Wydarzenia

Informacje o awariach, utrudnieniach i wydarzeniach kulturalnych otrzymasz poprzez aplikację

Przypomnienia o lokalnych opłatach, wywozie śmieci, wydarzeniach kulturalnych czy utrudnieniach na drogach w Gminie Krzeszowice. Od dziś te wszystkie informacje możecie bezpłatnie otrzymać na swój smartfon dzięki aplikacji BLISKO.

O tym, że tego typu powiadomienia są potrzebne, mieszkańcy przekonują się za każdym razem gdy WiK za pośrednictwem tablic ogłoszeniowych próbuje dotrzeć z informacją o skażeniu wody, czy remontach. Papierowe komunikaty zawieszane na tablicach ogłoszeń, nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem, są często zrywane, a informacje o skażeniach docierają zbyt późno.

Już w zeszłym roku radni dyskutowali o potrzebie powiadamiania mieszkańców w szybszy sposób. SMS-owe komunikaty uruchomił Zalas. Koszty funkcjonowania systemu pokrywane są z funduszu sołeckiego. Na jednej z zeszłorocznych sesji burmistrz poinformował, że urząd planuje uruchomić system, który dotrze z najważniejszymi informacjami do mieszkańców gminy.

Od dziś przypomnienie o ratach podatku, remontach dróg, utrudnieniach, terminach wywozu odpadów, awariach i wydarzeniach kulturalnych w gminie będziemy otrzymywać po zainstalowaniu smartfonowej aplikacji BLISKO. Gmina dołączyła do niej jako nadawca treści. Po zainstalowaniu użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia z dźwiękiem, które wyświetlą mu się na ekranie telefonu. Bezpłatna aplikacja dostępna jest na smartfonach z WindowsemAndroidem, IOS-em.

 

5 komentarzy

1 Komentarz

 1. lZA

  18/01/2018 o 12:18

  I bardzo dobrze, zwłaszcza jak to wspomniano w artykule w kontekście skażenia wody.

 2. apple_pie

  19/01/2018 o 18:40

  Fajny pomysł, ale po co podają informacje o stanie wysokości wody w rzekach w Nowym Sączu?

 3. Asertywny

  21/01/2018 o 10:58

  I znowu wiadomość o stanie rzeki Poprad. Po co? Czy ona przepływa przez naszą gminę? A może jej wody wpadają do Krzeszówki w okolicach Grunwaldzkiej? Muszę to sprawdzić. Jeśli ktoś z pracowników UM czyta a to forum (a pewnie tak) to bardzo proszę o przekazanie odpowiednim osobą iż średnio interesujące są awarie w okolicach Nowego Sącza. Jeśli w aplikacji nic się nie zmieni to będzie ona tylko zbędnym badziewiem, godnych wylecieć z telefonu.

  PS. Jeśli jednak wyżej omawiany Poprad przepływa przez naszą gminę np w formie fosy wokół UM to bardzo przepraszam wszystkich za moje braki regionalno-geograficzne.

 4. Aas

  21/01/2018 o 21:32

  Może coś źle zaznaczyliscie, bo ja takiej informacji nie miałem

 5. Anonim

  23/01/2018 o 12:36

  Część informacji jest automatycznie przekazywana z Regionalnego Systemu Ostrzegania dla Województwa Małopolskiego, stąd informacje o Popradzie i Rabie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę