Zdrojowa TV

Czy młodzi radni zmienią postrzeganie samorządu?

Swoją przygodę z samorządem rozpoczął w wieku dwudziestu lat. Dziś radnym jest już trzecią kadencję. O zamku Tenczyn, kulającej komunikacji, pijalni wody w Japonce i największych problemach gminy Zdrojowa TV postanowiła porozmawiać z Wojciechem Poganem. Jakie pomysły na rozwój najbliższego otoczenia mają młodzi radni? Zachęcamy do oglądania.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Anonim

  25/10/2019 o 18:35

  Nie należy mylić dwóch różnych rodzajów krzeszowickich wód – tej z ujęcia w Czatkowicach ,która pomimo że jest wodą twardą jest bogata w sole mineralne i ma świetny smak i wody siarkowe superśmierdzące, które bardziej wykorzystuje się do leczniczych kąpieli.

 2. tomaszmyszewski

  25/10/2019 o 22:01

  Rozumiem…jasne….hmmm….yyyyy – nie żebym się czepiał ale po wysłuchaniu całej rozmowy mam mniej więcej to samo do napisania w komentarzu + definicję słowa chętnie odmienianego przez rozmówców ale nie mającego wpływu większego czyli : kolokwializm – za wikipedią : ” (z łac. colloquium 'rozmowa’ od colloqui 'rozmawiać’, col- 'współ-’ i loqui 'mówić’)[1], potocyzm[2] – wyraz, wyrażenie lub forma składni – stosowane wyłącznie w języku potocznym, zwykle w mowie, w życiu codziennym, a jednocześnie w sytuacji, gdy nie ma wymogu dbałości o zgodność przekazu z rejestrem wysokim języka standardowego czy też nazewnictwem specjalistycznym. Nagminne stosowanie potocyzmów bywa odbierane jako niedbałe, czy wręcz prostackie, traktowanie języka.

  Zastosowanie kolokwializmu w innej niż potoczna formie wypowiedzi stanowi uchybienie stylistyczne. Potocyzmem można, co prawda, posłużyć się w celu szczególnym, np. dla stylizacji środowiskowej czy ekspresji artystycznej, jednak nawet wtedy powód jego użycia musi być dla odbiorcy łatwo rozpoznawalny.

  W literaturze pięknej używanie kolokwializmów ma miejsce niezbyt często, za to zawsze w sytuacjach jednoznacznych (aby autor nie został posądzony o brak warsztatu). Poeta Miron Białoszewski uczynił stosowanie kolokwializmów jedną z cech charakterystycznych swojej twórczości.

  Kolokwializmy są typowym elementem tekstów w takich rodzajach muzyki, jak punk czy rap oraz disco polo, a także ska”

 3. Ewik

  26/10/2019 o 21:12

  To nie jest przygoda. To jest praca. Przygodę mógłby rozpocząć, grając w paintball, wtedy on by płacił, a nie – jemu płacono. Tyle w temacie.

 4. Anonim

  27/10/2019 o 16:40

  Praca? Jaja sobie robisz? Praca to by była jakby zarobki za to były godziwe. Za marnę 1000-1500zł myślisz, że ktoś zostawi swoją robotę i będzie się 100% poświęcał na bycie radnym? Kpina

  • Obserwujący z boku mieszkaniec

   28/10/2019 o 10:47

   Zwykły Radny w naszej gminie ma 900 zł w przypadku Pogana też tak jest, pozostali Radni z komitetu Prawa i Sprawiedliwości, oraz Wspólnej gminy Krzeszowice wszyscy są albo przewodniczącymi jakiś komisji albo sekretarzami w komisji i za to dostają dodatkowe pieniądze. Taki mamy klimat, a raczej układ. Ciężko się zatem dziwić, że Radny Pogan mało działa i uczęszcza do Krzeszowic skoro musi jakoś to połaszczyć pracą. Zresztą jak każdy pozostały radny. Chyba, że pracuje w państwówce (policjanci, nauczyciele, czy jak w niektórych przypadkach u nas w gminie zatrudnieni w spółkach gminnych, albo jednostkach gminy Krzeszowice – no ci mają najlepiej, ale też niestety ciężko mówić w ich wypadku o obiektywnym głosowaniu na sesjach.

   Pozdrawiam,
   Obserwujący z boku mieszkaniec

   • Hm

    28/10/2019 o 23:04

    O ile pamiętam, w poprzedniej kadencji pan Pogan był przewodniczącym komisji bezpieczeństwa. Kasę większą brał? Czy udzielał się bardziej? Czy mieszkał w Krzeszowicach? Ktoś coś?

 5. Ewik

  28/10/2019 o 09:14

  Jaka praca, taka płaca:-)

 6. Anonim

  28/10/2019 o 15:46

  Dokładnie tak! Chociaż chyba rozumujemy to dwojako. Radny pracuje dajmy na to 1-2 dni w tygodniu – jeśli będą dwa to podejrzewam, że góra. Więc placa jest kiepska. Ja tam bym się wcale nie pogniewał jakby radnych byłoby powiedzmy 10 i każdy zarabiał na tyle żeby się poświęcić mógł w 100%. A nie na pół gwizdka tak jak jest teraz. Zdaje sobie sprawę że taki model do osiągnięcia byłby bardzo ciężki w naszych realiach, dlatego mamy jak mamy. Dał mnie bycie radnym za 1000zl byłoby dużym wyrzeczeniem. Zdecydowanie wolałbym ten czas spożytkować inaczej…

  • Ewik

   29/10/2019 o 09:14

   I masz rację. Niemniej skoro tak, to radni mają ograniczoną możliwość sprawowania władzy, a o to właśnie chodzi w polityce. To jest jej celem – władza. Więc cóż, ani nie zarobią, ani nie zostaną zdolni do sprawowania władzy.

 7. Heniek

  28/10/2019 o 17:56

  Z tego co Mi wiadomo to radni mowią że sa spolecznikami a zwlaszcza przed wyborami pokażcie Mi chociaż jednego który odda tą kase którą bierze i zainwestuje w okręg z ktorego został wybrany ? społecznicy buhahahhahhaaa

 8. Mieszkanka

  28/10/2019 o 22:19

  Trzeci raz głosowałam na Pana Wojtka i nie żałuję. Ma coś do powiedzenia i nie boi się tego mówić.

 9. anonim

  29/10/2019 o 07:28

  O pracy społecznej mówi ciągle pis, przecież do polityki idzie się dla idei.
  Byłem na kiedyś na dyżuże u radnego pogana i powiem szczerze nie było go. Obserwując boku prace radnych to kończy się ona tylko i wyłącznie na 1 spotkaniu w ostatni czwartek miesiąca na sesji i kilka dni wczesniej na 2 godziniki na komisje. Podsumowując Sesja trwa z 5 godzin max to 5+3= 8 godzin pracy naszych radnych, bo na dyżury nie chodzą. więc zarabiają ok 125 zł za godzine pracy. Teżbym tak chciał!

  • Pszczoła

   30/10/2019 o 08:54

   Wystarczy tylko wygrać wybory a świat miodem zacznie płynąć.

 10. Ewik

  30/10/2019 o 16:12

  Co innego mówi, co innego myśli, co innego robi – częsta przypadłość polskich radnych.

 11. ŁYŻWIARZ

  03/11/2019 o 23:49

  CO ZA OBCIACH I ŻENADA@ 3 KADENCJE JEST RADNYM I NIC SIE NIE DA?? A Z JAKIM USMIESZKIEM PRZYTAKUJE NA ISTNIEJACE DZIADOSTWO -TO JUŻ MEGA XXD@ZA LODOWISKO SIE BRAC,BO ZNOWU WAS ZIMA ZASKOCZY@@ NO I ZWALICIE NA KOK@ A KOK TO OBRAZKI POKAZUJE EMERYTOM ,A NIE DBA O MŁODZIEŻ@

 12. SALOMEA

  03/11/2019 o 23:55

  JAK W NOWEJ ROZBUDOWANEJ SZKOLE NIE UDOTĘPNICIE OGRZANYCH POMIESZCZEŃ DLA DZIECI PRZY LODOWISKU ,ABY SIE MOGŁY OGRZAĆ ,PRZEBRAĆ BUTY ,CZY SKORZYSTAĆ Z CIEPŁEGO WC-TO MY WAM SZACOWNI RADNI POSTAWIMY TOY TOJE NA MROZIE ,ABYSCIE W CZASIE SESJI KORZYSTALI Z NICH ! ZOBACZYMY WASZE MINY@ I NE ZWALAJCIE NA KOK! ON JEST OD OBRAZKOW DLA EMERYTÓW ,A NIE DLA MŁODZIEZY@

 13. kuracjusz

  04/11/2019 o 00:06

  ALE GADKA??ZA KOMUNY KRZESZOWICE -UZDROWISKO posiadały ;KINO,DANCING ,4 RESTAURACJE,
  KĄPIELISKO-STAW WROŃSKI,do lat 70-tych,-zabawy ,sylwestry na sali Herbowej ,oraz nawet w górnym pałacu do lat 60-tych.A TERAZ MACIE 1O APTEK I KILKANASCIE SKLEPóW MONOPOLOWYCH! NIC WIĘCEJ.Więc o czym wy bajduzycie??? z motyką na słońce?

  • Bywalec

   04/11/2019 o 13:23

   Jeszcze sporo ciucholandów😃😄😀. Pozdrowionka dla superuprzejmych Pań tam pracujących.

 14. TURYSTA

  05/11/2019 o 22:13

  https://www.youtube.com/watch?v=MnBMzGZuxHk
  U NAS TYLKO GADAJĄ O TWORZENIU WARUNKOW DO ROZWOJU TURYSTYKI@ GDZIE INDZIEJ NIE GDAKAJĄ TYLKO TWORZĄ PO PROSTU@ŻAL SERCE SCISKA@ O PAŁACACH JUŻ NIE WSPOMNĘ Z LITOŚCI @@FILMIK REWEKLACYJNY@@ ZOBACZCIE SAMI@ U NAS NISZCZA -PAŁACE,KĄPIELISKO-STAW WROSKI,JARMARK GMINNY @@ CO JESZCZE DA SIĘ SPIEPRZYĆ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę