Wydarzenia

Służby ratownicze apelują: nie okłamuj w sprawie koronawirusa

Fot. kpr.med.pp

Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni czy lekarze apelują by przy zgłoszeniach na numer alarmowy informować o aktualnym stanie zdrowia, lub odbywanej kwarantannie domowej. Ukrywając prawdę narażacie życie i zdrowie swoje, swoich bliskich i innych pacjentów.

Jeżeli ktoś jest objęty kwarantanną lub podejrzewa, że może być zarażony koronawirusem, powinien bezwzględnie o tym poinformować dyspozytora medycznego. Taki pacjent, jeżeli oczywiście są wskazania do wysłania zespołu ratownictwa medycznego, otrzyma pomoc, ale zespół będzie mógł się zabezpieczyć. Brak informacji w tej bardzo istotnej kwestii oznacza narażenie personelu medycznego, narażenie ich zdrowia i życia, ich bliskich, a także ryzyko wykluczenia tego zespołu z pracy, co może być obecnie poważnym problemem – informuje Krakowski Pogotowie Ratunkowe.

Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji – przypomina policja. Warto dodać, że od piątku wzrosły kara dla osób łamiących kwarantanne domową. Dziś wynosi ona 30 tysięcy złotych.

 

 

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. mn

  22/03/2020 o 14:12

  Gdzie można się dowiedzieć z której miejscowości w okolicy pochodzi nowy zarażony?

  • krzeszowiceone.pl

   22/03/2020 o 16:01

   Młody mężczyzna pochodzi z gminy Skawina – informację przekazał burmistrz tej gminy.
   Kobieta – na razie nie wiadomo, ale pewne jest, że NIE jest mieszkanką gminy Krzeszowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę