Zdrowie

W Paryżu woda nie nadaje się do picia. Trwa dezynfekcja wodociągu

Fot. Foter.com

W miejscowości Paryż od piątku nie można korzystać z wody. Ta z wodociągu nadaje się tylko do celów sanitarnych – ostrzega krakowski sanepid.

Bakterie Coli wykryto w próbkach wody pobranej w środę 21 sierpnia. W piątek, na tablicach ogłoszeniowych w miejscowości, oraz na stronie internetowej spółki Wodociągi i Kanalizacja, pojawiła się informacja o skażeniu. Do Paryża woda dowożona jest beczkowozami, ta z kranu nie nadaje się do picia nawet po przegotowaniu. Może służyć tylko do celów gospodarczych.

Mimo, że z tego samego ujęcia korzysta także Nowa Góra i Ostrężnica, skażenie dotyczy tylko Paryża. Jak wyjaśnia pracownik WiK – te miejscowości korzystają z innego zbiornika. Na ten moment nie wiadomo, kiedy z kranów popłynie woda zdatna do picia. Niewykluczone, że z wody z beczkowozu mieszkańcy będą zmuszeni korzystać także w niedzielę. W tej chwili spółka prowadzi dezynfekcję.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. M.Nowakowska-Malczyk

    27/08/2019 o 08:10

    Czy wiadomo jak długo jeszcze będzie trwała dezynfekcja wodociągu?
    Wczoraj wieczorem pracownicy Spółki dostarczyli do każdego domu 5l wody mineralnej.Wystarczy na zrobienie kawy czy herbaty.We wsi jest 6 noworodków i kilkanaście dzieciaków,gdzie dla nich jest czysta woda?
    Nadal nie wyczyszczono rurociągu w Dolnym Paryżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę