Wydarzenia

Chcą wprowadzenia zakazu palenia na balkonie w bloku

Czy to koniec puszczanie dymku na balkonie bloku? Warszawska radna Renata Niewitecka na razie chce poznać opinie Polaków, by później móc rozpocząć zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem zakazującym palenia na własnym balkonie bloku. Swoją opinię można wyrazić do końca sierpnia.

Na początku 2021 roku wojnę balkonowym palaczom wypowiedziała Litwa. W Polsce, w myśl Art. 5 ust. 1 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu, palenia zakazane jest na przystankach autobusowych, publicznych miejscach przeznaczonych do zabaw dla dzieci i innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

Balkon własnego mieszkania miejscem publicznym nie jest, ale niewinny dymek może przeszkadzać niepalącym sąsiadom. Właśnie dlatego warszawska radna postanowiła stworzyć ankietę i zapytać rodaków czy poparliby ewentualny zakaz balkonowego palenia.

Głosować można do 31 sierpnia tutaj. Jak pisze radna – chce „poznać opinie mieszkańców Polski, zdobyć wiedzę o potrzebach lub obawach. Oszacować czy zdołamy zebrać podpisy pod projektem obywatelskim, który należy złożyć w Sejmie, ponieważ to tam uchwała się prawo w tym zakresie”.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę