Wydarzenia

Krzeszowickie nadleśnictwo ugięło się pod naporem krytyki, ale rząd wprowadził kolejne obostrzenia

Krzeszowickie nadleśnictwo odwołało zakaz wstępu do lasu. W związku z licznymi głosami od państwa, jak ważna jest dla was wyprawa do lasu i kontakt z przyrodą odwołujemy zakaz wstępu do lasu – informuje nadleśnictwo.

Zakaz obowiązywał zaledwie przez trzy dni. W tym czasie na krzeszowickie nadleśnictwo spadła ogromna fala krytyki. Dziś zarządzenie odwołano, ale informacja pojawił się zaraz po kolejnych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd.

Wśród nowych zakazów które wejdą w życie w środę m.in:

 1. Wprowadzenie zakazu wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.
 2. Wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa. 
 3. Ograniczenie liczby osób do 5, m.in. na mszach świętych, pogrzebach czy ślubach. Do limitu nie wlicza się kapłanów czy np. osób z zakładów pogrzebowych.
 4. Wprowadzenie ograniczeń dotyczących komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa.

Nowe ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia. W przypadku złamania zakazów groziła będzie kara od mandatu po 5 tys. zł. Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie Policja

źródło: premier.gov.pl

Aktualizacja:  16:20

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Sarenka

  24/03/2020 o 18:36

  Możesz WEJŚĆ do lasu,a nie możesz do niego iść….

  • Tosidlo

   25/03/2020 o 13:08

   No właśnie tak mętnie o tym mówią że w końcu nie wiem czy mogę z psem iść na długi spacer do lasu czy nie… Mówię o zaleceniach nie wychodzenia. Bo stwierdzenie wyjść na krótki spacer to dla mnie jest min 30 min… Minimum

  • Tosidlo

   25/03/2020 o 13:11

   No to pojedź autem pod las … Ja tak zrobię. Czy to też zakazane??

 2. krzysio

  24/03/2020 o 19:01

  Czyli, jutro idę SAM z psem w Puszczę Dulowską. Powtarzam idę SAM z psem na spacer.

  • Anonim

   25/03/2020 o 11:39

   Pożycz psa 😉

 3. n

  24/03/2020 o 23:01

  Od samego początku nie było to zgodne z prawem. I nadleśnictwo wyszło na debili !

 4. Adam

  25/03/2020 o 11:30

  To nie tylko w Krzeszowicach, w innych miejscowościach. Parkingi pozostawiane pniami drzew a ludzie stają po rowach. U nas i tak jest nieźle:)

 5. Ann

  25/03/2020 o 12:42

  Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?
  Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.

  Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.
  ———————————-

  Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?
  Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

  Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.
  Warto poczytać, po to aby nie uskuteczniać własnej interpretacji. 🙂

  https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

 6. Sowa

  26/03/2020 o 09:50

  Chaos informacyjny trwa. Jak dla mnie to po lesie można spacerować byle się nie gromadzić i zachować odległości. Wcale nie trzeba „towarzyszyć psu”😃😀.

 7. Do Sowy

  26/03/2020 o 23:46

  Można bez psa, 2 osoby max lub rodzina.
  Wszystko z rozsądkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę