Inwestycje

Krzeszowice. Na Poprzecznej znikną dziury. W ramach przebudowy powstanie też całkiem nowy odcinek drogi

Gmina ma już koncepcję przebudowy ulicy Poprzecznej. Szutrową nawierzchnię zastąpi asfalt, poszerzony ma być też pas jezdni, przy której powstanie chodnik i ścieżka rowerowa.

O przebudowie Poprzecznej mówi się już od kilku lat. Pierwotnie droga miała powstać w ramach modernizacji powiatówki od węzła w Rudnie. Projekt jednak ostatecznie zmieniono, kończąc przebudowę na skrzyżowaniu Zamkowej z Mądrzyka w Tenczynku.

W ubiegłym roku gmina ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozyskanie ZRiDu dla przebudowy Poprzecznej i budowy całkiem nowego odcinka drogi, który połączy ulicę Czycza z krajówką. Dokumentacja projektowa będzie kosztowała około 383 tysiące złotych.

Z koncepcją drogi można już zapoznać się na stronie gminy. Docelowo pas jezdni ma mieć szerokość siedmiu metrów. Przy drodze powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Nie obejdzie się bez rozbiórki nieruchomości kolidujących z inwestycją. Od Czycza powstanie całkiem nowy odcinek drogi łączący ulicę z Krakowską. Na razie nie wiadomo jeszcze jaki będzie pełny koszt budowy 1,6-kilometrowego odcinka drogi.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. m

  14/03/2021 o 21:37

  Mam ogromną nadzieję, że robiąc chodnik/ścieżkę rowerową projektant pomyśli o rolkarzach i zrobi gładką nawierzchnię, zamiast umiłowanej w Polsce kostki brukowej.

 2. agent Romek

  15/03/2021 o 00:35

  Aczkolwiek obwodnicy Trzebini nie bedzie w Puszczy Dulowskiej gdyz kazdy kto podPISze sie za tym projektem bedzie mial blizsze spotkqnie III stopnia z CBA. Miłych snow.

 3. Gie

  15/03/2021 o 07:29

  Od dawna pisałem że przejście podziemne na dworcu PKP powinno być na przelot. Ta droga była od dawna planowana. Wystarczyłoby teraz zrobić jakiś parking po tej części torów i już ruch w Krzeszowicach by się rozluźnił. Wszyscy którzy jadą na pociąg od strony Krakowa, Tenczynka mogliby tam zostawiać samochody a nie pchać się do centrum żeby dojechać na dworzec. No ale jak to w Polsce. Kto inny robi dworzec za jedne pieniądze. Kto inny robi parking za inne pieniądze. A za jeszcze inne pieniądze robi się drogę. I nie można tego połączyć, ujednolicić bo pieniądze mogą być wydane tylko na daną inwestycję.

 4. Mieszkaniec

  15/03/2021 o 08:40

  1,6 km i plany do planów.

 5. Anonim

  15/03/2021 o 19:07

  SUPER OBY JAK NAJSZYBCIEJ ROZPOCZELI INWESTYCJE TAK POTRZEBNA MIASTU I GMINIE …

 6. tomaszmyszewski

  15/03/2021 o 22:06

  Nareszcie zrozumiałem ideologię gminy : by skorzystać z usług komunalnych tak niezbędnie ważnych i co roku przypominanych w opłatach – będziemy mogli – rowerem z plecakiem wypełnionym nowalijkami lub też pieszo – udać się przez pola kwitnące rzepakiem na miły spacer – wszystko super – gitesowo – eko i logicznie – ale dlaczego idąc na zamek w Rudnie musimy wskakiwać do rowów próbując dojść do jedynej poważnej atrakcji gminy ? Rozumiem budowę potrzebnej drogi do wspomnianej lokalizacji ale chodniki i ścieżka rowerowa ?

  • Zdzisław Dyrman zasadniczo

   24/03/2021 o 22:23

   DO tomaszmyszewski ; slyszales cos moze o sprawie Velo Rudawa ? Czy cos sie dzieje, czy moze temat został pochowany smiercia naturalna jak wiele inwestycji w kraju PISem i KLERem oraz socjalizmem płynacym?

 7. tosiek

  17/03/2021 o 18:26

  Szkoda ze faktycznie nie ma przejscia tunelem przez perony na wylot naprawde bylo by duze ulatwienie gdyby znajdowal sie przy nim rowniez parking tak jak wspomnial kolega powyzej

 8. Ja

  18/03/2021 o 19:07

  A dziura w studzience na grunwaldzkiej ?
  Naprzeciwko przystanku i sklepu Poziomka!
  Ktoś kiedyś wpadnie … szkoda że dwie boczne za ministrem AA.
  Dziura w kostce na mostku koło byłego urzędu. Na drodze do muzycznej

  Pięknie pięknie

  • On

   20/03/2021 o 22:56

   A ta dziura na grunwaldzkiej to nie przez taki duży ciężarowy samochód .. chyba Scania. Gość chyba mieszka na którejś bocznej i jeździ po grunwaldzkiej. Jakim cudem ze względu na tonaż plus załadunek. Hmmm i potem wjeżdża w którąś boczną i tam parkuje. Czyżby koło studzienki?? Przypadek?
   Współczuje mieszkańcom bocznej po której jeździ to ogromne auto. Wąskie drogi, ciężki i smrodzą starym paliwem samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę