Inwestycje

Patchworkowy asfalt zastąpi nowa nawierzchnia. Te trzy drogi pójdą do remontu

Nawojowa Góra, ul. Gwoździec Fot. Google Street View

Powiat krakowski i gmina Krzeszowice otrzymały dofinansowanie na kolejne remonty dróg. Jeszcze w tym roku mogą rozpocząć się prace przy ulicach Armii Krajowej w Krzeszowicach, Gwoździec w Nawojowej Górze i ponad 8-kilometrowym odcinku powiatówki od skrzyżowania z krajówką do Ostrężnicy (przez Filipowice).

Koszt przebudowy ulicy Gwoździec w Nawojowej Górze wyceniono na ponad 1.1 miliona złotych, ponad 661 tysięcy złotych ma stanowić dofinansowanie z funduszu rozwoju dróg.

Gminie udało się także pozyskać około 218 tysięcy złotych na remont około 300-metrowego odcinka ulicy Armii Krajowej w Krzeszowicach (całość oszacowano na ponad pół miliona złotych). Już wiadomo, że inwestycja nie rozwiąże głównego problemu mieszkańców okolicznych bloków – deficytowej ilości miejsc parkingowych. –  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyjaźń”, do tej pory nie przekazała gminie terenu pod parkingi. Pomimo to, zaprojektowano kilka miejsc parkingowych na działce gminnej, które zostały oprotestowane przez mieszkańców. Dlatego zadanie będzie miało charakter remontowy – można przeczytać na profilu gminy.

Kolejną dużą inwestycje zaplanował powiat. Do remontu pójdzie ponad 8-kilometrowy odcinek od DK 79 przez Filipowice, Miękinię, Nową Góra i Ostrężnicę. Koszt remontu oszacowano na ponad 11 milionów złotych, wsparcie z funduszu wyniesie prawie 8 milionów złotych.

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Malkonten

  21/02/2022 o 12:42

  Nie ruszajcie nawierzchni na Gwoźdźcu. Obserwuję ją od lat. To może być żywy organizm.

 2. anty popis !!!!

  21/02/2022 o 17:25

  Pożyjemy zobaczymy. Jestem ciekaw kto bedzie to wykonywał i jakiej grubości nawieszchnie położą ?! Jeżeli tak cienką jak na odcinku Czerna -Nowa Góra to pieniądze pójdą w błoto !!! Nakładka asfaltowa położona była za cienka,puszczony był ruch ciężarowy i teraz droga wygląda jak ser szwajcarski. Wstyd !!!!!!!!

  • Ja

   23/02/2022 o 18:09

   Tenczynek i Rudno to samo. Droga w rozsypce przez tiry.

 3. obserwator

  22/02/2022 o 10:56

  Byle ta nowa nawierzchnia była dobrej jakości i po zimie znów nie wypadły w niej dziury. Taka robota przed wyborami żeby się przypodobać durnemu suwerenowi najczęściej tak wygląda. Zresztą niedoróbek po ostatnich inwestycjach jest mnóstwo. Często na tym forum toczą się na ten temat dyskusje. Podobnie z remontem 79 której nawierzchnia jest całkiem przyzwoita. Żeby nie było jak w powiedzeniu zamienił stryjek siekierkę na kijek.

 4. Ly

  23/02/2022 o 01:14

  Najwyższa pora, choć dlaczego na wsi, nie mnie pytajcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę