Kultura

Po remoncie udostępnią Dorotkę zwiedzającym

Na Tenczynie rusza kolejny, dziewiąty już etap prac konserwatorskich. Po jego zakończeniu turyści będą mogli oglądać okolicę z nowego punktu widokowego. Dalsza modernizacja jest możliwa dzięki pieniądzom pozyskanym przez gminę z ministerstwa kultury.

To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników warowni. Po zakończeniu IX etapu prac, trasa turystyczna wydłuży się o kolejny punkt widokowy. Do zmodernizowanej już wcześniej baszty Nawoja i Barbakanu, dołączy Dorotka. Jej remont rozpoczęto już w zeszłym roku. Teraz prace obejmą m.in. zabezpieczenie i odtworzenie kamiennego sklepienia nad wschodnią częścią pomieszczenia mieszkalnego i wykonanie stalowej kładki w formie chodnika przy ścianie kurtynowe, zawieszonego w poziomie piętra.

Remont obejmie też wtórną bramę wjazdową w Barbakanie, czyli tą, na której zawieszony jest herb Tęczyńskich. Zamontowane zostaną nowe wrota – w formie dwuskrzydłowej kraty. Remont ma potrwać do połowy października. Na zabezpieczenie warowni gmina otrzymała 600 tysięcy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy opis prac znajdziecie tutaj >>

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. no taka jest moja propozycja

  12/08/2018 o 23:49

  Zamek powinien byc podswietlony w nocy.

  • Kaśka

   14/08/2018 o 17:20

   Zgadzam się!

 2. Idę na całość

  15/08/2018 o 11:46

  I zaciemniony w dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę