Inwestycje

Przy Daszyńskiego rozpoczyna się przebudowa krzeszowickiej balneologii

Fot. UMWM

Przy Daszyńskiego rozpoczyna się długo wyczekiwana rozbudowa krzeszowickiego Ośrodka Rehabilitacji Narządów Ruchu. W nowym budynku ma się znaleźć m.in. dzienny ośrodek opieki geriatrycznej oraz rehabilitacji dziecięcej. Balneologia zyska też dużo większy basen. 

Tam gdzie dziś stoją dwa obiekty z lat 60-tych i 70-tych, w przyszłości ma powstać jeden, trzykondygnacyjny obiekt z podpiwniczeniem o łącznej powierzchni użytkowej około 3 700 m2. Blaszana, nieestetyczna przewiązka właśnie kończy swój żywot. 

Co znajdzie się w nowym budynku? Przede wszystkim oddział szpitalny rehabilitacji neurologicznej oraz częściowo oddział szpitalny rehabilitacji ogólnoustrojowej. Będzie także miejsce na dzienny ośrodek geriatryczny i rehabilitacji dziecięcej, sale do kinezyterapii, hydrokinezyterapia (basen rehabilitacyjny) z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, terapia zajęciowa i symulator przestrzeni domowej. W nowym skrzydle przewidziano miejsce na  pomieszczenie pro-morte (pomieszczenie do którego trafia ciało zmarłej osoby po stwierdzeniu zgonu) i szpitalna kaplica.

 

Nowy budynek nie powiększy bazy szpitalnych łóżek, ma być ich 51. Natomiast zdecydowanie poprawi komfort przebywających w ośrodku pacjentów. Zamiast 4 i 5 osobowych sal z łazienką na korytarzu, w nowym obiekcie znajdą się pokoje 2 i 3 osobowe z własnym węzłem sanitarnym.

Całość inwestycji ma kosztować ponad 27 milionów złotych, z czego aż 12 milionów pochodzi z funduszy europejskich. Prace na terenie ośrodka rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Dyrekcja już informuje o przejściowych utrudnieniach. Parking przy ośrodku ma być przede wszystkim dostępny dla karetek i pacjentów przyjmowanych do szpitala.

 

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Budowlaniec

  19/10/2021 o 00:26

  Blaszana przewiazka to dobrze powiedziane. W skrocie blaszak i za takie cos ktos wzial pieniadze.

 2. mieszkaniec

  19/10/2021 o 08:02

  To miłe że będzie kontynuacja tego co podali wam na tacy poprzednicy. Uregulowali sprawy własności z Potockimi, przygotowali projekt, pozyskali część pieniędzy. Ponieważ poprzedni dyrektor nie był „wasz” nie daliście mu reszty kasy i w kiepskim stylu go odprawiliście. Teraz uprawiacie lans nawet o nim nie wspominając. Mam nadzieję, że tego nie spieprzycie panowie. Na razie nic w gminie co zrobiliście nie jest dokończone. Zobaczymy co będzie tym razem.

 3. Gie

  19/10/2021 o 18:48

  Ciekawe o ile ta wizualizacja będzie się różniła od stanu faktycznego. Ta biblioteki, niewiele ale jednak się różni.

 4. Krzeszowice

  19/10/2021 o 19:06

  Bądźcie wreszcie nowoczesne. Kriokomora jest konieczna. Leczy wiele schorzeń i wzmaga odporność, ludzie jeżdżą na zabiegi do Krakowa. Balneologia będzie miala dobry dochód, a miejsca jest dosyć na postawienie zbiornika.

 5. Mieszkaniec

  19/10/2021 o 20:06

  Można było zwiększyć liczbę miejsc bo teraz dostać się tam jest praktycznie niemożliwe od ręki a rehabilitacja nie może czekać miesiącami.

 6. Czesio

  19/10/2021 o 21:57

  Powinni przy okazji dobudować kilka zwykłych oddziałów szpitalnych, żeby nie trzeba było pacjentów z Krzeszowic wozić na Śląsk do jakiegoś tam Chrzanowa, który z Małopolską nie ma nic wspólnego i powinni skorygować granice województw do tych sprzed ostatniej bezsensownej reformy.

  • mieszkaniec

   20/10/2021 o 09:06

   Chrzanów z Małopolską ma wiele wspólnego. Po wojnie do 1975 roku Chrzanów a nawet Jaworzno należały do województwa krakowskiego. Dzięki temu województwo to było ciut bardziej zamożne bo miało na swoim terenie kilka zakładów pracy, ulokowanych na terenie Trzebini i Chrzanowa. Mieszkańcy mieli dość blisko pracę i powiatowy szpital.

  • Czesiu

   20/10/2021 o 14:18

   Skoryguj swoją wiedzę z historii, etnografii i geografii. Weź choćby i zobacz książkę Polaczka sprzed ponad 100 lat. Się zdziwisz – powiat chrzanowski od Jaworzna po Rudawę! Miłej lektury 🙂

  • Informacja

   24/10/2021 o 20:09

   Czesio, być może nie uważałeś na historii, ale Chrzanów, Trzebinia, Jaworzno, Krzeszowice, Kraków były w jednym tworze państwowym tzw.Rzeczpospolitej Krakowskiej,utworzonej na Kongresie Wiedeńskim(1815), a zlikwidowanej po nieudanym Powstaniu Krakowskim (1846).Tak, że historycznie rzecz ujmując, Chrzanow z Krzeszowicami ma stare związki.

   • Ly

    25/10/2021 o 20:46

    Czasem warto uważać takrze na lekcjach języka polskiego, inaczej może być beka, tak, rze czasem wychodzi ta beka.

 7. Wizualizacja

  19/10/2021 o 22:47

  Fajny ten projekt. Jak na Krzeszowice wybitny.
  Super sprawa.

 8. Mądrzyk

  21/10/2021 o 09:00

  Rehabilitacja dzieci na pewno się przyda, bo co drugie z otyłością a rodzice nic z tego sobie nie robią. Kosmos jak te dzieci się żywią teraz, same paskudztwa od fioletowej krowy i żółtego ludzika (celowo nie podaje nazw firm), masa cukru i chemii. Do tego siedzą tylko na telefonach. Staram się żeby moje jadły normalnie, ale co z tego jak koledzy maja kupę syfu i częstują, w szkole tylko o gierkach albo ekipie można pogada, dno…

  • Życzliwy

   24/10/2021 o 18:27

   Jeżeli piją mleczko,jedzą serki i masełko od niebieskich mrówek od Gienka z Podlasia to będą zdrowi jak rydze😉😄😁. Co ty z tym fioletem? 😁😭

 9. glok

  21/10/2021 o 16:44

  Kapitalnie zaczyna tez wygladac browar w Tenczynku, swiatowa przestrzen. Super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę