Inne

W Ostrężnicy policjant i strażak po służbie zatrzymali włamywaczy

FOT. DRABIKPANY ON FOTER.COM / CC BY

Policjant pracujący na co dzień w trzebińskiej jednostce i strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie zatrzymali włamywaczy, tuż po tym jak ci okradli niezamieszkały dom. Obaj funkcjonariusze dokonali zatrzymania już po skończonej służbie.

To strażak jako pierwszy zauważył obce osoby w domu „po sąsiedzku”. Widział jak wynoszą z niego pilarkę spalinową i podkaszarkę. Wiedząc, że może mieć problem z ujęciem dwóch mężczyzn w pojedynkę i odebraniem im skradzionego mienia, powiadomił pobliski komisariat i swojego krewnego – policjanta, który był w pobliżu. Dzielnicowy natychmiast dołączył do funkcjonariusza straży i obydwaj ruszyli w pościg za złodziejami, których strażak wcześniej obserwował nie tracąc z pola widzenia – informuje KPP.

Złodziei udało się zatrzymać, zostali przekazani funkcjonariuszom krzeszowickiej policji. To dwaj mieszkańcy Ostrężnicy. 19 i 29 -latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość skradzionych rzeczy została oszacowana na kwotę 750 zł. Odzyskane narzędzia wróciły do właścicielki.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę