Wydarzenia

Kolejny przypadek w Zabierzowie. W Świątnikach Górnych młoda osoba złamała kwarantannę. Tłumaczenie? Skandaliczne

Od wczoraj liczba zachorowań w powiecie na COVID-19 wynosi 26. Nowy przypadek zdiagnozowano w Zabierzowie. Liczba zachorowań rośnie też w województwie. 

26 mieszkańców powiatu choruje na koronawirusa. Nowy przypadek zdiagnozowano w Zabierzowie, obecnie w tej gminie chorują 4 osoby. O 117 osób zmniejszyła się za to liczba mieszkańców powiatu, którzy przebywają na kwarantannie. Obecnie jest ich 761.

Niestety w powiecie doszło do kolejnego złamania kwarantanny. Gdy policjanci po raz drugi, tego samego dnia postanowili sprawdzić młodych ludzi z gminy Świątniki Górne, okazało się, że jednej z domowniczek nie było już na miejscu. 23-letnia kobieta wyszła na spacer z psem. – Po około 30 minutach wróciła do miejsca zamieszkania. Na pytanie policjantów, dlaczego nie stosuje się do wytycznych związanych z kwarantanną, odparła, że „ma ważniejsze sprawy” – informuje policja. Za złamanie zakazu kobiecie grozi kara w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych. Warto dodać, że w Świątnikach Górnych do tej pory zdiagnozowano 6 przypadków zakażenia koronawirusem i jest to najwyższa liczba w powiecie.

W skali województwa od niedzieli mamy 22 nowe zachorowania. Liczba zakażonych wynosi 349. 16 227 Małopolan objętych jest kwarantanną.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Wazniejsza sprawa

    06/04/2020 o 22:20

    Mohery zrobia wszystko dla swojego fanatycznego guru żoloborskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę