Wydarzenia

W kopalni dolomitu w Dubiu strażacy wyciągali przygniecionego przez koło wywrotki

Na szczęście to tylko jedno z zadań z jakim musieli się uporać uczestnicy Mistrzostwa Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. W środę osiemnaście czteroosobowych drużyn rywalizowało o tytuł najlepszej jednostki.

Pomoc osobie przygniecionej przez koło wywrotki, osobie w głębokiej hipotermii, poszkodowanemu w wstrząsie anafilaktycznym po ukąszeniu przez owad oraz pomoc rowerzyście rannemu w wypadku. Z takimi zadaniami musieli mierzyć się uczestnicy wtorkowych mistrzostw. W trakcie zawodów osiemnaście drużyn z Krakowa i Powiatu Krakowskiego, przemieszczała się po terenie całej gminy. Pomocy poszkodowanym udzielano przy zamku Tenczyn w Rudnie, w klasztorze w Czernej, nad stawem w Miękini i kopalni dolomitu w Dubiu.

Wśród uczestników byli także druhowie z OSP Wola Filipowska, OSP Siedlec, OSP Żbik oraz OSP Czerna. Najlepsi okazali się kadeci Szkoły Aspirantów Straży Pożarnej w Krakowie, na drugim miejscu uplasowała się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza 2 PSP w Krakowie, a na trzecim – JRG-4 PSP z Krakowa.

 

Więcej informacji o mistrzostwach przeczytacie na stronie Kraków 112.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Dawid

    06/10/2018 o 22:19

    Witam,jeżeli nadal aktualne chętnie odkupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę