Wydarzenia

W ramach walki z trzecią falą koronawirusa dezynfekowali przystanki i place zabaw

Fot. OSP Tenczynek

700 jednostek ochotniczych straży pożarnych z całej Małopolski dezynfekowało w weekend miejsca publiczne. Akcja została przeprowadzona na polecenie Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. 

W weekend na ulicach, placach zabaw czy przy kościołach mieszkańcy gminy mogli zauważyć strażaków ubranych w odzież ochronną ze spryskiwaczem w dłoniach. Druhowie dezynfekowali wiaty przystankowe, paczkomaty, urządzenia na zewnętrznych siłowniach i placach zabaw, a także ławki czy poręcze.

W akcji wzięły udział jednostki które w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny, otrzymały opryskiwacze wraz ze środkiem do dezynfekcji. W gminie, w tego typu sprzęt, zostały wyposażone OSP z Tenczynka, Krzeszowic, Miękini, Czernej, Nowej Góry i Woli Filipowskiej.

Jak informuje krzeszowicki magistrat, dezynfekcja została przeprowadzona we wszystkich miejscowościach gminy. Na razie nie wiadomo, czy to akcja jednorazowa, czy będzie powtarzana.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. antysystemowiec

  11/03/2021 o 16:04

  śmichu warte…. jak cały ten koronaświrus !!!

  • Ja

   11/03/2021 o 20:16

   Będziemy sie śmiać jak sam zachorujesz , nie mówiąc juz jak wylądujesz pod respiratorem !

 2. KuPIS

  11/03/2021 o 21:07

  antysystemowcu śmichu warty jest twoj wPIS. Wierz w płaska ziemie i zgubny wplyw na twoj mozg promieniowania z nadajnikow 5G. Idz i nie grzesz wiecej.

 3. Jeszcze sie smieje

  11/03/2021 o 21:14

  Zwolennik teorii spiskowych Q antysystemowiec wielbiciel PISu ew kukizopodobnych przystawek no i guru trumpa. Buhaaaaaa

 4. Michal

  12/03/2021 o 07:34

  Zapewne to 'psikanie’ cos dalo…zawarty alkohol w tym specyfiku wyparowal po kilku minutach.Czy nasz Narod sie jeszcze kiedys obudzi? Mam taka cicha nadzieje.Pozdrawiam.

 5. -

  12/03/2021 o 13:07

  Czy osoby 70+ które w styczniu zarejestrowały się na szczepienia na rządowych stronach będą musiały zrobić to jeszcze raz? Na stronie ośrodka można teraz przeczytać:
  „Od dnia 25 do 27 marca będą realizowane zapisy dla osób w wieku 70 +.”
  To po co była tamta rejestracja?

  • Ja+

   14/03/2021 o 07:03

   Tamta 'rejestracja’ to tak naprawde jedynie zgloszenie checi zaszczepienia sie… O rejestracji mowimy gdy ustalony zostanie termin – data, godzina szczepienia. Miedzy 25 a 27 marca bedzie mozna sie zarejestrowac na szczepienie a dokladnie beda to mogly zrobic osoby 70+

 6. Nauczycielka

  12/03/2021 o 15:31

  Teee antysystemowiec skoncz z tv republika mariuszem maxem trumpem Q anonem, i zacznij myslec samodzielnie przy uzyciu wiedzy, ktora posiadłeś w szkole podstawowej.

  • Anonim

   14/03/2021 o 20:12

   Myślę. I zadaję proste pytanie:
   1. Skąd są czerpane dane o osobach, które wyzdrowiały ? Jak to się sprawdza? Są ujęci w ilości testów wykonywanych w ciągu doby?
   jeżeli tak, to oznacza, że część wyników z testów jest podawana bez sensu. Jeżeli jest taki system.
   2. Jeżeli ten wirus jest tak straszny, to dlaczego umarło na niego tylko kilkanaście tysięcy osób przez rok, podczas gdy w tym samym czasie na raka umarło około 100 tysięcy rodaków?
   3. Dlaczego tępy naród od razu szufladkuje człowieka, który wątpi w „straszną śmiertelność” wirusa do PiSowców i płaskoziemców? Rozumiem, że jeżeli ktoś ma inne zdanie od „tłumu” to na pewno jest z PiSu? No brawo za logikę w takim razie…
   4. Dlaczego pomimo trzymania obostrzeń skala „zakażeń” rośnie zamiast maleć ? I dlaczego zakażenia rosną zawsze wtedy, kiedy zbliża się czas na możliwość wyjazdów większej ilości osób?
   5. Dlaczego sugeruje się aby planowanych na dany czas operacji nie przeprowadzać, gdyż łóżka potrzebne są na wirusa, który zabija mniej ludzi niż ginie na drogach, w skutek samobójstw, oraz w skutek realnych chorób, zawałów serca i raków?

   Z góry dziękuję za odpowiedzi i z góry dziękuję za nie wsadzanie wszystkich, którzy śmieją mieć odmienne zdanie do PiSlandu i płaskoziemców – bo takie działanie tylko pokazuje jak płaskie w myśleniu są osoby, które tak szufladkują.

   • Baba z lasu

    15/03/2021 o 00:48

    1. Min zdrowia, sanepid zapewne rowniez ma dane
    2. Wirus jest potencjalnie grozny dla osob z chorobami wspołistniejacymi. Jego rozszerzanie sie poprzez niestosowanie sie danej populacji do restrykcji jest grozne w skutkach czyli zwiekszenie smiertelnosci.
    3. PISowiec czy kukizowiec ew bosakowiec to jedna nacja aha zapomniałam , trumpowiec rowniez ( płaskoziemcy)
    4. Odpowiedz tzw własna zwieksza sie ilosc gdyz zwieksza sie tłum w miejscach takich jak np Zakopane co do danych mamy mała w stosunku do innych krajow wykrywalnosc wirusa czytaj mala liczba testow
    5. To pytanie zasadniczo nalezy kierowac do byłego min zdrowia Szumowskiego jak i obecnego jak rowniez do Kaczynskiego ktory jest nadpremierem i powinien miec wiedze chyba ze co jest prawdopodobne wielce jej nie ma.

    Milego sluchania Radia Maryja Teraz i za wszy

 7. tomaszmyszewski

  12/03/2021 o 21:07

  Teraz można lać strumieniami i dezynfekować a na początku 03.2020r. nie można było zakupić nawet jednej symbolicznej butelki płynu dezynfekującego i postawić na rynku ?? Zbliżają się jakieś wybory czy też okazja papierowego uznania sukcesu absurdu w walce z covidem ? Czy próbujecie po prostu zagłuszyć wstyd nieudolności i wykorzystać straż jaką wszyscy poważają i szanują by pokazać jak to nagle dbacie o mieszkańców gminy ? Czy też po prostu na nic szanowni radni nie wspominając naczelnika nie macie wpływu bo takie było odgórne zalecenie ?

 8. Sir. Bator Mastur

  12/03/2021 o 23:39

  Do antysystemowca; nie podchodz za blisko krawedzi ziemi bo spadniesz. Niech ci kukiz rozswietla droge w ciemnej dolinie.

 9. mieszkaniec

  14/03/2021 o 16:01

  Tylko żeby się zarazić tym koronowirusem we wiacie przystankowej nie wystarczy tam stać tylko trzeba np. polizać szybę lub swoje ręce które wcześniej dotykały tą wiatę. Troszkę realnego podejścia i myślenia….

  • Anonim

   14/03/2021 o 20:04

   Skąd masz te dane, że trzeba szybę lizać żeby się zarazić ?

   • Jeszcze sie smieje

    14/03/2021 o 20:26

    Powiedzieli mu w RM ew w TV Republika😂😂😂😂

 10. Tomek

  15/03/2021 o 10:29

  No ale to będą teraz codziennie tak odkażać? No wtedy ma to sens

 11. ktoś

  21/03/2021 o 14:47

  jako klient krzeszowickiego gospu proponuję by w ramach walki z koronawirusem pracownicy gopsu zaczęli w końcu na korytarzach nosić maseczki. moje ostatnie trzy wizyty to niedowierzanie że pracownik może bez maseczki chodzić po korytarzu gdzie są klienci na parterze i na dole budynku. Może jakaś kontrola sanepidu? albo zainteresowanie przełożonych i odpowiednia reprymenda??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę