Wydarzenia

Krzeszowice uczczą pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska

Foter.com / CC BY-NC-SA

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Składamy Rodzinie, wszystkim bliskim i przyjaciołom słowa szczerych kondolencji, najwyższego współczucia i głębokiego żalu. Cześć Jego pamięci! – piszą krzeszowiccy samorządowcy. W intencji prezydenta Gdańska zostanie także odprawiona msza święta.

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku prezydent Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową. Obowiązuje ona od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00. W wielu miastach w tym czasie mieszkańcy spotkają się by uczcić pamięć zmarłego prezydenta Gdańska.

Kondolencje złożyli także krzeszowiccy samorządowcy – burmistrz, radni oraz sołtysi i przewodniczący osiedli. W poniedziałek, 21 stycznia o godzinie 18:00 w kościele pw. św. Marcina w intencji Pawła Adamowicza zostanie także odprawiona msza święta.

Prezydenta Gdańska, tuż po informacji o jego śmierci, upamiętnili zwykli mieszkańcy gminy. W poniedziałkowe popołudnie skrzyknęli się na portalu społecznościowym, by wieczorem przy placu Kulczyckiego zaprotestować swój sprzeciw wobec wszelkim formom przemocy.

 

 

W górę