Inne

Parkujesz? Rób to z głową

Fot. Kacper Ropka

Z Wąskiej czasami trudno wyjechać. Bywa, że mimo wolnych miejsc parkingowych na krzeszowickim Rynku, kierowcy i tak zostawiają samochody tuż przy wejściu do sklepu. Parkowanie w miejscu do tego nieprzeznaczonym tłumaczą pośpiechem. 

O tym, jak może skończyć się blokowanie jedynej drugi dojazdowej kilka tygodni temu przekonali się mieszkańcy Nowej Huty. Dojazd do bloku, w którym paliło się mieszkanie był utrudniony przez pozostawione po obu stronach drogi samochody. W gminie podobny problem co jakiś czas mają strażacy z Woli Filipowskiej. Już kilkakrotnie na swoim fanpage’u przypominali, że asfaltowa nawierzchnia przed remizą nie może służyć za parking, bo pozostawione tam samochody utrudniają wyjazd wozów strażackich.

Zaparkowane „tylko na kilka minut” pojazdy przy sklepach na krzeszowickim Rynku, notorycznie blokują dojazd do ulicy Wąskiej. Bywa, że kierowcy pozostawiają samochód blisko sklepowego wejścia nawet, gdy na pobliskim parkingu nie brakuje wolnych miejsc. 

Z zastawianiem dróg dojazdowych walczyć postanowiła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Tamtejsi druhowie stworzyli ulotkę przypominającą mandat. Informują w niej, że najbliższy dojazd bezpośrednio pod miejsce pożaru znacząco wpływa na szybkość podjęcia przez strażaków działań ratowniczo – gaśniczych oraz ułatwia ich realizację, a za blokowanie drogi dojazdowej grozi mandat, o czym wielu kierowców zdaje się zapominać.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. tomx

  09/12/2018 o 12:23

  Straż miejska powinna wlepiać mandaty tak jak w Krakowie czy wszędzie indziej.

  • Anonim

   09/12/2018 o 19:20

   To wtedy tu ludzie zaczną ujadać, że mandaty za drogie, i że SM powinna się zająć czymś innym, i że miejsc parkingowych za mało, i że wszystkiemu winne władze.

   I tak w kółko… nie dogodzisz. No nie dogodzisz.

   • Wanda

    13/12/2018 o 09:03

    Mandaty powinny być wystawiane za takie w pośpiechu parkowanie.Miejsc parkingowych w Krzeszowicach jest bardzo dużo,cała ulica Aleja Solidarności i mnóstwo miejsc.Do centrum to „rzut beretem”.Troszkę ruchu nikomu nie zaszkodzi.Ps.Znam takich co by autkiem do sklepu wjezdzali.Ruch,Ruch …..Ruch

    • radykalnie

     13/12/2018 o 13:52

     Duży darmowy parking w rejonie targu i zero wjeżdżania do centrum oprócz dostawczaków, mieszkańców i zatrudnionych. Proste.

     • Raf

      02/01/2019 o 11:02

      Zatrudnieni i mieszkańcy to 70% zajętych miejsc parkingowych…żadna zmiana.

 2. Nie zapominamy

  11/12/2018 o 01:49

  Gdzie ci starzy komunisci krzeszowiccy sie podziali tacy pochowani pierwsi sekretarze, zastepcy UBecy SBecy ORMOWCy utrwalace władzy ludowej znikneli niczym smrod po gaciach. Ale oni sa i ich trzeba pod lupe wziasc. Lupe sprawiedliwosci sàdowej i rozliczyc z brzydkich słow wypowiadanych w dawniejszych czasach do polakow.

  • Anonim

   11/12/2018 o 19:39

   Zwłaszcza wtedy gdy sędzia z tego samego okresu jest

  • Rada

   13/12/2018 o 13:49

   Patriotyzm zacznij od poznania własnego języka.

 3. Anonim.

  27/06/2019 o 00:11

  Nareszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę