Wydarzenia

W gminie kilkadziesiąt osób na kwarantannie domowej

Fot. kpp-krakow.policja.gov.pl

Powiat podał dziś dane dotyczące liczby osób przebywających na kwarantannie domowej. Łącznie jest ich już 640. To wzrost od wczoraj o 75 osób.

Pierwszy raz podano też informacje o liczbie osób na kwarantannie w poszczególnych gminach. Najwięcej jest ich w gminie Skawina – 87,  Zabierzowie – 75 osób, oraz w Zielonkach i gminie Krzeszowice – po 63 osoby.

Mieszkańcy przebywający w domowej kwarantannie to najczęściej osoby, które wrócili z zagranicy. Policja przynajmniej raz na dobę sprawdza, czy stosują się one do zasad kwarantanny i pozostają w miejscu odizolowania. W trakcie kontroli policjanci pytają o stan zdrowia oraz ewentualne potrzeby osób objętych kwarantanną. Informacje te niezwłocznie są przesyłane do właściwych służb – informuje komenda powiatowa policji w Krakowie.

Zdarza się, że osoby, które powinny przebywać w izolacji łamią zakaz. We wtorek na terenie Małopolski takich przypadku było 45. 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Gie

  26/03/2020 o 08:34

  Dlaczego nie podano gdzie mieszkają? Najlepszymi strażnikami takiej kwarantanny byliby sąsiedzi. No i dobrze byłoby wiedzieć że do sąsiada który wyszedł zapalić lepiej się nie witać i nie zbliżać zbyt blisko.

 2. Rychoo

  26/03/2020 o 11:07

  Mnie zatrważa liczba osób starszych kupując codziennie po 20 dkg szyneczki i dwie parówki. Ludzie kochani prośba jeśli możecie robocie zakupy raz na 3,4 dni na Boga.

  • Anonim

   26/03/2020 o 20:51

   Zapewne te starsze osoby teraz siedzą i czytają ten wpis.
   Na Boga, to nie miejsce do takich apeli.

   • Życzliwy

    27/03/2020 o 09:34

    Takie apele są bardzo rozsądne i jak najbardziej na miejscu bo najwięcej w miejscach publiczych wałęsa i gromadzi się ludzi starszych. Zamiast kupić torbę na kółeczkach i zrobić wieksze zakupy skoro są na chodzie, to łażą po mieście codziennie. W dodatku w sklepach nie w smak im stosowanie się do zaleceń. Piszę bo byłam świadkiem takich zachowań. Ludzie stosujcie się do maksymy” strzeżonego Pan Bóg strzeże” i będzie super.

 3. Rychoo

  27/03/2020 o 22:11

  Anonim nie wiesz o czym piszesz , zobacz co dzieje się na rynku w krzeszowicach o 11 godz . Masa ludzi, głównie starszych nie wiedzieć czemu . Zakupy raz na 3-4 dni ludziska to naprawdę jest wykonalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę