Wydarzenia

W powiecie chorują 32 osoby. Zmniejsza się liczba mieszkańców objętych kwarantanną

Fot. pexels.com

W powiecie krakowskim przybywa zakażonych. Jak informuje sanepid chorują obecnie 32 osoby. W całej Małopolsce koronowirusa potwierdzono u 534 mieszkańców.

Cztery nowe zakażenia wykryto w gminach – Skawina (1), Słomniki (2), oraz pierwsze w gminie Liszki. Obecnie, w powiecie krakowskim, najwięcej osób choruje w gminach Świątniki Górne (6), Skawina (6) oraz Słomniki (5). Spada liczba osób poddanych kwarantannie. Po świętach jest ich 649. W gminie Krzeszowice – 69.

Sytuacja nie poprawia się w województwie. Obecnie w Małopolsce zakażonych jest 534 mieszkańców. Do tej pory zmarło 13 osób, 163 są hospitalizowane, ponad 13.5 tysiąca osób przebywa w domowej kwarantannie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. J.

  16/04/2020 o 06:27

  U sąsiadów np: Czechach da się płacić za wywóz śmieci przysłowiowe parę gr. Da się da się

 2. Anonim

  06/08/2020 o 10:50

  A może tak o koronawirusie w krzeszowickich wodociągach, wszyscy pracownicy zostali przebadani i wykryto co najmniej już 2 zakażonych… nadal pracownicy chodzą i spisują liczniki, a w mediach o zakażeniach cisza. Sprawdźcie to…

  • Anonim

   06/08/2020 o 21:53

   I chorobę przechodzą bezobjawowo.
   Grypa gorsza.
   Czy z tych dziesiątek tysięcy przypadków, z tych prawie 2 tysięcy zmarłych jest chociaż jedna osoba, która zmarła POZA szpitalem ?
   Nie ?
   To zacznijcie myśleć

   Jaki koronawirus?!

   • Pielęgniarka

    08/08/2020 o 18:18

    Jesteś zwyczajnie głupi.

   • pielegniarka

    09/08/2020 o 19:30

    Skąd możesz wiedzieć czy zmarły poza szpitalem miał covid? Przecież nikt nie robi takiemu człowiekowi testu po śmierci. Żywi z kontaktów nie mogą się o testy doprosić. Przestań więc robić ludziom mętlik. Tym bardziej że wydolność jednoimiennego szpitala w Małopolsce się kończy. Nie wiem czy utworzono już ten w Sączu. Cztery szpitale z zakażeniami:Rydygier, Narutowicz,Dietla, Rafała. Proś Boga o zdrowie bo na służbę zdrowia nie bardzo będziesz mógł liczyć i o rozum żebyś głupot nie plutł na forach. Los tych o łagodnym przebiegu też jest nie wiadomy bo ślady w postaci uszkodzeń narządowych pozostają. Jak będą rzutować na zdrowie w dłuższej perspektywie nie wiadomo. Ten rodzaj przebiegu dotyczy ludzi młodych. Nie wiadomo czy mie będą inwalidami stękającymi do końca życia.

    • Anonim

     10/08/2020 o 10:03

     Ale o czym my rozmawiamy ? Jakie to Ty przestań szerzyć pandemię strachu.
     Liczby wyglądają tak, że w Małopolsce jest chorych ile.. 4 czy 5 tysięcy ludzi, tak ?
     Sam Kraków to 700 tysięcy mieszkańców.
     To co to za pandemia ??
     Oprzytomnijcie ludzie i zacznijcie myśleć.
     Nawet, jeżeli wyniki i dane są zaniżone, i w Polsce od Marca zachorowało 3 razy tyle co mówią to jaki to jest odsetek w skali kraju ?
     Na grypę choruje więcej a i skutki i powikłania pogrypowe też dają się we znaki.

     Dlaczego jest retoryka, że każdy kto miał COVID i zmarł jest traktowany jako ten, który zmarł przez COVID ?? Skąd wiadomo, że to właśnie koronawirus był przyczyną śmierci ??

     I na zakończenie – w kwietniu i maju zeszłego roku w Polsce zmarło więcej osób niż w tym roku. A chorych na oddziałach zakaźnych było więcej.

 3. kilder

  08/08/2020 o 18:46

  Droga Redakcjo, nie publikujcie takich jawnych idiotyzmów, bo ktoś w to uwierzy i marnie skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę