Kultura

Leczy infekcje, wzmacnia organy rozrodcze. W ten weekend do zobaczenia na zamku Tenczyn

Fot. 88pathoffroad, Wikipedia

Wśród zastosowań leczniczych agatów wymienia się również bóle, epilepsje i ukąszenia owadów. Ich nazwa pochodzi od rzeki Achates na Sycylii. Co ma w sobie ta kolorowa odmiana kwarcu? Można się o tym przekonać już w ten weekend na zamku Tenczyn. 

Agaty można znaleźć  m.in. w Brazylii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Indiach czy Polsce – głównie na Dolnym Śląsku i w Kamiennych Górach, ale także… u stóp tenczyńskiej warowni. Właśnie w jej murach, przez kolejne dwa dni, będzie można podziwiać kolekcję tych kolorowych minerałów zabraną przez mieszkańca Rudna Witka Kopruchę.

Wystawie rudniańskich agatów będzie towarzyszyła giełda minerałów i wyrobów jubilerskich oraz pokaz obróbki kamieni półszlachetnych. Biletem na wystawę będzie bilet wstępu na zamek. Kolekcje będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia warowni – 10:00 – 18:00.

Weekend 15-16 września to też ostatnie spotkanie z dworskim życiem na zamku prezentowanym przez stowarzyszenie Ratuj Tenczyn. 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. bemek

    15/09/2018 o 01:51

    pamietam wystawe tego pana z tenczynskiej biblioteki, pasje az widac w oczach. fajnie że wystawia sie na zamku, pewnie będzie mógł pokazać więcej zbiorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę