Inne

Zobacz co pod choinkę dostali strażacy z gminy

Fot. OSP Miękinia

W piątek w Miękini zapłonęły race. Tak druhowie z gminnych jednostek OSP witali nowy nabytek dla straży. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy przyjechał wprost z Bielska-Białej.

OSP Miękinia była ostatnią jednostką z gminy należącą do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, która nie posiadała nowego wozu. Wcześniej nowe samochody otrzymały straże z Czernej, Krzeszowic, Tenczynka i Woli Filipowskiej.

Na nowy nabytek 250 tysięcy dała gmina, 200 tysięcy to środki pochodzące z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kolejne 200 tysięcy dołożył KSRG, a 100 tysięcy to środki własne OSP Miękinia.

Ogniste przywitanie nowego wozu zarejestrowała kamera Zdrojowej TV.

 

 

Nowy nabytek w Miękini, to nie jedyny pojazd jaki przed świętami pojawił się w garażu strażaków z gminy. Druhowie z Woli Filipowskiej, nie czekając na Mikołaja, prezent postanowili sobie sprawić sami. W sobotę na swoim profilu zaprezentowali nowiutkiego quada.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Ann

    25/12/2018 o 16:28

    Jestem głeboko przekonana, że na terenie gminy powinna powstać jednostka zawodowej straży pożarnej obsadzona dobrze wyszkolonymi etatowymi strażakami, bazując na działajacych w OSP strażakach. Powinna być dobrze wyposażona. Raz – byłoby to z korzyścią dla gminy, bo reagowanie na zdarzenia byłoby natychmiastowe, dwa – środki nie rozdrabniałyby się na ileś tam jednostek ochotniczych straży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę