Inne

Za alkohol i papierosy płacił znalezioną kartą. Grozi mu do 10 lat więzienia

Zdjęcie poglądowe, Fot. foter.com

63-latek z Krzeszowic za alkohol i papierosy płacił znalezioną kartą bankomatową. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krzeszowic zatrzymali 63-letniego mieszkańca miasta pod zarzutem kradzieży karty płatniczej i dokonywania przy jej użyciu transakcji zbliżeniowych na łączną kwotę 232 zł. Mimo, że właściciela zgłosiła zagubienia, a karta została natychmiast zablokowana, nowy „posiadacz” zdążył już zrobić zakupy jeszcze w czterech innych sklepach.

Już następnego dnia policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna nie krył zdziwienia, kiedy do drzwi jego mieszkania zapukali funkcjonariusze. 63-latek przyznał się, że korzystał z karty, którą jak twierdzi znalazł na chodniku, a  zakupy robił w różnych miejscach. Głównie regulował należności za zakup wódki i papierosów. Nawet kiedy kolejne transakcje płatności kartą były odrzucane, mężczyzna nie ustawał w kolejnych próbach – informuje Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. 63-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: kpp-krakow.policja.gov.pl

2 komentarze

1 Komentarz

  1. Tomcio

    11/07/2018 o 05:27

    No proszę a takie było przekonywanie, że „bezpieczne” są te transakcje zbliżeniowe. Ja nie używam i używał nie będę. Na każdej nowej karcie skalpelem nacinam w miejscu anteny żeby przeciąć obwód… To najlepszy i jedyny sposób…

  2. Paweł

    23/07/2018 o 08:56

    Niektórzy to daliby się wręcz pokroić za bezpieczeństwo transakcji zbliżeniowych. Może są one dobre ale w krajach, gdzie nawet auto można z kluczykami otwarte zostawić i nikt nie ruszy – ale nie u nas. Za złodziejstwo powinni tatuować na czole „złodziej” wtedy działałoby prewencyjnie….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę