Zdrowie

Andrzej Osiniak przestał być dyrektorem balneologii. Kto go zastąpi?

Andrzej Osiniak nie jest już dyrektorem krzeszowickiej balneologii. Według oficjalnych informacji sam złożył rezygnację, a rozwiązanie stosunku pracy odbyło się za porozumieniem stron. W pierwszym dniu po odejściu dyrektora, wicemarszałek Łukasz Smółka przywiózł do Krzeszowic promesę na rozbudowę balneologii, o którą starał się Andrzej Osiniak. 

Jest program funkcjonalno-użytkowy, jest obietnica wsparcia dużymi środkami z budżetu województwa i unijnym dofinansowaniem, brak tylko dyrektora. 6 lipca, promesą na rozbudowę balneologii, z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki, odebrał Wacław Gregorczyk, burmistrz Krzeszowic, a od czerwca 2019 roku także przewodniczący Rady Społecznej Ośrodka z ramienia marszałka województwa małopolskiego.

2 lipca Zarząd Województwa podjął uchwałę w sprawie odwołania Andrzeja Osiniaka ze stanowiska dyrektora krzeszowickiej balneologii. Decyzja, według oficjalnych informacji, została podjęta po otrzymaniu wniosku o rozwiązaniu stosunku pracy na mocy porozumienia stron. Jednym słowem dyrektor sam podjął decyzję o odejściu z pracy. Na pytanie tygodnika Przełom o powody rezygnacji, Andrzej Osiniak odpowiadać jednak nie chciał.

Były już dyrektor do krzeszowickiej balneologii trafił 10 lat temu. W 2010 roku wygrał konkurs zastępując odwołaną przez Zarząd Katarzynę Siatę. W trakcie trwania jego kadencji udało się definitywnie zakończyć sprawę zwrotu nieruchomości balneologii spadkobiercom rodziny Potockich. W sierpniu 2018 roku Naczelny Sąd Administracyjny w całości odrzucił ich roszczenia.

Andrzej Osiniak rozpoczął też starania o rozbudowę krzeszowickiego ośrodka. W miejsce obiektów leczniczych z lat 60-tych i 70-tych ma powstać nowoczesny trzykondygnacyjny budynek z podziemnymi garażami i nowym basenem rehabilitacyjnym. W połowie maja 2018 roku projekt przebudowy i rozbudowy krzeszowickiej balneologii, po pozytywnej ocenie, trafił ma listę rezerwową w ramach poddziałania „Regionalna infrastruktura ochrony zdrowia” Regionalnego Programu Operacyjnego.

W pierwszym dniu po odejściu dyrektora, wicemarszałek Łukasz Smółka, w towarzystwie ministra Andrzeja Adamczyka, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak oraz starosty Wojciecha Pałki, przekazał burmistrzowi promesę na projekt przebudowy i rozbudowy ośrodka. Jak poinformował na swojej stronie Urząd Marszałkowski, łączna wartość inwestycji ma wynieść 27 milionów złotych. 14,3 mln zł będzie pochodziło z budżetu województwa, a 12,7 mln z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (środki unijne).

Zarząd zdecydował też o powierzeniu Karolinie Wróblewskiej, dotychczasowej zastępcy dyrektora ds. administracyjnych, pełnienie obowiązków dyrektora ośrodka. Nowa p.o. ma zarządzać balneologią „przez 3 miesiące od dnia powierzenia obowiązków dyrektora, jednak nie dłużej niż do czasu powołania nowego dyrektora wyłonionego w drodze konkursu”.

 

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. Citizen X

  14/07/2020 o 23:17

  On ma 64 lata. Kto na rok przed emeryturą, po wielu latach pracy na tym samym stanowisku dobrowolnie odchodzi z pracy??

  Wczytajmy się w tekst: W pierwszym dniu po odejściu dyrektora, wicemarszałek Łukasz Smółka, w towarzystwie ministra Andrzeja Adamczyka, minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak oraz starosty Wojciecha Pałki, przekazał burmistrzowi promesę na projekt przebudowy i rozbudowy ośrodka”- Dzień po?!- dla pozorów wypadało zaczekać dłużej!

  Osiniak był radnym powiatu z ramienia PO. Z jakiego ramienia są wicestarosta i ministrowie ?? – teraz niech każdy sam sobie połączy kropki. On nie odszedł dobrowolnie!! Pozbyli się go po partyjnych układach, a kto za tym stoi konkretnie? – sweet secret 😉

  To jednak skurwysyństwo wywalić gościa na rok przed emeryturą, skoro przez tyle lat się sprawdzał! Gdzie ten chrześcijański duch osób powiązanch z obecną władzą hę?

  • ___

   15/07/2020 o 10:32

   Kiedyś zmieni się władza to miło będzie patrzeć jak pisowcy lecą ze stanowisk. 🙂

   • Anna

    15/07/2020 o 14:25

    O tak

    Kiedyś doczekamy podobnych akcji w partii rządzącej
    Nic i nikt nie jest wieczny!!

   • Zosia

    15/07/2020 o 14:25

    Pamiętajcie dziś wielcy władcy

    Pycha kroczy przed upadkiem !!!

   • krzysio

    16/07/2020 o 19:58

    Każda władza kiedyś się zmieni. PISowcy też kiedyś polecą ze stanowisk. Jak to naród zrobił z POwcami.

    • Neurolog, psychiatra

     19/07/2020 o 23:08

     Z toba krzysiu natomiast juz nic sie nie da zrobic

   • Anonim

    17/07/2020 o 08:50

    Tak jak było miło patrzeć jak kiedyś lecieli prominentni SLDowcy, potem POwcy. Na Pisiorów tez popatrzymy.
    Szkoda tylko że nadal my jako wyborcy nic z tym nie robimy by przestać patrzeć, a zacząć coś z tym robić, a nie tylko ciągle te same mordy wszędzie wybierać.

  • Haha

   15/07/2020 o 11:30

   Przecież to teraz jest nasze polskie chrześcijaństwo , nigdzie na świecie nie znajdziesz takiego katolika .

  • Anonim

   15/07/2020 o 11:46

   Kto z tej opcji jest wierzący? Wiara to instrumentarium do zdobycia władzy i kasy. Udawanie wiary to w tym wypadku opium dla mas. Jak oni się piknie modlo.Taki sam jest prezydent jego wiara również powala. Napierw bluzgi na kontrakandydata a teraz z honorami przyjęcie i modły przed cudownym obrazem. To miejsce jak dla mnie przestaje być świętym tabu a staje się areną populizmu kiboli, rydzyka i obecnej władzy. Zdewaluowało się zostało zawłaszczone podobnie jak wiele świątyń dlatego wielu przestaje do nich chodzić nie czują się tam u siebie. Kościół wpisał się w retorykę dzielenia i robi to ostatnio przy okazji każdych wyborów uskuteczniając modły za wybrańców. To już nie jest Kościół powszechny. Mało tego są mu obce przykazania koscielne i nuki zapisane w Świętej Księdze.

  • Temida

   16/07/2020 o 12:44

   Pisowscy nominaci – bierzcie pod uwagę, że to, w czym uczestniczycie skończy się nie tylko jako czarny okres w historii tego kraju w podręcznikach, że wnuki i dzieci będą o was mówić ze wstydem i zażenowaniem, ale skończy się też w wolnym sądzie – odebrane emerytury itd. Macie wolną wolę i wolny wybór.
   Nie warto, uważam.

 2. REX

  15/07/2020 o 16:00

  Innych lepszych pożegnało z prezesurą niby to w konkursie a wiadomo ,że byli bezpartyjni.

 3. Lidia

  16/07/2020 o 08:43

  No chyba nie był takim dobrym dyrektorem skoro na zabiegi czekało się nawet 2 lata. A on i jego dawny zastępca obecny dyrektor szpitala w Chrzanowie to z czyjego rozdania partyjnego zostali postawieni na te stanowiska? Zwolennicy PO zapomnieli o tym. Dokładnie to samo robili co pisowcy, swoich wsadzali na wysokie stołki przez 8 lat.

 4. Aa

  19/07/2020 o 20:44

  Osiniak i tak był za długo dyrektorem.

 5. Ubawiony

  21/07/2020 o 15:35

  Zaskoczenie straszne. Nominat polityczne wyleciał na zbity pysk, bo musi go zastąpić inny nominat… Jego zastępca pan B. zdążył uciec na inny stołek,bo też by poleciał.

 6. Anna

  21/07/2020 o 20:20

  Jeden z lepszych ludzi na odpowiednim stanowisku. Proszę zachować swoje głupie komentarze dla siebie.
  Pan Andrzej zawsze chętny do pomocy, szanował swoich pracowników oraz pacjentów.
  Wielka szkoda, że nie doczekał emerytury na stanowisku dyrektorka w Krzeszowicach.

 7. Michał

  23/07/2020 o 13:26

  Czystka typowo polityczna. Oddłużony szpital, wygrana sprawa majątkowa. Kolejki świadczą raczej o jakości i ilości chętnych, którzy lgną do balneologii jak pszczoły do miodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę