Wydarzenia

Zaatakował kuriera i usiłował ukraść mu pieniądze

Fot. pexels.com

33-latek napadł na kuriera dostarczającego przesyłki w jednej z miejscowości na terenie gminy Krzeszowice. Pobił go i próbował ukraść pieniądze. Gdy mu się to nie udało uciekł i włamał się do kolejnego samochodu. Został został zatrzymany na gorącym uczynku przez jego właściciela.

Mężczyzna zaatakował kuriera gdy ten przebywał poza swoim służbowym samochodem. Kopał go i szarpał próbując ukraść saszetkę, w której znajdowało się 7 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzony wyswobodził się, sprawca wtargnął do jego pojazd i próbował nim odjechać, jednak został przez kuriera wyciągnięty z samochodu – informuje policja.

33-latek uciekł. 200 metrów dalej rozbił szybkę w samochodzie i próbował nim odjechać. Napastnik został jednak zatrzymany przez właściciela pojazdu i przekazany w ręce krzeszowickich mundurowych. Jak informuje policja sprawcą napadu okazał się mieszkaniec powiatu olkuskiego. Mężczyzna był pijany.  Trafił do izby zatrzymań, a kolejnego dnia usłyszał zarzuty „usiłowania dokonania rozboju oraz usiłowania zaboru w celu krótkotrwałego użycia dwóch pojazdów, w tym uszkodzenia jednego z nich”. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Porfirion

    04/02/2021 o 18:50

    Ludzie Północy są podobno zimni, opanowani i nie okazują łatwo emocji. A tu proszę, trafił nam się wyjątek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę