Wydarzenia

Światło z Betlejem dotrze do Krzeszowic

„Światło które łączy” – pod takim hasłem podróżuje w tym roku najsłynniejsza sztafeta, która już w niedzielę dotrze do Krzeszowic. Ogień wprost z Betlejem, będzie można zabrać do swoich domów dzień przed Wigilią.

Gdy wyrusza w drogę z Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem, na terenie uwikłanej w konflikt z Izraelem Autonomii Palestyńskiej zawieszane są działania militarne. W kilkudziesięcioletniej historii swej podróży jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by płomień nie wyruszył  w drogę. Gdy sytuacja pomiędzy krajami stawała się na tyle napięta, że Austriacy, pomysłodawcy świetlnej sztafety, nie mogli odebrać światła, zjawiało się ono w Wiedniu dzięki izraelskim i palestyńskim dzieciom. Droga światła trwa nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Początkowo była częścią wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. 

Ogień z Betlejem dotarł już do Polski, w niedziele, na krakowskim Rynku odebrali go krzeszowiccy harcerze. 23 grudnia w centrum miasta zapłonie dla mieszkańców gminy. Przekazanie nastąpi o godzinie 19:00. 

Natomiast w przeddzień, 22 grudnia, w sobotę przy ulicy Floriana, między godzinę 16:00 a 20:00 do wspólnego tworzenia bożonarodzeniowych ozdób zaprasza krzeszowicka Kopalnia Talentów.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. al

    23/12/2018 o 20:56

    To światło zostało zapalane parenaście razy raczej odpalane ,zanim do Krzeszowic dotarło. Tak więc nie jest z Betlejem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę