Zdrowie

Andrzej Osiniak przestał być dyrektorem balneologii. Kto go zastąpi?

Opublikowane

Andrzej Osiniak nie jest już dyrektorem krzeszowickiej balneologii. Według oficjalnych informacji sam złożył rezygnację, a rozwiązanie stosunku pracy odbyło się za porozumieniem stron. W pierwszym dniu po odejściu dyrektora, wicemarszałek Łukasz Smółka przywiózł do Krzeszowic promesę na rozbudowę balneologii, o którą starał się Andrzej Osiniak. 

Jest program funkcjonalno-użytkowy, jest obietnica wsparcia dużymi środkami z budżetu województwa i unijnym dofinansowaniem, brak tylko dyrektora. 6 lipca, promesą na rozbudowę balneologii, z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki, odebrał Wacław Gregorczyk, burmistrz Krzeszowic, a od czerwca 2019 roku także przewodniczący Rady Społecznej Ośrodka z ramienia marszałka województwa małopolskiego.

2 lipca Zarząd Województwa podjął uchwałę w sprawie odwołania Andrzeja Osiniaka ze stanowiska dyrektora krzeszowickiej balneologii. Decyzja, według oficjalnych informacji, została podjęta po otrzymaniu wniosku o rozwiązaniu stosunku pracy na mocy porozumienia stron. Jednym słowem dyrektor sam podjął decyzję o odejściu z pracy. Na pytanie tygodnika Przełom o powody rezygnacji, Andrzej Osiniak odpowiadać jednak nie chciał.

Były już dyrektor do krzeszowickiej balneologii trafił 10 lat temu. W 2010 roku wygrał konkurs zastępując odwołaną przez Zarząd Katarzynę Siatę. W trakcie trwania jego kadencji udało się definitywnie zakończyć sprawę zwrotu nieruchomości balneologii spadkobiercom rodziny Potockich. W sierpniu 2018 roku Naczelny Sąd Administracyjny w całości odrzucił ich roszczenia.

Andrzej Osiniak rozpoczął też starania o rozbudowę krzeszowickiego ośrodka. W miejsce obiektów leczniczych z lat 60-tych i 70-tych ma powstać nowoczesny trzykondygnacyjny budynek z podziemnymi garażami i nowym basenem rehabilitacyjnym. W połowie maja 2018 roku projekt przebudowy i rozbudowy krzeszowickiej balneologii, po pozytywnej ocenie, trafił ma listę rezerwową w ramach poddziałania „Regionalna infrastruktura ochrony zdrowia” Regionalnego Programu Operacyjnego.

W pierwszym dniu po odejściu dyrektora, wicemarszałek Łukasz Smółka, w towarzystwie ministra Andrzeja Adamczyka, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak oraz starosty Wojciecha Pałki, przekazał burmistrzowi promesę na projekt przebudowy i rozbudowy ośrodka. Jak poinformował na swojej stronie Urząd Marszałkowski, łączna wartość inwestycji ma wynieść 27 milionów złotych. 14,3 mln zł będzie pochodziło z budżetu województwa, a 12,7 mln z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (środki unijne).

Zarząd zdecydował też o powierzeniu Karolinie Wróblewskiej, dotychczasowej zastępcy dyrektora ds. administracyjnych, pełnienie obowiązków dyrektora ośrodka. Nowa p.o. ma zarządzać balneologią „przez 3 miesiące od dnia powierzenia obowiązków dyrektora, jednak nie dłużej niż do czasu powołania nowego dyrektora wyłonionego w drodze konkursu”.

 

16 komentarzy

Najpopularniejsze

Exit mobile version