Waszym zdaniem

~Mateusz: Chciałbym Cię prosić o zwykłą ludzką solidarność

Dziś na naszych stronach publikujemy mail naszego Czytelnika. Pod jego apelem podpisujemy się obiema rękami. Jeśli Wy też chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat panującej sytuacji, wesprzeć innych na duchu lub po prostu podyskutować – komentujcie za pośrednictwem strony, profilu FB lub piszcie do nas korzystajcie z formularza kontaktowego.

Mieszkańcu Gminy Krzeszowice, przez najbliższe tygodnie wszyscy będziemy przechodzić wielką próbę jako lokalna społeczność. Chciałbym Cię prosić o zwykłą ludzką solidarność. Wystarczą proste pojedyncze gesty, nie kosztujące Cię wiele.

Zamknięte są lokalne restauracje, ci ludzie stracą wiele klientów, możesz ich wesprzeć kupując coś na wynos. Osoby samotne i starsze są wyjątkowo zagrożone, możesz zadzwonić, zapytać czy potrzebują czegoś. W sklepach i aptekach nie musisz kupować wszystkiego po 10 sztuk, inni też potrzebują tych rzeczy. Zrób listę zakupów w domu, kup to co konieczne i nie szwendaj się po sklepie. Ogranicz wizyty u rodziny i znajomych. 

To są proste gesty, a mogą okazać się skuteczne w walce z epidemią. Musisz sobie uświadomić, że to co robisz ma konsekwencje dla całej lokalnej społeczności. Chcąc czy nie, wszyscy jesteśmy od siebie zależni, wykonując te proste gesty pomagamy sobie wzajemnie. Nie trzeba być lekarzem czy ratownikiem, można walczyć z wirusem równie skutecznie na „swoim” podwórku.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę