Awinion Północy po godzinach

Gmina idzie z duchem czasu. Czy pójdą z nią też turyści?

Początek nowego roku w naszym mszy wartym mieście przynosi kilka wartych wspomnienia gminnych newsów, nieco kontrastujących ze sobą.

Po pierwsze okazuje się, że idziemy z duchem czasu i mocno wchodzimy w nowoczesne technologie. Prawie jak Dubaj. Prawie. Na dworcu autobusowym pojawił się elektroniczny punkt informacji turystycznej. Oczami wyobraźni już widać  te setki turystów, którzy po wyjściu z busów, podążają do monitora w ścianie by zaczerpnąć informacji na temat jakże licznych atrakcji naszej gminy. Ale ale, chwileczkę. Zastanówmy się jaki procent wszystkich pasażerów busów parkujących w tamtym miejscu to turyści?  Wyobraźnia lubi płatać figle. Oj komuś na pewno spłatała. Wirtualny informator, wirtualni turyści…

Lepiej wypada drugi pomysł z wykorzystaniem technik informatycznych –  Zakładka Krzeszowic w aplikacji BLISKO – chociaż aplikacja wirtualna, to może przysłużyć się realnym mieszkańcom, pod warunkiem, że informacje umieszczane tam przez moderatorów będą miały przysłowiowe ręce i nogi. Czas pokaże, kciuki trzymamy.

Ukazał się ranking szkół średnich w zestawieniu krajowym i regionalnym. Niestety w obu, lokaty zarówno naszego „ogólniaka” jak i „budowlanki” powinny skłaniać te instytucje raczej do refleksji i przemyśleń, niż do zadowolenia z sukcesów zawodowych. Lepiej od tej instytucjonalnej, wypada gmina obywatelska/społeczna, co pokazał wynik zbiórki na ostatnim finale WOŚP w Krzeszowicach a wcześniej także Szlachetna Paczka. W tym przypadku Krzeszowice to Krzeszowice przez naprawdę duże K.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Anonim

  23/01/2018 o 23:10

  Aplikacja BLISKO sięga niestety miejscami zbyt daleko, pokazując ostrzeżenia np. podwyższonych stanów wód dla Popradu i Dunajca, czyli c.a. sto kilometrów dalej.
  Widzę jak najbardziej sens tej aplikacji, ale po wprowadzeniu ograniczenia terytorialnego ostrzeżeń dla rejonu nas interesującego.
  Inaczej, z racji irytującego natłoku mało istotnych z punktu widzenia okolic Krzeszowic informacji, nie spełni swojej roli.

  • apple_pie

   24/01/2018 o 14:46

   dokładnie. tym bardziej że ta aplikacja – na przykład informując o stanie wód – informuje o KAŻDEJ zmianie.
   Zostawisz telefon na kilka godzin, a kiedy weźmiesz go do ręki będziesz mieć 20 powiadomień o każdej zmianie wysokości stanu wody.

   Trzeba zawęzić obszar do < 20 km

 2. KASIA

  26/01/2018 o 08:36

  Też zainstalowałam z ciekawości i właśnie zastanawiam się nad odinstalowaniem bo od tygodnia dostaje 15 powiadomień dziennie o rzece Poprad i Dunajec:/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę