Wydarzenia

Druhowie z OSP będą motywować mieszkańców do udziału w szczepieniach przeciwko COVID-19

Pod koniec zeszłego tygodnia szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, komendantem głównym PSP Andrzejem Bartkowiakiem oraz prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

W dokumencie można przeczytać, że Zarząd Główny Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych włączy się w proces „komunikacji i edukacji, który ma budować zaufanie wobec strategii szczepień oraz samej szczepionki”. Druhowie OSP mieliby motywować mieszkańców do podejmowania decyzji o przystąpieniu do dobrowolnych szczepień. Strażacy będą także pomagali dotrzeć do punktów osobom, które nie będą w stanie dojechać do nich we własnym zakresie. 

Druhowie mają otrzymać środki ochronne do realizacji procesu szczepień. – Uprawnieni strażacy-ratownicy z jednostek OSP, obok służb mundurowych, zostaną ujęci w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień – można przeczytać w liście intencyjnym.

Pierwsze szczepienia, na razie pracowników służby zdrowia, ruszą już 27 grudnia w 72 szpitalach. Na liście są m.in. krakowski Żeromski, Rydygier i Uniwersytecki.

Z listem intencyjnym można zapoznać się tutaj.

 

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. -

  22/12/2020 o 22:15

  Ciekawie jak ochoczo druhowie będą się szczepić?

 2. Zaszczepiony

  24/12/2020 o 06:53

  Co to za szczepionka, że tak trzeba ludzi do niej namawiać? Czy ludzie to samobójcy, że nie chcą się szczepić czy przejrzeli na oczy nareszcie?

  • Antysocjal

   26/12/2020 o 02:31

   W jakiej własciwie kwestii przejzałes na oczy „zaszczepiony”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę