Na weekend

Długi weekend spędzasz w gminie? Oto TOP 5 pomysłów na majówkę

Fot. Andrzej Bulicz

Dla niektórych właśnie się rozpoczął, u innych trwa już od soboty. Długi majowy weekend część mieszkańców świętuje poza granicami kraju lub na drugim końcu Polski. Co zrobić z wolnym czasem żeby się nie zanudzić? Po wielkiej bitwie o Winterfell kurz już opadł, nocny król zasztyletowany, czas więc ruszyć sprzed telewizora. Oto majówkowe last minute w gminie. 

#1 | Zamek Tenczyn zaprasza 

Jeśli zamiast piknikowego koszyczka wolicie broń białą, muszkiety i moździerze swoje kroki zdecydowanie powinniście skierować do Rudna. Od 1 do 5 maja zamek będzie gościł grupy rekonstrukcyjne. Ich członkowie opowiedzą o tym jak wytwarzano broń. Będzie można także posłuchać ciekawych historii i legend. O każdej pełnej godzinie zamek można zwiedzać z przewodnikiem. Za bilet ulgowy zapłacimy 6 złotych, za normalny 10 złotych, rodzinny kosztuje 25 złotych.

#2 | Wspinaczka w Dubiu

Wspinaczka, tyrolka, bouldering i slackline czyli majówka w Dubiu. 4 i 5 maja między 15:00 a 17:00, na skałki zaprasza Klub Wspinaczkowy TRAWERS z Krzeszowic. 

#3 | Dzień flagi na Rynku

2 maja między 10:00 a 12:00, na krzeszowicki Rynek zaprasza Młodzieżowa Rada Miejska. Będą warsztaty i konkursy patriotyczne.

#4 | 125 lat OSP w Nawojowej Górze i piknik dla mieszkańców

Druhowie z OSP Nawojowa Góra świętują 125-lecie istnienia swojej jednostki. Oficjalne uroczystości rozpoczną się 3 maja o godzinie 16:00. W programie wręczenie odznaczeń, odsłonięcie pamiątkowego głazu, oraz piknik dla mieszkańców

#5 | Piknik strażacki na Rynku

5 maja krzeszowicki Rynek opanują strażacy. Będzie można założyć alko i narkogogle, spróbować strażackiej grochówki, posłuchać orkiestry dętej, wspiąć się na ściankę i wreszcie, o 13:00 pooglądać defiladę strażackich wozów

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. lucek

    02/05/2019 o 00:45

    Pod zamkiem bedzie mozna usłyszec legende o kulawym jarku co chciał mieszkac w dwoch wiezach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę