Zdrowie

Ile w Krzeszowicach czeka się na wizytę? Rekord bije balneologia

Kolejka oczekujących na leczenie stacjonarne w krzeszowickim Ośrodku Rehabilitacji Narządów Ruchu na Oddziale Rehabilitacyjnym wynosi obecnie 4.5 tysiąca osób. Najbliższy termin? 11 sierpnia 2025 roku, średni czas oczekiwania – 1 271 dni. Balneologia bije wszelkie rekordy czasu oczekiwania na termin leczenia. Do których specjalistów trudno dostać się w Krzeszowicach?

Sezon grypowy w pełni. Na szczęście do lekarza pierwszego kontaktu dostać się jest stosunkowo łatwo. Gorzej jeśli naszym problemem nie jest pospolity wirus, a leczenie wymaga konsultacji ze specjalistą. Tu zaczynają się schody, zazwyczaj długie i kręte. Problemów z oczekiwaniem na wizytę nie ma tylko w krzeszowickiej Poradni Zdrowia Psychicznego.

Mimo sporej kolejki, średnio „tylko” 10 dni czekają panie na wizytę w Poradni Położniczo-Ginekologicznej. Średnio do 2 tygodni można umówić się też w KCZ na wizytę w Poradni Chirurgii Ogólnej i Poradni Rehabilitacyjnej. Średnio około 3-4 tygodni czeka się na wizytę u pulmonologa, stomatologa czy urologa.

Jak wynika z danych NFZ, w Krzeszowickim Ośrodku Zdrowia najdłużej czeka się na termin u okulisty – średnio 220 dni. W tej poradni jest też najdłuższa kolejka –  440 osób oczekujących. Długo, bo średnio ponad 200 dni trwa oczekiwanie na wizytę w Poradni Fizykoterapii. Ponad 3 miesiące trzeba czekać na termin u kardiologa, endokrynologa czy reumatologa.

Rekordzistą pod względem odległych terminów wizyty jest krzeszowicki ORNR. Najszybciej – średnio w ciągu 35 dni można umówić się na wizytę w Poradni Rehabilitacyjnej. Najdłużej trwa oczekiwanie na leczenie stacjonarne na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej – średnio 774 dni oraz na Oddziale Rehabilitacyjnym, gdzie średni czas oczekiwania wynosi ponad 1 200 dni, a kolejka oczekujących sięga 4 500 osób.

źródło: terminyleczenia.nfz.gov.pl

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę