Edukacja

Strajkujący nauczyciele napisali list do swoich uczniów: Po raz pierwszy w naszej pracy zawodowej stanęliśmy przed najtrudniejszym wyborem

Opublikowane

W poniedziałek, mimo trwającego strajku nauczycieli, na terenie wszystkich podstawówek w gminie, rozpocznie się egzamin ósmoklasisty. To moment ważny dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Tych ostatnich może zabraknąć na salach egzaminacyjnych. Swoją nieobecność, część z nich, postanowiła wytłumaczyć w specjalnym liście.

„Po raz pierwszy w naszej pracy zawodowej stanęliśmy przed najtrudniejszym wyborem w naszym życiu – włączyć się w prace komisji egzaminacyjnych czy trwać w strajku solidarnie z większością nauczycieli w Polsce”. Tymi słowami swój list do uczniów i rodziców rozpoczynają nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej. Jego treść została zamieszczona na stronie internetowej szkoły. Nauczyciele podkreślają w nim, że zdecydowali się na kontynuację akcji strajkowej.

„Drodzy Uczniowie, nie chcemy, byście poczuli się opuszczeni czy zlekceważeni w tych ważnych dla Was dniach. Byliśmy z Wami w trakcie całego procesu edukacyjnego, uczyliśmy się z Wami, powtarzaliśmy, sprawdzaliśmy, jak wiele z tego ogromu materiału zostało przez Was opanowane. Jesteśmy z Wami również teraz, choć nie zastaniecie nas w salach egzaminacyjnych. Nigdy, jako pedagodzy, nie zwrócimy się przeciwko uczniom i prowadzony przez nas w czasie egzaminów strajk jest aktem determinacji i solidarności nauczycielskiej. Chcemy dobrze pracować dla sukcesów swoich wychowanków i mieć poczucie godności, która wiąże się również z satysfakcjonującym wynagrodzeniem i stabilizacją zawodową” – piszą w liście nauczyciele.

„Nie możemy pogodzić się z tym, jak bardzo obraz nauczycieli jest zafałszowywany. Chcielibyśmy, abyście, Rodzice i Uczniowie, mieli świadomość tego, że nasza akcja strajkowa nie jest skierowana przeciwko Wam” – kończą.

W poniedziałek rozpocznie się kolejny tydzień strajku nauczycieli. Protest trwa nieprzerwanie od 8 kwietnia. W czasie strajku nauczyciele przebywają na terenie szkoły, ale nie prowadzą zajęć, nie otrzymują także wynagrodzenia.

67 komentarzy

Najpopularniejsze

Exit mobile version