Wydarzenia

Przed krzeszowickimi funkcjonariuszami ukrył się w… wersalce

Fot. KPP Kraków

Krzeszowiccy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna najpierw wymusił pierwszeństwo na  radiowozie, a później nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi znaleźli go schowanego… w wersalce.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem na krajówce. Kierowca opla, opuszczając stację benzynową, wymusił pierwszeństwo przejazdu. Nie zatrzymał się do kontroli, mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Uciekając, przy omijaniu radiowozu próbował zepchnąć go z drogi.

Pościg za kierowcą zakończył się na prywatnej posesji. W trakcie przeszukiwania domu policja zatrzymała pasażera, kierowcę mundurowi wyciągnęli z wersalki. 51-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się też, że wcześniej był już skazany za kierowanie pod wpływem alkoholu i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

W trakcie dalszych działań policjanci ustalili, że kierujący oplem na stacji, z której wyjeżdżał, zatankował paliwo za blisko 140 złotych i za nie nie zapłacił. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało też, że tablice rejestracyjne pojazdu, którym się poruszali, pochodziły od innego samochodu i były przyklejone na tablice odpowiadające oplowi. Pojazd nie posiadał też aktualnego ubezpieczenia OC – informuje Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca odpowie za kradzież paliwa oraz wykroczenia drogowe.

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Z wersalki nadaje

  13/04/2021 o 16:00

  Skoro tego wymagala sytuacja……

 2. Baba Jagoda

  15/04/2021 o 05:24

  A gdzie sie mial skryc? No gdzie?

 3. Wachil

  15/04/2021 o 11:40

  A na innym portalu piszą że sytuacja miała miejsce w Nowym Targu 😂

  • krzeszowiceone.pl

   15/04/2021 o 20:47

   To nie są te same osoby, okoliczności są zupełnie inne, ale jak widać chowanie się przed policją w wersalkach jest popularne w naszym kraju 😉

   • Suveren z 500+

    16/04/2021 o 01:04

    A co myslisz ze wersalka to jakies gorsze miejsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę